Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Internet mobilny, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-HarmonyOS na 300 mln urządzeń jeszcze w tym roku

HarmonyOS na 300 mln urządzeń jeszcze w tym roku

Branża mobilnego Internetu, która koncentruje się wokół smartfonów, weszła w okres przejściowy i wymaga rewolucyjnych zmian – takiego zdania jest dr Wang Chenglu, prezes działu Software Engineering w Huawei Consumer BG. Jego zdaniem szybki rozwój IoT będzie stanowił historyczną szansę dla transformacji branży.

Podczas ostatniego wydarzenia organizowanego w Shenzhen przez TEDx, dr Wang Chenglu przedstawił najbliższą przyszłość urządzeń mobilnych oraz urządzeń typu IoT. W swoim wystąpieniu nawoływał wszystkich graczy rynkowych do współpracy na rzecz zbudowania dobrze prosperującego nowego ekosystemu.

 

Technlogia zmienia to, jak żyjemy i o czym marzymy

Według dr Wanga, branża mobilnego Internetu, w centrum której znajdują się smartfony, znalazła się obecnie pod ogromną presją. Od 2018 roku maleje eksport smartfonów, w 2020 r. odnotowano spadek rok do roku o około 6%. Ponadto średni czas, jaki konsumenci spędzają na swoich telefonach każdego dnia, pozostał na poziomie od czterech do pięciu godzin od 2018 roku, co wskazuje, że branża osiągnęła punkt krytyczny i musi przejść radykalną zmianę.

 

Technologie mają moc zmieniania świata. Kiedy byłem dzieckiem, moim marzeniem było móc oglądać filmy w domu, a teraz jest to możliwe z dowolnego miejsca na świecie. Gwałtowny rozwój mobilnego Internetu dał początek płatnościom bezgotówkowym czy zakupom online, które głęboko zmieniły nasze życie. Nasze dążenie do innowacji nigdy się jednak nie kończy – mówił dr Wang.

 

Jakie są więc możliwości rozwoju w następnych latach? Ponieważ użytkownicy posiadają coraz więcej inteligentnych urządzeń, trzeba umożliwić tym urządzeniom bardziej efektywną współpracę zamiast działania w swego rodzaju wyizolowanych ekosystemach. Wang przekonywał, że muszą one tak jak ludzie komunikować się swobodnie między sobą. Celem jest urzeczywistnienie wszechobecnej łączności i przekształcenie wielu urządzeń w JEDNEGO inteligentnego asystenta.

 

Przykładem realizacji tej wizji może być sytuacja, w której nasz smartwatch wykrywa, że użytkownik zasnął, a kolejne urządzenia dostosowują otoczenie do tej sytuacji. Światła w pokoju automatycznie się wyłączą, a klimatyzator dostosuje temperaturę, aby stworzyć komfortowe warunki do spania. Sprzęt do ćwiczeń połączony z urządzeniem typu wearable może służyć z kolei jako osobisty trener, dostarczając eksperckich wskazówek dotyczących ćwiczeń i to w czasie rzeczywistym – tłumaczył Wang.

 

Według Wanga wyzwaniem jest znalezienie wspólnego języka dla urządzeń mobilnych. Ponieważ różne urządzenia działają na różnych systemach operacyjnych, trudno jest je połączyć, nie mówiąc już o osiągnięciu wspólnej mocy obliczeniowej i inteligencji maszynowej. Aby zrealizować wizję w pełni połączonego świata, urządzenia muszą komunikować się w jednym wspólnym języku.

 

HarmonyOS – wspólny język, wspólna komunikacja

Rozwiązanie tego wyzwania jest w rękach Huawei. Jako system operacyjny nowej generacji, HarmonyOS umożliwi różnym inteligentnym urządzeniom łączenie się i swobodną współpracę. Dr Wang przekonywał, że celem Huawei jest, by HarmonyOS działał na 300 milionach urządzeń mobilnych jeszcze 2021 roku. Firma cieszy się na współpracę z partnerami, aby stworzyć solidny ekosystem wokół HarmonyOS. Dzięki temu więcej osób będzie mogło zrealizować swoje marzenia dzięki technologii, a życie konsumentów stanie się prostsze.Autor |2021-04-09T14:55:20+02:009 kwietnia 2021 16:00|Kategorie: Huawei, Inne, Internet, Internet mobilny, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.