Jesteś tutaj:-, Inne, Nawigacje, Testy i opinie, Top30, Top7-Test Fujitsu Siemens LOOX T830

Test Fujitsu Siemens LOOX T830

Dane podstawowe

Telefon komórkowy, notebook, odbiornik systemu nawigacyjnego, cyfrowy aparat fotograficzny, telefon VoIP, cyfrowy asystent osobisty, odtwarzacz mp3, a do tego nawigacja samochodowa z AutoMapą Polski to zestaw, który postanowiliśmy przetestować.

Fujitsu Siemens LOOX T830

Mnogość funkcji zawartych w Fujitsu Siemens LOOX T830 ma wpływ na wagę -195 g i rozmiar urządzenia – 12,6 x 6,4 x 2,1 cm.
W nowym pudełku dostajemy mnóstwo rzeczy. Po wyjęciu samego urządzenia i ładowarki – czyli akcesoriów które zwykle znajdują się w nowo zakupionym komplecie – w opakowaniu znajdziemy także stację dokującą służącą do transmisji danych. Ponadto w nowym zestawie znajdują się także dwa dodatkowe rysiki do ekranu dotykowego, przewodowy zestaw słuchawkowy, kabel synchronizujący USB, skórzany futerał oraz płyty CD z instrukcją obsługi oraz oprogramowaniem do synchronizacji danych z PC. Szkoda, że producent nie dołączył do zestawu karty pamięci SD, która pozwoliłaby na rozszerzenie pamięci telefonu. Trzeba ją kupić na własną rękę.

Telefon wyposażony jest w litowo-jonową baterię o pojemności 1500 mAh. Tak duża pojemność jednak nie wystarcza gdy np. chcemy korzystać z pocketa, jako nawigatora z Auto Mapą, tu zalecałbym dokupienie ładowarki samochodowej. W pełni naładowany akumulatorek wystarcza tylko na jakieś 2 godziny działania z systemem nawigacji satelitarnej GPS.
W trybie rozmów możemy wykonać do 4 godzin połączeń w sieci GSM i tylko 2,5 godzin w sieci 3G. W bardzo optymistycznym wariancie bateria wytrzyma do 150 godzin w trybie standby.

Fujitsu Siemens LOOX T830

Fujitsu Siemens LOOX T830 działa pod kontrolą systemu Microsoft Mobile i umożliwia korzystanie z komunikacji głosowej VoIP/WLAN 802.11 b/g oraz telefonu komórkowego GSM/UMTS. Do połączenia z komputerem służą złącze USB (dołączona do zestawu stacja dokująca USB pełni jednocześnie rolę stołowej ładowarki) oraz bezprzewodowo: Bluetooth V2.0 i Wi-Fi. Podłączenie go do domowej sieci nie sprawiło żadnych problemów i zamiast płacić operatorowi za dane, mogłem surfować po sieci za darmo przez Wi-Fi – prędkość przesyłu do 54 Mb/s. Strony otwierały się jednak dość wolno np. na stronę główną www.telix.pl czekałem prawie dwie minuty. Mój optymizm przygasł jeszcze bardziej po skonfigurowaniu dostępu do Internetu przez GPRS/UMTS. Połączenie z Internetem T830 za pomocą domowej sieci Wi-Fi przestało działać. Nie pomagało nawet wyłączenie funkcji telefonu, czy zmiana ustawień w menadżerze połączeń. Problem udało się usunąć dopiero po restarcie urządzenia. Tu muszę dodać, że nasi operatorzy, jak na razie nie udostępniają automatycznej konfiguracji dla Pocket PC. Przy pomocy instrukcji obsługi, pomocna może być także manualna konfiguracja dostępna np. dla SPV w sieci Orange.

Fujitsu Siemens LOOX T830

Dzięki Active Sync bez problemu zsynchronizujemy peceta (Windows) z naszym Pocket PC (Windows Mobile). Za jego pomocą można przenosić informacje programu Outlook, dokumenty pakietu Office, zdjęcia, muzykę, klipy video oraz aplikacje z komputera typu desktop na urządzenie mobilne. Okienka Microsoftu w wersji Mobile 5.0 posiadają szeroki wachlarz narzędzi, w tym do poczty elektronicznej (POP3 i IMAP) i wsparcie dla QuickOffice, co pozwala na podgląd i edycję dokumentów Microsoft Office. Zaimpletowano także obsługę „Push-mail” opartej na Windows Mobile Direct Push. Oznacza to że urządzenie łączy się z naszą skrzynką pocztową tylko wtedy gdy są na niej jakieś wiadomości. Oczywiście nie przeszkadza to w manualnym łączeniu się z pocztą.

