Jesteś tutaj:-, Huawei, Inne, Internet mobilny, LG, Newsy, Telewizja, Testy i opinie-LG U+ i Huawei – telewizja ultra HD w sieciach 5G zbliża się wielkimi krokami

LG U+ i Huawei – telewizja ultra HD w sieciach 5G zbliża się wielkimi krokami

Firmy Huawei z sukcesem zakończyły przedrynkowe testy pierwszej telewizji umożliwiającej przesyłanie sygnału telewizyjnego w sieciach szerokopasmowych (Internet Protocol Television – IPTV) w rozdzielczości ultra HD. Wykorzystano do tego technologię 5G Fixed Wireless Access (FWA) z układem scalonym opartym na falach milimetrowych 5G CPE.

Testy skoncentrowano na komercyjnym zastosowaniu technologii Fixed Wireless Access w sieci 5G przy prędkości do 2 Gb/s. Rozwiązanie to jest zbliżone do technologii Fiber-to-the x (FTTx), czyli szerokopasmowego systemu telekomunikacyjnego, w którym medium transmisyjnym są kable światłowodowe. FWA zapewnia natomiast szerokopasmowe usługi dostępu, wykorzystując w pełni bezprzewodowy zasięg, szybkie łącza i doświadczenia użytkowania zbliżone do światłowodu. Co w przyszłości znacząco powinno pomóc operatorom skrócić czas konstrukcji sieci i obniżyć koszty.


Wersja demonstracyjna FWA powstała z użyciem produktów Huawei w technologii end-to-end (E2E) takich jak 5G gNodeB, NG Core oraz 5G CPE, czyli pierwszy na świecie układ scalony oparty na CPE, takim jak ODU (modem zewnętrzny) czy IDU (modem wewnętrzny). W teście wydajności 5G CPE może pochwalić się szczytowym obciążeniem wyższym niż 2 Gb/s, czyli większym niż obecny wynik FTTx, co potwierdza praktyczną wartość i potencjał tej technologii.

W przeprowadzonym teście, przy użyciu milimetrowej fali o częstotliwości 28GHz z powodzeniem potwierdzono działanie UHD IPTV w sieci 5G. Podczas demonstracji, terminal video uzyskał dostęp do sieci 5G i pozwolił zebranej publiczności na płynne oglądanie programów telewizyjnych w rozdzielczości ultra HD.

Pierwszy na świecie test technologii FWA pokazuje owocną współpracę LG U+ i Huawei w erze LTE. Natomiast wspólna inwestycja w pracę nad technologią 5G przynosi już teraz przełomowe rezultaty. Będziemy nadal pracować z firmą Huawei w celu wprowadzenie 5G na rynek komercyjny – powiedział Kim Dae Hee, Wiceprezydent ds. Strategii Sieci 5G w LG U+.

Era 5G zbliża się wielkimi krokami. Błyskawiczny rozwój modemów może być kluczowy dla sukcesu tej technologii. Z kolei pierwsza na świecie próba 5G CPE to znaczący wkład firm LG U+ i Huawei w przyspieszenie komercjalizacji tej technologii. Obie strony będą kontynuowały współpracę na polu badań w celu zbudowania jak najlepszego modelu E2E – podkreślił Yang Chaobin, Prezydent Linii Produkcyjnej 5G w Huawei.

źródlo: Huawei

KanAutor |2017-11-20T14:33:07+02:0020 listopada 2017 14:33|Kategorie: 5G, Huawei, Inne, Internet mobilny, LG, Newsy, Telewizja, Testy i opinie|Tagi: , , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. gosc 20 listopada 2017 w 17:56 - Odpowiedz

    może dzięki 5G coś się ruszy z tv 4k, 8k i 16k, pomijam chociaż ciekawi jaki to wszystko ma wpływ na zdrowie, skoro marne wifi potrafi być aż tak szkodliwe

  2. Ewiva 20 listopada 2017 w 18:24 - Odpowiedz

    To tylko teraz pytanie ile będzie trzeba zapłacić za smartfony dla tej technologii. Strach nawet przewidywać.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.