Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Apple, Bez kategorii, Bezpieczeństwo, Foto, Gadżety, Inne, Internet, iPhone, Newsy, Operatorzy, Oprogramowanie, Rozrywka, Rynek, Samsung, Sprzęt, Tablety, Telefony, Top30, Top7-Samsung wePresent – nowe możliwości cyfrowego flipcharta

Samsung wePresent – nowe możliwości cyfrowego flipcharta

Efektem kooperacji jest system bazujący na rozwiązaniach Barco wePresent i Samsung Flip poszerzający możliwości interaktywnego flipcharta od Samsunga o zdalną prezentację treści i współpracę w grupie zarówno w zastosowaniach biznesowych jak i edukacji. Rozwiązanie umożliwia także pełną współpracę Flipa z urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemów MacOS i iOS.

Samsung wePresent – nowe możliwości cyfrowego flipcharta

 

 

Samsung Flip to nowa kategoria urządzeń w ofercie firmy Samsung, która odpowiada na potrzeby nowoczesnych organizacji szukających rozwiązań do prezentacji i pracy w grupie. Cyfrowy flipchart zbudowany w oparciu o 55” dotykowy ekran UHD, pozwala na łatwe nanoszenie treści przy pomocy rysika i wyświetlanie praktycznie dowolnych treści z urządzeń mobilnych i komputerów. Ekran umieszczony na mobilnym stojaku może być ustawiony w pozycji poziomej lub pionowej co umożliwia z jednej strony na łatwe notowanie, a z drugiej na komfortowe wyświetlanie filmów czy prezentacji.

 

wePresent to obok Clickshare najbardziej znane rozwiązanie dla biznesu belgijsko-amerykańskiej firmy Barco (Belgian American Radio Company). Barco znana jest m.in. z produkcji najwyższej jakości projektorów, wyświetlaczy, wyspecjalizowanych urządzeń medycznych czy specjalistycznych monitorów m.in. do wież kontroli lotów, ale także produktów dla biznesu. wePresent skierowany jest przede wszystkim do rynku edukacyjnego, ale sprawdza się wszędzie tam, gdzie wymagana jest prostota komunikacji i łatwości obsługi, dlatego też został wykorzystany do opracowania systemu wspierającego funkcjonowanie Samsung Flip.

 

Samsung wePresent – nowe możliwości cyfrowego flipcharta

Praca w grupie jeszcze łatwiejsza

Główną zaletą cyfrowego flipcharta firmy Samsung jest możliwość importowania treści z różnych źródeł, np. notebook, smartphone czy też pamięć USB, oraz  bezpiecznej pracy w grupie w trakcie spotkań biznesowych, czy konferencji. Wszystkie sporządzone notatki można łatwo zapisać, zabezpieczyć hasłem i udostępnić uczestnikom spotkania za pośrednictwem emaila czy dysku sieciowego. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze i nie wymaga specjalnego przeszkolenia, aby zacząć z nim pracę. Współpraca z firmą Barco, rozszerza i tak już bogate możliwości Samsung Flip m.in. o obsługę urządzeń marki Apple, czymożliwość wyświetlania obrazu z 4 różnych źródeł w tym samym czasie.

 

Opracowane rozwiązanie bazuje na urządzeniu wePresent WiPG-1600W, które oferuje m.in. możliwość dodawania adnotacji do wyświetlanego obrazu oraz zarządzania komputerem, z którego wyświetlane są treści. Model ten oferuje także port USB pozwalający na otwieranie plików np. pakietu Microsoft Office zapisanych na nośniku zewnętrznym oraz szyfrowanie danych AES128 co gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa pracy. WePresent zapewnia bezprzewodową komunikację i prezentację treści dzięki oprogramowaniu opartemu o aplikację MirrorOp i dwa natywne protokoły bezprzewodowej transmisji danych: AirPlay i Chromecast. Dzięki temu wePresent współpracuje z urządzeniami pracującymi pod najbardziej popularnymi systemami operacyjnymi takimi jak Windows, Android oraz MacOS i iOS.

 

WePresent WiPG-1600W, pozwala na podział ekranu na cztery części, co jest niezwykle przydatne np. przy prowadzeniu wideo konferencji z kilkoma osobami jednocześnie. Warto wspomnieć również o funkcjach webslides, dzięki którym po nadaniu odpowiednich uprawnień i hasła, wszystko to, co dzieje się na ekranie, można podglądać z każdego miejsca na świecie wprost z przeglądarki www.

 

WePresent okazał się najlepszym produktem pozwalającym na wykorzystanie wszystkich funkcji Samsung Flip w komunikacji bezprzewodowej i łączności z urządzeniami działającymi pod systemami operacyjnymi MacOS i iOS. Opracowane rozwiązanie jest dodatkowo bardzo łatwe w obsłudze i konfiguracji, a system gotowy jest do pracy praktycznie od razu – wystarczy podłączyć zasilanie do obydwu urządzeń i spiąć je kablem HDMI. – powiedział Jan Tarnawski, Product & Marketing Manager Samsung Electronics Polska.

 

System Samsung Flip/Barco wePresent WiPG-1600W to doskonały przykład połączenia rozwiązań dwóch producentów. Wysokiej jakości, wielofunkcyjny ekran interaktywny Samsung i jedno z wiodących na rynku rozwiązań do prezentacji bezprzewodowej Barco tworzą kompletny system dla  biznesu, edukacji, handlu, produkcji czy branży kreatywnej. To idealny produkt  dla każdego rynku wertykalnego, w którym jest potrzebny prosty w obsłudze, wysokiej jakości system spełniający wszystkie wymagania współczesnych spotkań czy zajęć dydaktycznych.

Źródło:
samsung.pl


Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.