Huawei wprowadza na rynek inteligentny router dla systemów 5G

Huawei, podczas Światowego Kongresu MPLS+SDN+NFV 2019 w Paryżu, zaprezentował pierwszy w branży inteligentny router dla sieci metropolitalnych obsługujący technologię 5G. NetEngine 8000 został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu zróżnicowanych usług i ogromnej liczby połączeń wymaganych w erze sieci nowej generacji oraz chmury. Router może również pomóc w budowie uproszczonej i inteligentnej sieci metropolitalnej, obejmującej konwergentne rozwiązania transportowe oraz funkcje SRv6, ultrawysoką pojemność, oraz automatyzację całego cyklu pracy systemu.

 

Seria NetEngine 8000 jest odpowiedzią na wyzwania związane z ogromnym zapotrzebowaniem na rozwiązania przystosowane do 5G. Według badań przeprowadzonych przez GSMA, do 2025 r. na całym świecie będzie 1,3 mld użytkowników i 1,36 mld urządzeń mobilnych 5G, przy 40% zasięgu sieci 5G. Gartner prognozuje natomiast, że do 2021 roku liczba globalnych połączeń IoT wyniesie 2,5 mld.

 

Lata doświadczenia w branży IP pozwoliły Huawei na innowacyjne opracowanie pierwszego w branży inteligentnego routera dla sieci metropolitalnych, który oferuje największą pojemność, gotowość do pracy w trybie SRv6 i inteligentną automatykę. Dzięki temu Huawei jest obecnie liderem w dziedzinie inteligentnych sieci IP–powiedział Kevin Hu, President, Data Communications Product Line w Huawei.

 

Wraz z gwałtownym wzrostem napędzanym przez 5G czy VR/AR w chmurze, sieci metropolitalne stoją przed poważnymi wyzwaniami:

  • Metropolitalna sieć transmisyjna 10GE nie jest w stanie sprostać dziesięciokrotnemu wzrostowi ruchu, którego można się spodziewać w ciągu najbliższych pięciu lat.
  • Dzisiejsza sieć transmisyjna nie jest w stanie obsłużyć spodziewanego 1000-krotnego wzrostu liczby połączeń, napędzanych przez IoT i usługi wideo.
  • Niskowydajne operacje sieciowe nie są w stanie rozwiązać kwestii proaktywnego zarządzania eksploatacją i konserwacją (O&M) oraz inteligentnej automatyzacji wymaganej przez usługi w chmurze.

 

Epoka 5G i chmury już się rozpoczęła, w związku z czym sieci IP mają zasadnicze znaczenie dla infrastruktury 5G. Bardzo duże przepustowości są niezbędne do zapewnienia usług łączności w branżach wertykalnych 5G. Inteligentna i kompleksowa sieć metropolitalna stanie się więc trendem w branży. Stąd też ważne są trzy kluczowe cechy sieci miejskich w erze 5G i chmury – uproszczone sieci, inteligentna łączność oraz wysoka dostępność.

 Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.