Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek-Za kilka godzin nowojorska konferencja Microsoftu – czego możemy się spodziewać?

Za kilka godzin nowojorska konferencja Microsoftu – czego możemy się spodziewać?

Już dzisiaj, o 10:00 czasu lokalnego w Nowym Jorku (czyli o 16:00 czasu środkowoeuropejskiego), Microsoft przedstawi prawdopodobnie swoje plany w kwestii przyszłości Windowsa 10 oraz nowe urządzenie z linii Surface. Całą konferencję będzie można oglądać na żywo na stronie Microsoftu.


Jednym z głównych tematów będzie Windows 10 i jego aktualizacje; w przyszłym roku mają się pojawić dokładnie dwie, pierwsza z nich, o nazwie wewnętrznej Redstone 2, zawita na urządzeniach wyposażonych w najnowszy system Microsoftu już w marcu. Wśród nowych funkcji prawdopodobnie znajdą się menedżer urządzeń zaliczających się do koncepcji „internetu rzeczy”, nowe możliwości asystenta Cortana oraz system redukowania emisji niebieskiego światła podobny jak w aplikacji f.lux. Mamy nadzieję, że zobaczymy również ogólne ulepszenia samej sprawności działania systemu operacyjnego.

Zważając na to, że dzisiejszy event odbywa się o podobnym czasie co inne wydarzenia dotyczące urządzeń Surface, może na nim zostać zaprezentowany nowy sprzęt z tej serii. Prawdopodobnie będzie to wielozadaniowy, modułowy komputer osobisty typu all-in-one wyposażony w nowy procesor Intel Kaby Lake oraz dużych rozmiarów ekran dotykowy.

Wśród innych nowości możemy dzisiaj zobaczyć między innymi gogle wirtualnej rzeczywistości HoloLens, nową wersję wysłużonego już programu Paint pozwalającą na pracę z obiektami 3D, a także menedżer inteligentnych urządzeń domowych HomeHub, aktywowany głosem, podobnie jak Google Home czy Amazon Echo.

Na dzisiejszym evencie nie zawitają za to prawdopodobnie nowe smartfony Surface ani następcy Surface Book oraz Surface Pro 4. Za brakiem tych pierwszych stoi akceptacja przez Microsoft swojej porażki na rynku telefonów, zaś nowe hybrydowe tablety od MS pojawią się prawdopodobnie w przyszłym roku.

Źródło: thenextweb.com

TomaszAutor |2016-10-26T13:35:51+02:0026 października 2016 13:35|Kategorie: Microsoft, Newsy, Rynek|Tagi: , , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.