Jesteś tutaj:-, Internet, Internet mobilny, Newsy, Rynek, Sprzęt, Taryfy komórkowe-Płatności Google – Android Pay w Polsce ma już rok

Płatności Google – Android Pay w Polsce ma już rok

W listopadzie 2016 wystartował w Polsce Android Pay, wygodna forma płatności mobilnych, dzięki której możecie płacić telefonem z Androidem wszędzie tam, gdzie obsługiwane są płatności kartą zbliżeniową oraz w wybranych aplikacjach.

W momencie startu Androida Pay w Polsce, z usługi mogli korzystać klienci trzech banków, dzisiaj Android Pay jest dostępny dla klientów aż 8 z nich. Płacić można nie tylko w jednym z ponad 400 tys. punktów sprzedaży w Polsce (czyli wszędzie tam gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe Mastercard oraz Visa), ale także w rosnącej liczbie aplikacji mobilnych, do tej pory taką formę płatności w swoich aplikacjach wprowadziły w Polsce Allegro, iTaxi, Pyszne.pl, SkyCash i Uber.

Android Pay to nie tylko płatności, ale również narzędzie umożliwiające korzystanie z kart lojalnościowych czy promocji. Świetnym przykładem jest ostatnia kampania wprowadzona przez Bank BZ WBK i Alior Bank, w której użytkownicy Android Pay zbierają na wirtualnej karcie odpowiednią liczbę płatności zbliżeniowych by otrzymać nagrodę, np. kartę podarunkową lub zwrot określonej kwoty na konto. Zasadę działania mechanizmu możecie zobaczyć na animacji poniżej.

Google przygotował też dla Was oś czasu, która pokazuje ostatni rok rozwoju Androida Pay w Polsce:


Niebawem z Androida Pay będą mogli korzystać też klienci kolejnych banków w Polsce. Gogle przypomina też, że niedawno ogłosił start nowej usługi „Pay with Google”, która pozwala sklepom internetowym na zaimplementowanie szybkich płatności mobilnych dla użytkowników, którzy do konta Google mają przypisaną kartę płatniczą.

źródło: Google

Kan

Autor |2017-11-20T14:21:30+01:0020 listopada 2017 14:21|Kategorie: Android, Internet, Internet mobilny, Newsy, Rynek, Sprzęt, Taryfy komórkowe|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Set 20 listopada 2017 w 21:07 - Odpowiedz

    Używam jest ok

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.