Fujitsu Siemens LOOX T830

Możliwości LOOX T830 są praktycznie nieograniczone. Wszystko to za sprawą możliwości instalowania wszelkiego rodzaju aplikacji zewnętrznych, na co pozwala nam mobilny Windows.

Fujitsu Siemens LOOX T830

Urządzenie jest towarzyszem dla pieszych, rowerzystów, motocyklistów i kierowców. Dzięki zintegrowanemu odbiornikowi GPS SiRF III , ustalający pozycję w oparciu o informację z 20 satelitów użytkownik ma możliwość zainstalowania sobie mapy Polski czy innego kraju zależnie od potrzeb. Z opcjonalnymi systemami nawigacji satelitarnej, otrzymujemy głosowe instrukcje i możliwość wygodnego planowania trasy.
Niestety, głośności komunikatów jest słaba i w samochodzie są słabo słyszalne. Wada dość istotna, bowiem w słonecznym dniu na wyświetlaczu także niewiele widać. GPS działa przyzwoicie bez anteny zewnętrznej w warunkach dobrej pogody (bez grubej warstwy chmur).

Fujitsu Siemens LOOX T830

Funkcje telefonu

Moduł telefoniczny GSM/GPRS 850/900/1800/1900 i 2200 MHz dla UMTS pozwala na rozmowy telefoniczne, a także na korzystanie z szybkiego internetu i prowadzić wideorozmowy. Przeglądarka internetowa przy połączeniu UMTS działa szybko i nawet rozbudowane serwisy WWW otwierają się dość sprawnie.
Jakość rozmów jest dobra, ale telefon gubi zasięg i często są problemy z nawiązywaniem połączeń. Trzeba się więc uzbroić w trochę cierpliwości.
Windows Mobile 5.0 Phone Edition – nie wspiera jednak edycji i wyboru profili użytkownika. Jest to szczególnie przydatne, gdy korzystamy z aparatu w zmiennych warunkach – np. podczas spotkania, jazdy samochodem lub w domu. Głośność dzwonka lub wibracje możemy ustawić za pomocą regulacji, przesuwając odpowiednio suwaki lub wyłączając.
Skrzynka odbiorcza T830 jest bardzo rozbudowana i obsługuje zarówno wiadomości SMS, MMS oraz e-mail. Dostęp do poszczególnych folderów jest prosty. Po wejściu do menu wiadomości trafiamy bowiem od razu do folderu, który przeglądaliśmy ostatnio.

Fujitsu Siemens LOOX T830

Fujitsu Siemens LOOX T830 ma wbudowane aparaty cyfrowe. Jeden z 2-megapikselową matrycą (1600 x 1200 punktów) i Auto Fokusem do robienia zdjęć i kręcenia krótkich filmów wideo z tyłu urządzenia. Drugi o rozdzielczości VGA z przodu do prowadzenia wideokonferencji. Jakość zdjęć i filmów pozostawia wiele do życzenia.

T830 pochwalić się może bardzo rozbudowaną książką adresową. Na jeden wpis składa się kilkadziesiąt pozycji, a do zapisanych rekordów można dodać mnóstwo dodatkowych danych takich jak telefony robocze, adresy www, email, numery komunikatorów, urodziny, a nawet znalazły się też pola zatytułowane „współmałżonek” oraz „dzieci”. Do każdego wpisu przypisać możemy kategorię oraz osobny obrazek, a także znacznik głosowy, który umożliwi głosowe wybranie numeru.
Urządzenie, które z powodzeniem może zastąpić laptop w codziennej pracy, udostępnia użytkownikom mobilnym komfort pracy z „mobilnym biurem” (MS Word, Excel, PowerPoint). Obsługa załączników pozwala na przeglądanie i edycję plików biurowych w programie QuickOffice, a także przeglądanie plików PDF oraz ZIP. Do funkcji biurowych jakie znajdziemy w telefonie zaliczyć możemy rozbudowany kalendarz, zadania, kalkulator oraz notatki głosowe, czyli po prostu dyktafon.

Fujitsu Siemens LOOX T830

Dla umilenia wolnych chwil T830 wyposażono w Windows Media Player, który może zostać wykorzystany także dla obejrzenia z wideo, czy przeglądania zdjęć,. W odtwarzaczu poza standardowymi funkcjami znanymi z PC, wbudowano obsługę biblioteki umożliwiającą szybkie przeglądanie obsługiwanych zasobów zgromadzonych w pamięci telefonu. Jakość odtwarzanego dźwięku z rozszerzeniami: asf, wma, wmv oraz mp3 jest taka sobie – wbudowany monofoniczny głośnik nie pozwala na więcej. Utwory muzyczne da się słuchać dopiero przy pomocy zestawu słuchawkowego.

