Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Nawigacje, Newsy-Garmin vívofit na CES: opaska fitness dla zdrowia (wideo)

Garmin vívofit na CES: opaska fitness dla zdrowia (wideo)

Garmin podczas tegorocznej edycji targów CES zaprezentował swój najnowszy produkt – vívofit— lekką opaskę fitness, która została zaprojektowana, aby pomagać przekształcać dobre intencje w zdrowe nawyki. Vívofit to jedyna opaska fitness, która wita użytkownika spersonalizowanym celem wyznaczonym na dany dzień, śledzi postępy oraz przypomina, że nadszedł czas, aby zażyć trochę ruchu. Na zaokrąglonym, nieustannie aktywnym ekranie opaski widoczne są takie dane jak kroków, odliczanie do osiągnięcia założonego celu, spalone kalorie, przebyty dystans i uzyskany w danym dniu czas. Vívofit jest wodoodporna (do 50 m) i kompatybilna z czujnikami tętna ANT+. Bateria pozwala na nieprzerwane korzystanie z opaski przez ponad rok bez konieczności wymiany. Aby zobaczyć vívofit w akcji, przejdź do: www.garmin.com/vivo.

Garmin vívofit
Garmin vívofit

Garmin vívofit to opaska fitness, która podąża za rytmem życia każdego, kto dba o formę” – mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager Garmin Polska. „Vívofit daje użytkownikowi możliwość stawiania przed sobą nowych wyzwań każdego dnia oraz monitorowania jakości snu, a przy tym nie wymaga ładowania co kilka dni.”

Vívofit dostosowuje się do aktualnego poziomu aktywności użytkownika i na tej podstawie wyznacza możliwy do osiągnięcia, spersonalizowany cel na dany dzień. Opaska rejestruje również statystyki dotyczące spalonych w ciągu dnia kalorii. Po osiągnięciu założonego progu vívofit dostosowuje odpowiednio dobowe cele, stopniowo nakierowując użytkownika na zdrowszy tryb życia.

Badania wykazały, że przedłużające się okresy braku aktywności, takie jak siedzenie za biurkiem, powodują zmniejszenie wydzielania enzymów spalających tłuszcz w organizmie. Częste przerwy poświęcone na krótką przechadzkę mogą odwrócić ten proces. Łatwo jednak stracić poczucie czasu i zapomnieć o niezbędnym ruchu. Dlatego opaska vívofit została wyposażona w specjalny wskaźnik aktywności w postaci czerwonego paska pojawiającego się na wyświetlaczu po każdej biernie spędzonej godzinie. Wskaźnik podświetla się dodatkowo po każdych kolejnych 15 minutach braku aktywności. Po kilkuminutowym spacerze dane wskaźnika aktywności zostaną zresetowane.

Vívofit śledzi nasze postępy 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu i może pozostać włączona przez ponad rok bez konieczności wymiany baterii. Po aktywowaniu trybu snu przed położeniem się do łóżka, vívofit monitoruje jakość wypoczynku. Opaska vívofit jest wodoodporna, dlatego można ją mieć na sobie pod prysznicem czy podczas biegania przy deszczowej pogodzie.

Kliknięcie jednego przycisku pozwala użytkownikowi bezprzewodowo zsynchronizować vívofit z Garmin Connect, otwartym serwisem społecznościowym, którego użytkownicy przebyli już łącznie ponad 6 mld km. W serwisie Garmin Connect aktywni z całego świata mogą w wygodny sposób monitorować swoje postępy, korzystając z przejrzystych raportów i analiz, zawierających informacje o m.in. całkowitej liczbie godzin snu, regenerującego snu czy ruchu. Aby jeszcze bardziej zmotywować się do aktywności, użytkownicy mogą także podejmować wyzwania rozstrzygane online i zdobywać wirtualne odznaki. Dostęp do darmowego serwisu społecznościowego możliwy jest z poziomu komputerów lub urządzeń mobilnych za pomocą aplikacji Garmin Connect™ Mobile. Posiadacze urządzeń z serii Forerunner czy Edge mogą wykorzystać vívofit, aby śledzić swoją aktywność i regenerację pomiędzy sesjami treningowymi.

Korzystanie równocześnie z vívofit i czujnika tętna pozwala na uzyskanie bardziej dokładnych danych o spalanych kaloriach podczas treningu fitness, takiego jak bieganie czy trening cardio.

Opaska vívofit dostępna jest w małym i dużym rozmiarze w kolorach: czarny, fioletowy, turkusowy, niebieski, grafitowy. Planowany termin pojawienia się w sprzedaży urządzeń vívofit to I kwartał 2014 r. Planowana cena detaliczna: 119€ i 149€ (opaska w zestawie z czujnikiem tętna).

źródło: Garmin

Kan

Autor |2014-01-10T11:04:03+01:0010 stycznia 2014 11:04|Kategorie: Gadżety, Inne, Internet, Nawigacje, Newsy|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. metheor 22 stycznia 2014 w 13:17 - Odpowiedz

    Fajne to ale czy wystarczy miejsca na nadgarstku? 🙂

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile