Jesteś tutaj:-, Panasonic, Praca, Rynek, Sprzęt-PANASONIC zachęca nabywców sprzętu IT do dłuższego użytkowania swoich urządzeń

PANASONIC zachęca nabywców sprzętu IT do dłuższego użytkowania swoich urządzeń

Nowe modułowe konstrukcje komputerów przenośnych i rozszerzone programy wsparcia oferują większe możliwości w zakresie użytkowania i wymiany sprzętu IT

Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez Panasonic TOUGHBOOK, nabywcy sprzętu IT w Europie wymieniają swoje urządzenia mobilne średnio co 4 lata, pomimo rosnącej presji związanej ze zrównoważonym rozwojem. Oczekują też, że producenci będą wspierać urządzenia przez nieco ponad trzy lata od premiery produktu.

 

Pomimo rosnącej świadomości dotyczącej kwestii zrównoważonego rozwoju i ogólnej chęci dłuższego korzystania z urządzeń, w całej Europie wciąż dominuje trend wymiany urządzeń i technologii średnio co 4 lata, mówi Lisbeth Lashmana, szefowa marketingu Panasonic TOUGHBOOK na Europę. W rzeczywistości, dzięki nowej modułowej konstrukcji mobilnych urządzeń komputerowych i rozszerzonemu wsparciu dostępnemu dla najnowszego wzmocnionego sprzętu mobilnego, naprawdę istnieje możliwość, aby organizacje przedłużyły żywotność technologii wykorzystywanej przez pracowników, uprościły zarządzanie i zoptymalizowały całkowity koszt posiadania i użytkowania, dodaje Lashmana.

 

W Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech 750 nabywców technologii mobilnych w firmach zatrudniających ponad 50 pracowników z sektora usług komunalnych, ratownictwa medycznego, opieki zdrowotnej, logistyki, produkcji i budownictwa zostało niezależnie przepytanych przez Opinion Matters, na potrzeby badań zleconych przez Panasonic TOUGHBOOK. Pięć najważniejszych czynników branych pod uwagę przez nabywców urządzeń komputerowych dla mobilnych pracowników to bezpieczeństwo (23,7%), niezawodność (23,7%), wydajność (22,9%), żywotność baterii (19,3%), wytrzymałość (18,7%) oraz koszt początkowy (18,3%).

Co zaskakujące, ze sporządzonego raportu wynika, że połowa nabywców tego typu sprzętu nadal nie pilotuje nowych urządzeń komputerowych z użytkownikami przed zakupem.

Średnio firmy wspierają 2-3 różne typy mobilnych urządzeń komputerowych w swojej organizacji, od laptopów i tabletów po mobilne stacje robocze i urządzenia typu wearables.

Uznając rosnącą świadomość w zakresie bezpieczeństwa, około 70% respondentów uznało regularne aktualizacje Biosu, Firmware’u i sterowników za ważne, przy czym przeciętnie aktualizacje odbywają się 2,5-3 razy w roku, a ich wdrożenie zajmuje średnio 4 dni w roku.

 

Przy dzisiejszych możliwościach technologicznych firmy na całym świecie mają ogromnę szansę, aby zmienić swoje podejście do zakupu technologii dla pracowników mobilnych i iść z duchem zrównoważonego rozwoju, podsumowuje Lisbeth. Angażując pracowników w projekty pilotażowe przed zakupem, nabywcy sprzętu mogą upewnić się, że urządzenia są idealnie dopasowane do potrzeb użytkowników. Po drugie, kupując najnowsze urządzenia o modułowej konstrukcji, użytkownicy w terenie mogą modyfikować i dostosowywać technologię do różnych wymagań lub wykorzystać ją później do innych celów w firmie. W połączeniu z niesamowitą wydajnością procesora i pamięci dostępną w najnowszej generacji urządzeń, z możliwością rozbudowy w razie potrzeby oraz długoterminowym rozszerzonym wsparciem oferowanym przez producentów takich jak Panasonic, istnieją powody do optymizmu. Wszystkie czynniki są teraz spełnione, aby organizacje mogły przedłużyć użyteczność swoich mobilnych urządzeń komputerowych – w wielu przypadkach o lata, dodaje Lisbeth.

 

Panasonic niedawno rozszerzył swoją ofertę wytrzymałych modułowych laptopów i tabletów o zaktualizowany model TOUGHBOOK 55, wprowadzenie wytrzymałego tabletu TOUGHBOOK G2 oraz wprowadzenie na rynek TOUGHBOOK 40, ostatecznego 14-calowego modułowego wytrzymałego notebooka zaprojektowanego dla branży obronnej i idealnego dla policji oraz służb użyteczności publicznej. Aby zapewnić bezpieczeństwo i długie użytkowanie urządzeń, Panasonic TOUGHBOOK oferuje wsparcie techniczne dla swoich produktów przez kolejne pięć lat po wycofaniu ich ze sprzedaży. Dodatkowo, gwarancje Panasonic TOUGHBOOK ProTect mogą być przedłużone nawet o pięć lat dla wszystkich urządzeń.Autor |2022-11-23T12:59:44+01:0023 listopada 2022 14:00|Kategorie: Newsy, Panasonic, Praca, Rynek, Sprzęt|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.