Fujitsu Siemens LOOX T830

Pamięć urządzenia ma wielkość 64 MB SDRAM, 128 MB Flash ROM. Gdy kupimy sobie kartę SD, MMC to telefon stanie się przenośnym i wygodnym dyskiem na nasze zbiory, a nawet odtwarzaczem muzyki. Miłośnicy gier znajdą w tym modelu „Bubble Breaker” oraz legendarnego „Pasjansa”. Inne gry można zainstalować dzięki technologii Java.

Autor |2007-10-03T12:44:06+02:003 października 2007 12:44|Kategorie: Artykuły, Inne, Nawigacje, Testy i opinie, Top30, Top7|Tagi: , , , |37 komentarzy

37 komentarzy

 1. joker 3 października 2007 w 14:35 - Odpowiedz

  Przeczytałem artykuł i uważam że jest kiepsko napisany.

  Z rzeczy ważnych :

  Cena 1199zł (vobis)

  Waga na pierwszej stronie pisze 195g, a na ostatniej 150 (tylko czy gram bo tego już nie pisze).

  Edge – urządzenie go nie posiada ale za brak dostało 5 punktów ale za brak hsdpa dostało 1 punkt.

  W urządzeniu zainstalowano dwie gry, a "Inne gry można zainstalować dzięki technologii Java." – to wygląda na to iż gry dedykowane dla platformy Windows Mobile nie będą działały? bo czegoś tu nie rozumiem czy była sprawdzana jakakolwiek aplikacja JAVA jak się sprawują bo wiem że są z tym problemy.

  Jak długo był testowany w/w model ?

  Gdzieś czytałem iż urządzenia z "kwadratowym" ekranem mają problem z niektórymi programami, czy były instalowane jakiekolwiek inne programy?

  • AK 3 października 2007 w 15:24 - Odpowiedz

   Z EDGE poprawiłem pomyłka. Co się tyczy ceny to jest razem z AutoMapą. Tak kilka programów Javy wgrywałem i jak na razie nie było problemów. Może chodzi o jakieś specyficzne programy? Tak nawiasem, dość nisko oceniłem ten model, a miał na to duży wpływ własnie problem z softwem w czsie testu. Pozdrawiam Andrzej

  • joker 4 października 2007 w 08:24 - Odpowiedz

   W sumie zastanawiałem się nad tym urządzeniem ale ze względu na brak edge i 'kwadratowy’ ekran nie zdecydowałem się. To urządzenie napewno ma gniazdo USB a nie przypadkiem miniUSB (patrz przyznane punkty) ?

   bo moim zdaniem miksowanie Irdy, USB i miniUSB i podaniem, że za to 5 punktów (a urządzonko ma tylko jedną z tych technologii, w tekście jest informacja o braku Irdy) to gruba przesada.

 2. porcupine 9 października 2007 w 07:34 - Odpowiedz

  Witam,

  Posiadam to urządzenie. Zakupiłem w Makro bo było tam tańsze o około 300 – 500zł od ceny w normalnych sklepach. Od razu niestety poszło na gwarancje bo bateria rozładowywała się po 15 minutach pracy potem był reset i znów rozładowywanie. Po każdym restarcie był podawany właściwy stan baterii. Naprawili, w opisie naprawy napisali że wymiana modułu sterującego baterią itd. Działa poprawnie. Jednak moim zdaniem jest to sprzęt kiepski, dzialający topornie, powolnie. Niby ma procesor 400Mhz ale o wiele szybciej działa mi Treo 750, którego używałem około pół roku a przecież miał o ponad 100Mhz wolniejszy procesor. Zachowanie tego sprzętu przypomina mi starsze komputery w których mocny procesor Intel wsadzano do kiepskiej płyty głównej co powodowało szybkie działanie ale tylko przy niektórych operacjach oraz częste "przycięcia". Poza tym nie wiem co się dzieje, jak piszę smsy (a piszę bardzo szybko) to telefon głupieje, gubi litery, włączają się wielkie litery, szczególny problem z "a" oraz "e" byłbym wdzięczny jeśli ktoś by mógł pomóc mi w rozwiązaniu tego problemu… Nie chcę znów dzwonić na infolnie FS Polska i oddawać go do serwisu bo znów mi wyszczerbią brzegi urządzenia… Poza tym ogólne spostrzeżenia są pozytywne. Cena nie wiela (dalem 1199zł), ładnie działa GPS, no i jest cagłówką a ja lubię takie zabawki (choć nie jestem murarzem). Klawiatura kiepaskawo chodzi ale nie narzekam wiecej.

