Jesteś tutaj:-, Inne, Nawigacje, Newsy-TomTom – ostrzeżemy o korku na trasie

TomTom – ostrzeżemy o korku na trasie

Brak wiedzy o sytuacji drogowej na najbliższych odcinkach trasy, które będziemy pokonywać, może być poważnym problemem dla kierowców. Z tego powodu TomTom (TOM2) wprowadził dziś innowacyjne rozwiązanie – Ostrzeżenie o korku na trasie , które dostępne jest wraz z darmową aplikacją TomTom Fotoradary na system Android.

TomTom - ostrzeżenie o korku na trasie
TomTom – ostrzeżenie o korku na trasie

Ostrzeżenie o korku na trasie, to wizualny oraz dźwiękowy alert dotyczący sytuacji na drodze przed nami, dzięki niemu kierowca może przygotować się, żeby zwolnić lub zatrzymać. Nie musi zatem gwałtownie hamować, ponieważ odpowiednio wcześnie otrzymał informację o tym, co dzieje się na najbliższym odcinku trasy.

Corinne Vigreux, współzałożycielka i dyrektor zarządzająca TomTom powiedziała: „Nieustannie dążymy do tego, aby kierowcy czuli się bezpieczniej oraz byli możliwie zrelaksowani podczas prowadzenia pojazdów. Funkcja Ostrzeżenie o korku na trasie jest doskonałym tego przykładem”.

Aplikacja TomTom Fotoradary była już dostępna w 16 krajach , a dziś została wprowadzona w kolejnych 26 . Kierowcy z całego świata mogą teraz korzystać z aplikacji, która dostarczy im wiarygodne informacje dotyczące zarówno stacjonarnych fotoradarów, jak i odcinkowych pomiarów prędkości.

Kierowcy będą także zadowoleni z informacji dotyczących ich średniej prędkości, gdyż odcinkowej pomiary prędkości stają się coraz bardziej popularne w wielu krajach na całym świecie.

Informacje o rozmieszczeniu stacjonarnych fotoradarów są dostarczane dzięki bardzo dokładnej bazie TomTom i weryfikowane przez moderatorów firmy, zaś przenośne urządzenia są zgłaszane i weryfikowane przez liczącą ponad 5 milionów społeczność kierowców.

Aplikację TomTom Fotoradary można pobrać za darmo w sklepie Google Play.

źródlo: TomTom

Kan

Autor |2016-05-25T07:07:38+02:0025 maja 2016 07:07|Kategorie: Aplikacje, Inne, Nawigacje, Newsy|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Kierowca 25 maja 2016 w 05:46 - Odpowiedz

    Chcą zbierać jak najwięcej informacji o aktualnym ruchu więc rozdają darmo tego typu aplikacje. Nie ma co się dziwić, że muszą tak robić skoro swoje PNA za setki złotych nie wyposażyli w łączność. Przykładowo TomTom Start 50 to koszt 450 złotych i nawet Bluetooth nie ma. Gdzie konkurencyjny NaviExpert można kupić na telefon, albo tablet 7 cali wyposażony w modem 3G (z 3 miesięczną licencją na nawigację) za 250 złotych. Odnowienie licencji to koszt około 70 złotych rocznie, lub ewentualnie można kupić pakiet 10-ciu pojedyńczych dni korzystana z nawigacji ważny 12 miesięcy. Jak ktoś nie jeździ cały rok po świecie to mu raczej wystarczy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile