Jesteś tutaj:-, Nawigacje, Newsy, Targi i konferencje-CES 2018: TomTom przyspiesza jazdę przyszłości z AutoStream i MotionQ

CES 2018: TomTom przyspiesza jazdę przyszłości z AutoStream i MotionQ

TomTom (TOM2) ogłasza wprowadzenie nowych technologii dla pojazdów autonomicznych. Pierwsza z nich to TomTom AutoStream – zupełnie nowa usługa dostarczania map, która umożliwia pojazdom zbudowanie horyzontu przed wytyczoną drogą, poprzez streaming najnowszych danych mapowych z chmury TomTom. Kolejną nowością jest TomTom MotionQ, unikalna koncepcja jazdy z myślą o zapewnieniu komfortu pasażerów korzystających z samojeżdżących pojazdów.

TomTom AutoStream
TomTom AutoStream

TomTom AutoStream został uruchomiony we współpracy z dwoma początkowymi partnerami: Baidu i Zenuity, a TomTom MotionQ można zobaczyć w nowym pojeździe koncepcyjnym Rinspeed Snap (robo-taxi, prezentowana pierwszy raz na targach CES).

Firmy TomTom i Qualcomm ogłosiły, że współpracują ze sobą w celu zademonstrowania nowych technologii geolokalizacyjnych dla jazdy autonomicznej – w szczególności poprzez połączenie mapy TomTom HD (wysokiej rozdzielczości) z technologiami kamer i danymi GPS z platformy danych Qualcomm® Drive Data Platform, aby zapewnić bardzo precyzyjne i niezawodne dane dla aplikacji samochodowych i samojeżdżących pojazdów.

Harold Goddijn, TomTom CEO, powiedział: „Niezależnie od tego, czy mówimy o inteligentnej mobilności, tematach dotyczących connected cars, czy jeździe autonomicznej, wspólnym mianownikiem są technologie nawigacyjne. Przyszłość mobilności zależy od połączenia map o wysokiej rozdzielczości, map dostarczanych w czasie rzeczywistym, zaawansowanego oprogramowania nawigacyjnego i bieżących danych z czujników samochodowych. Dlatego właśnie w tym roku dokonaliśmy przełomu w tej dziedzinie, wprowadzając na rynek TomTom AutoStream, TomTom MotionQ i nawiązując współpracę z takimi partnerami jak Baidu i Zenuity”.

TomTom MotionQ
TomTom MotionQ

TomTom został również uhonorowany za swoje oprogramowanie prestiżową nagrodą przyznawaną przez TIOBE Software Quality Award. Holenderska marka zajęła pierwsze miejsce w branży w trzech kategoriach: duże, średnie i małe projekty, dzięki dostarczaniu klientom najwyższej klasy oprogramowania nawigacyjnego wykorzystywanego w przemyśle motoryzacyjnym.

Firma prezentuje tam swoje technologie dla autonomicznej jazdy, jak również bazowe technologie mapowania, usługi nawigacyjne i trafficowe.

źródło: TomTom

KanAutor |2018-01-10T08:08:07+02:0010 stycznia 2018 08:08|Kategorie: Inne, Nawigacje, Newsy, Targi i konferencje|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.