  • misiann 7 grudnia 2007 w 22:28 - Odpowiedz

   Brzydki, stary windows 5, no ale przynajmniej ma AutoMapę 4… ale mapa to nie wszystko. Uważam że MIO A701 jest o wiele nowocześniejszą i ciekawszą propozycją

  • darek 18 grudnia 2007 w 17:53 - Odpowiedz

   posiadam tego palmtopa dalem zaniiego 1500 zl i myslalem ze bede zadowolony ale sie pomylilem pochodzil dobrze tylko 2 tyg i potem sie zaczol psuc juz 3 razy od zakupu wymieniano mi plyte glowna firma ktora serwisuje tzn CSS W WARSZAWIE nie pracuje taj jak trzeba sa daremni nie kupujcie tegon to jest dziadostwo

  • janko 4 kwietnia 2008 w 18:49 - Odpowiedz

   Witam. Mam wielki problem. Zakupilem t830 bez instrukcji i mam troche problemow z jego obsluga. Troche skaplikowana obsluga, a na dodatek windows po angielsku. Wogole nie moge dzwonic, pojawia sie taka komenda: no service. Po wprowadzeniu nr-u- wyskakuje mi the operation failed i the phone is off. turn it on and tray again. Oglne znaczenie tych zwrotow znam, ale nie mam pojecia co zrobic, y moc telefonowac. bede wdzieczny za pomoc.

  • janko 4 kwietnia 2008 w 18:52 - Odpowiedz

   Witam. Mam wielki problem. Zakupilem t830 bez instrukcji i mam troche problemow z jego obsluga. Troche skaplikowana obsluga, a na dodatek windows po angielsku. Wogole nie moge dzwonic, pojawia sie taka komenda: no service. Po wprowadzeniu nr-u- wyskakuje mi the operation failed i the phone is off. turn it on and tray again. Oglne znaczenie tych zwrotow znam, ale nie mam pojecia co zrobic, y moc telefonowac. bede wdzieczny za pomoc.

 3. rafaik 17 października 2007 w 10:54 - Odpowiedz

  Witam posiadam T830 juz od miesiaca wiec moge na spokojnie napisac pierwsze wrazenia. JEzeli chodzi o ekran to faktycznie czesc programow nie miesci sie na ekranie (przynajmniej wiekszosc programow do rozmow za pomoca SIP) Dzialaja ok takie programy jak skype mobile, automapa. Zaleta jest napewno cena bez automapy 1050 zl w jednym ze sklepow internetowych. Palm jest troszke duzy przynajmniej dla mnie osoby kotra wczescniej uzywala normalnego telefonu. Oczywiscie tutaj posiadam caly zminiaturyzowany komputer. Minusem dla mnie jest to ze nie moge go nosic jak wczesniej w kieszeni. Bateria tez niestety nie trzyma zbyt dlugo. Ale biorac cene obecnych telefonow u operatorow kotre na dodatek sa z simlockami a cena tego palma wybieram PALMA !!!

  • foomi 23 października 2007 w 14:40 - Odpowiedz

   Witam

   Rafaik w jakim sklepie znalazles T830 za 1050zł? Najtansze co udalo mi sie znaleźć to oferta za 1199. Jesli mogłbys mi wyslac na maila adres tego sklepu bylbym wdzieczny. Pozdrawiam

  • rafaik 7 grudnia 2007 w 17:15 - Odpowiedz

   Ja kupilem na http://www.zadowolenie.pl (odbieralem sam osobiscie w Raszynie)

 4. timur 24 października 2007 w 18:56 - Odpowiedz

  Witam! Ja także byłem zły na zbyt słabą głośność Automapy. Nie wystarczy ustawić potencjometr głośnika na max. Trzeba po uruchomieniu Automapy kliknąć na "menu", zaznaczyć "głośność" oraz "duża". Po tej operacji ryczy głośniej od radia. Pozdrawiam właścicieli tego PDA i życzę zadowolenia z użytkowania. Dla mnie bomba.

 5. Krzyszto. 26 października 2007 w 13:46 - Odpowiedz

  Ma moze ktos instrukcje obslugi tego telefonu. Bo kupilem sobie lecz nie mam instrukcj po polsku.

