Jesteś tutaj:-, Bez kategorii, Gadżety, Huawei, Inne, Newsy, Operatorzy, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Taryfy, Telefony, Top30, Top7-Huawei: Hongmeng OS działa szybciej niż Android

Huawei: Hongmeng OS działa szybciej niż Android

Założyciel i dyrektor generalny Huawei Ren Zhengfei podzielił się szczegółami na temat przyszłości nowego systemu operacyjnego.

Sytuacja między Huawei i Google trochę się wyklarowała i użytkownicy nie muszą się na razie obawiać o brak aktualizacji w swoich smartfonach Android, ale chińska firma nadal kontynuuje opracowanie własnego systemu operacyjnego. Powiedział o tym Ren Zhengfei  w wywiadzie dla magazyna ” Le Point”.

Szef Huawei powiedział, że Hongming OS nie ogranicza się tylko do smartfonów. System będzie działać na komputerach i innych urządzeniach – w tym na switchach, routerach i serwerach. System ma działać szybciej niż na smartfonach z systemem Android i komputerach z systemem mac OS. Jednak Zhengfei nie sprecyzował na podstawie jakich kryteriów przeprowadzono porównanie.

Zhengfei nie podzielił się dalszymi szczegółami na temat systemu operacyjnego Huawei. Podobno Hongmeng zaprezentowany zostanie wraz z nowymi flagowcami Huawei Mate 30, które pojawią się  w październiku.

Na szczycie G20 prezydent USA Donald Trump powiedział, że chińska firma będzie mogła prowadzić handel z amerykańskimi partnerami. Ale potem w Białym domu dodano, że niektóre sankcje pozostaną w mocy. Dlatego sytuacja jest nadal niejednoznaczna.

1 komenarz

  1. Gatts 9 lipca 2019 w 19:55 - Odpowiedz

    Tak , czekam na system operacyjny od Chińczyków bo oni przynajmniej sprzedając swoje produkty nie żądają olbrzymich marż za nie po za jakimiś wyjątkami.Ale obok czegoś dla ludu musi być prawdziwy produkt Premium bo bogacze lubią płacąc sporo kasy dostać coś „wyjątkowego” w wysokiej cenie.
    Fajnie podsyca atmosferę bo przecieki na temat tego OS są na prawdę interesujące.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.