 6. smiths 26 października 2007 w 22:34 - Odpowiedz

  co do samego opsiu również mam dużo zastrzeżeń jako użytkownik tego modelu (w zasadzie potwierdzam że nie sciąg się z łądowarki) :). Telefon oczywiście posiada profile (telefonu), jeżeli chodzi o AM i głośność również w wersji 4.1 możesz ustawić procentowo głośność co do prędkości z jaką się poruszasz. szczerze za te pieniądze dość dobre rozwiązanie jak ktoś nie lubi mieć masy kabelków jeszcze większej ilości urządzeń. Nie doczytałem się również o funkcji HOST USB która pozwala na podłączenie dodatkowego dysku (pendrive+4GB 😀 ) plus dobra karta SD super można w każdej chili podłączyć aparat cyfrowy i zgrać sobie zdjęcia filmy :D. automatyczna konfiguracja GPRS tylko PLUS i ERA 🙂 do orange ponoć chodzi z ustawieniami PLUSA (podobno).

 7. dexa 27 października 2007 w 09:14 - Odpowiedz

  witam

  mam pytanie jak i czy da się skonfigurować na T80 kartę blueconnect ??

 8. endriu 3 listopada 2007 w 22:13 - Odpowiedz

  Witam.

  Po przeczytaniu recenzji stwierdzam. że recenzent przeprowadził powierzchowne testy.

  Jeżeli jest kiepski, to w porównaniu z czym ?. Powinien być porównany np do MIO A 701 bo to ta sama klasa.

  Urządzenie ( przynajmniej moje ) pracuje sprawnie.

  Aby cieszyć się prawidłową pracą należy wgrać nowy sofy 1.12 ( poprawia kilka drobnych niedociągnięć ) i potem mWriter 2.5 ( jeżeli jest potrzebny język polski – nie jest prawdą, że ten program powoduje problemy. Pracuje bardzo stabilnie. ) Problemy w łączności Wi Fi może powodować program komunikacyjny E2C – niemniej nie ma potrzeby używania tego programu.

  Co do jakości wykonania to np przy MIO A 701 jest wykończony wprost luksusowo.

  Ocenianie LOOX T830 z urządzeniami w przedziale cenowym 2000zł. i wyżej jest po prostu nieporozumieniem.

 9. sfetrzak 23 listopada 2007 w 19:11 - Odpowiedz

  Osobiście wybrałbym MIO A701 lub A702 ponieważ uważam że to lepsze rozwiązanie. Są ładniejsze, nie maja klawiatury qwerty, mają bardzo dokładny GPS i są tańsze 🙂

 10. Darek 29 listopada 2007 w 19:00 - Odpowiedz

  Czesc,

  Jestem uzytkownikiem treo od początku tego modelu (180->600->650->680), kupiłem sobie także fsc830. Recenzja nie jest dobra, wydaje mi się że tester korzystał z telefonu zbyt krótko. Niezłą recenzję można przeczytać pod adresem: http://www.4winmobile.com/forums/4wm-reviews-hardw
  are/7933-loox-t830.html

  Moje generalne spostrzeżenie, aby się długo nie rozpisywać – telefon jest genialny, ale zbyt duzy. Używam go do wyjazdów zagranicznych- tomtom działa szybciej w porównaniu do treo, skype jest niezawodny. UMTS bez HSDPA jest szybszy niz EDGE w mojej okolicy (około 4 razy).

  Polecam super programik napisany przez fanów, który pozwoli udoskonalić telefon: T830Tweaker

  http://free-zg.t-com.hr/dmoravsk/t830tweaker13
  0/T830TweakerInstall.exe

  wiecej o nim tutaj

  http://www.firstloox.org/forums/showthread.php
  ?t=7601&page=10

  FSC t830 jest bardzo niezawodny w porównaniu do innych opartych o WM5.

  W Polsce jednak uzywam Treo 680, Palm OS jest bardziej uzyteczny na codzien. Chociaz ze wzgledu na brak rozwoju tego systemu docelowo przechodzę na Windows Mobile, tym którzy muszą miec klawiature polecam poczekac na ipaq 914

  Jezeli ktoś planuje T830 jako jedyne urzadzenie, to raczej sie nie zawiedzie, musi go jednak dobrze skonfigurować i koniecznie kupic sobie sktools, bez tego z moich doswiadczen wszystko z WM5 sie sypie po jakims czasie. Kupując T830 dostaje sie punkty (5punktów) na darmowy zakup programów w witrynie Choice i tam mozna pobrac sktools za darmo.

  Pozdrawiam

  Darek

 11. Darek 29 listopada 2007 w 19:27 - Odpowiedz

  Albo poczekać na samsunga i780

  http://www.gpsandco.com/articles/newsitem.php?
  id=5089

  Chociaż na pewno ceny HP i samsunga bedą 2 razy wieksze niż fsc830.

 12. daniel 3 grudnia 2007 w 21:00 - Odpowiedz

  fajna zabawka kupiłem w realu ale nie mogę odszukać instrukcji obsługi w języku polskim pomóżcie mi gdzie ona jest na płycie bo jakoś ja jej nie widze

 13. misiek30 15 grudnia 2007 w 15:29 - Odpowiedz

  Witam mam T830 i ogólnie nie jest żle tylko denerwuje mnie to że jak wgram jakiś program z seri SPB to tracą sie polskie znaki na klawiaturze .Może macie na to jakieś lekarstwo

 14. Zawada 16 grudnia 2007 w 18:47 - Odpowiedz

  ech… kolejny model z klawiaturą qwerty. nie wiem po co w ogóle coś takiego powstało. chyba szybciej się pisze tekst z klawiatury numerycznej niż zapałkami z takiej jak tutaj. powinni się nauczyć od PDA Mio. tam klawiatury mają 4 klawisze. i wszystko świetnie działa.

 15. Bobson4 21 stycznia 2008 w 23:55 - Odpowiedz

  ja mam fsc T830 soft 1.12 od wrzesnia… raz nawalił tylko moduł GSM wymienili plyte i wszystko smiga… wgrywam wiele programow, gier(fakt trzeba poszukac zeby dobrze dzialaly na 240×240) korzystam z automapy 4.1 i wszystko w porzadku spokojnie moze zagluszyc radio Hołek… co do klawiatury ciezko by mi sie byloby przesiasc na cos z numeryczna tylko spokojnie mozna napisac sms jedna reką i rzadko zdarza sie zeby nacisnac cos innego a mam duze rece… co do wlaczania sie duzych liter…jak sie dluzej przytrzyma to wlasnie wklepuja sie duze litery(kwestia wprawy) hmmm czesto go uzywam muzyka rozmowy kilka sms czasami gry i filmy i czasem rajd po miescie z GPS jakas godzinka, to 1500 spokojnie wystarcza zeby wyjmujac go rana z cradle`a wytrzymac do wieczora i tak w nocy przeciez nie rozmawiamy… co to WiFi ja mam siec na DI-524 i smiga wspaniale ale UWAGA nie uzywac E2C (ten program co na fotkach) do konfigu neta wszystko sypie i potem jest problem…aparak 2mpx AF i co?porażka no ale nie po to sie uzywa pocketa za 1500 zeby fotki pstrykac…jedynie czego brakuje to obslugi SDHC a i nie polecam wgrywac Marchevki bo i tak mozna spokojnie wszystko zrozumiec po ang a system jest odciazony a co do predkosci to moze niektorzy nie odkryli ze sa profile…poprzez przytrzymanie czerwonej sluchawki…do wyboru sa profile dzwiekowe jak i oszczedzania energi i tu wlasnie mozna wybrac sobie tryb oszczedzania a co za tym idzie predkosc procka(power saving, normal, turbo,auto)test przeprowadzony pobieżnie nierzetelnie a szkoda…

  • Emanuel 13 maja 2008 w 20:06 - Odpowiedz

   MAm pytanie o połączenie t830 i dl-524 czy ktoś potrafi podesłać poprawną konfiguracje krok po kroku, bo próbowałem i nic

 16. sooundy 3 kwietnia 2008 w 11:23 - Odpowiedz

  Witam, przymierzam się do kupienia T830 i przewertowałem masę stron i opinii o nim. Powiem szczerze – nie skłaniają do zakupu tego urządzenia.

  Ale ja i tak się zdecyduję. Dlaczego. Po pierwsze cena i możliwości tego sprzętu są zadawalające. Po drugie wszystkie problemy użytkowników wynikają z oprogramowania. Trafiłem na świetną stronkę, znaną na pewno większości długoletnich posiadaczy PDA. Tam trwają prace nad WM6 for T830. Jeśli ktoś chce przetestować nowy soft to polecam:

  http://forum.xda-developers.com/showthread.php
  ?t=336328

 17. janko 4 kwietnia 2008 w 18:52 - Odpowiedz

  Witam. Mam wielki problem. Zakupilem t830 bez instrukcji i mam troche problemow z jego obsluga. Troche skaplikowana obsluga, a na dodatek windows po angielsku. Wogole nie moge dzwonic, pojawia sie taka komenda: no service. Po wprowadzeniu nr-u- wyskakuje mi the operation failed i the phone is off. turn it on and tray again. Oglne znaczenie tych zwrotow znam, ale nie mam pojecia co zrobic, y moc telefonowac. bede wdzieczny za pomoc.

 18. sooundy 9 kwietnia 2008 w 11:19 - Odpowiedz

  Witam ponownie

  Tydzień testów za mną, na spokojnie mogę opisać moje wrażenia.

  1. Po pierwsze, w żadnej minucie posiadania tego telefonu nie żałowałem jego zakupu.

  2. Faktycznie, wyświetlacz powinien być 320×240 aby wszystkie programy chodziły bez zarzutu, bo np IGo 8 na razie nie ma (z witaminką) na ten wyświetlacz, obcina krawędzie. Nie ma problemu z Automapa 4.1 oraz z TomTom 6.

  3. Co do wgrywania softów, zmieniania ustawień, menu itp to przez ten tydzień zrobiłem z nim prawdziwy crash test. O ile na razie opieram się na oficjalnym WM5(jedynie zmieniłem rom z 1.09 na 1.12 ze strony FSC), to nie stwierdziłem w nim jakiś rażących błędów.

  4. Moim zdaniem ważna jest instalacja WkTask lub czegoś podobnego, aby na bieżąco widzieć jakie aplikacje są uruchomione i wyłączać je gdy kończy się z nich korzystać. U kogoś kto nie restartuje T830 przez powiedzmy 3 tygodnie (bez używania wspomnianego programu) może okazać się że w systemie "siedzi" jakieś 20 programów a telefon reaguje z prędkością żółwia.

  5. Z jedynych minusów w moim T830 czasami programy do nawigacji nie widzą "prawidłowego sygnału GPS". Po restarcie wszystko jest ok.

  Podsumowując

  Zalety:

  + cena, to pierwsza i najważniejsza zaleta, ten telefon można już kupić za naprawdę śmieszne pieniądze, a np w Saturnie widziałem go za 2,6tys zł….chyba tam pogłupieli 🙂

  + ma wszystko co mieć powinien (no może mało energożerne radio by się przydało), jak to gdzieś było napisane "łatwiej powiedzieć czego on nie ma"

  + klawiatura się często przydaje, do tego jest dobrze podświetlona, klawisze chodzą topornie ale nie źle. Można spokojnie "trafić" w zamierzony klawisz.

  + dobre wyposażenie dodatkowe, tj. kabura która solidnie trzyma się paska i nie trzeba go nosić w kieszeni oraz sprytnie rozwiązane słuchawki, które pełnią rolę smyczy na szyję (wielki plus !!!!)

  + wszystko szybko i stabilnie śmiga (to dopiero odkąd zainstalowałem WkTask i wyłączam zbędne programy)

  + sprawnie działające Wifi, oraz Bluetooth (kabel USB staje się praktycznie niepotrzebny). Wbudowana aplikacja w WM5 powoduje że synchronizacja z PC jest szybka i prosta (poza pierwszym razem, szczególnie jak nigdy nie miało się do czynienia z Bluetooth.

  Wady:

  – Ekran 240×240 jest mniej "uniwersalny" niż 320×240 i jak sie patrzy na T830 to ma się wrażenie że spokojnie zmieściłby się ten większy wyświetlacz nie zmieniając rozmiarów obudowy

  – Fatalny aparat, mimo że 2Mpix

  – Opóźnienie 2 sek. w odbieraniu rozmów, teraz już tego nie zauważam lub zmiana romu na 1.12 coś z tym zrobiła. Ogólnie aplikacja telefon chodzi trochę topornie.

  To tyle wrażeń.

  Wnioski końcowe:

  Ten telefon jest dla:

  – osób które w jednym urządzeniu chcą mieć jak najwięcej funkcji

  – lubią zabawy z komputerem i nie boją się (mają smykałkę) eksperymentów z oprogramowaniem

  Ten telefon zdecydowanie nie jest dla:

  – osób zwracających uwagę przede wszystkim na wygląd i poręczność

  – uważających że telefon służy tylko do dzwonienia

  – wykorzystujących tego typu urządzenia tylko do nawigacji (wtedy lepiej osobno kupić najtańszy telefon i nawigację z większym wyświetlaczem).

 19. Freedom 5 sierpnia 2008 w 07:27 - Odpowiedz

  KOledzy skąd ściagnąć soft 1.12 na T830?podajcie linka. Z góry dziękuje.

 20. andrewlis 22 stycznia 2009 w 14:16 - Odpowiedz

  Witam. Mam wielki problem. Zakupilem t830 bez instrukcji i mam troche problemow z jego obsluga. Troche skaplikowana obsluga, a na dodatek windows po angielsku. Wogole nie moge dzwonic, pojawia sie taka komenda: no service. Po wprowadzeniu nr-u- wyskakuje mi the operation failed i the phone is off. turn it on and tray again. Oglne znaczenie tych zwrotow znam, ale nie mam pojecia co zrobic, y moc telefonowac. bede wdzieczny za pomoc.

 21. andrewlis 22 stycznia 2009 w 14:18 - Odpowiedz

  A jeszcze jedno mam problem z połączeniem WIFI i umts pomocy

 22. ptoks 16 lutego 2009 w 11:08 - Odpowiedz

  Witam. Dostałem w prezencie loox t830 znalazłem informacje że obsługuje karty sd 4gb niestety mój widzi tylko 2gb na większe jest niewidomy. W końcu jak to jest czy komuś 4gb widzi?? Z góry dzięki za pomoc

 23. tokrzych 2 kwietnia 2009 w 09:47 - Odpowiedz

  Dzisiaj sprawdzałem u kolegi czyta 4Gb SD a jak mu wgrałem Driver SDHC to czyta 16GB SDHC a moze nawet 32GB ale nie mam tak duzej by sprawdzic.

 24. ptoks 6 lipca 2009 w 21:13 - Odpowiedz

  Pomocy jak od nowa zainstalować winmobile na tym urządzeniu ale największy problem to skąd wziąść wm 5.0 dostałem z tym loox tylko płytę z automapą i jakąś getting started cd więc skąd mam mieć wm 5.0 napiszcie na maila

 25. alvarinio 13 września 2009 w 11:22 - Odpowiedz

  kupilem wczoraj tego fona w polskim sklepie i ma windowsa po angielsku wady wyswietlacz nie wymiarowy mogl by byc 320 na 240 wielkosc troche przeszkadza w kieszeni mogl by wazyc ze 150 gram a nie 195 zalety bogate wyposazenie ladne etui duzo ksiazek plyty z instalacjami automapy oraz active sync stacja dokujaca tez jest git sluchawki dzwiek wysmienity ale i bez sluchawek nie jest tragicznie wedlug mnie w tym telefonie brakuje sensor g byl by wtedy najlepszym kozakiem

  • pawel 19 listopada 2011 w 11:38 - Odpowiedz

   Rany, skąd się biorą tacy debile!? Kilka linijek bełkotu – słowotok bez jednego przecinka czy kropki. Słownictwo z onetu. Tacy niedorozwoje powinni mieć sądowy zakaz dostępu do klawiatury i nakaz czytania książek. Rośnie pokolenie niedorozwiniętych dzieci facejebooka!

 26. Eunika 14 października 2009 w 13:38 - Odpowiedz

  Dramat, dramat i jeszcze raz dramat! Oto moja recenzja

  tego "urządzenia". Straciłam pieniądze, dostałam pięknie

  wyposażonego grata który zawiesza się 3-4 razy dziennie,

  restartować to trzeba 5 razy dziennie. Nigdy już nie kupię

  nic od FS. Odradzam każdemu kupno tego czegoś, bo nie

  wiem jak to nazwać, ciężarek kieszeniowy?

 27. Carlos 26 października 2009 w 22:17 - Odpowiedz

  Sprzęt doskonały dla kogoś, kto potrafi się posługiwać systemem operacyjnym i tym samym docenić jego zalety. Jeśli chcesz tylko telefonować, pisać esemesy i słuchać muzyki kup sobie "normalny, wszystkomający telefon".

  FS Pocket LOOX T830 to telefon/palmofon dla ludzi "technicznie świadomych". Jeśli rozumiesz specyfikę windows mobile, to będziesz zadowolony w stu procentach. Z powodzeniem może zastąpić standardowy komputer.

  Jeśli chodzi o komfort, to fakt, przydałby się jakiś bardziej standardowy (320×240; 480×640) wyświetlacz, lecz większość obecnego softu sama rozpoznaje rozdzielczość i nie ma potrzeby jakiegoś szczególnego poszukiwania. Praktycznie większość programów działa znakomicie, co sprawia, że Loox T830 jest naprawdę urządzeniem wszechstronnym.

  Odpowiednio skonfigurowany jest doskonałym narzędziem.

  Osobiście jestem bardzo zadowolony. Polecam Pocket Loox’a.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile