Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Huawei, Inne, Newsy, Rynek, Targi i konferencje, Top7-Przedstawiciel Huawei na targach MWC mówi o bezpieczeństwie cybernetycznym

Przedstawiciel Huawei na targach MWC mówi o bezpieczeństwie cybernetycznym

Guo Ping, Rotating Chairman Huawei, podczas swojego wystąpienia na targach MWC 2019 wezwał przedstawicieli trzeciej strony do zapewnienia globalnego bezpieczeństwa cybernetycznego i międzynarodowej współpracy w zakresie branżowych standardów. Zaapelował on też do rządów na całym świecie o dialog z ekspertami ds. cyberbezpieczeństwa.

Huawei jest pierwszą firmą, która wdrożyła sieci 5G na dużą skalę. Oddajemy w wasze ręce bezpieczniejszą, szybszą i jeszcze bardziej smart technologię 5G– powiedział Guo Ping. W swoim przemówieniu określił on, w jaki sposób firma rozwinęła najpotężniejsze, najprostsze i inteligentne sieci 5G na świecie. Stwierdził też, że taka innowacja jest niczym bez odpowiedniego systemu bezpieczeństwa. Wezwał również branżę i rządy państw do wspólnej pracy oraz przyjęcia ujednoliconych standardów bezpieczeństwa cybernetycznego.

 

Guo Ping zapewnił także, że dla Huawei jako światowego lidera w 5G, kwestie bezpieczeństwa są priorytetem i podstawą zaangażowania w innowacje.

Huawei jest pierwszą firmą, która może wdrożyć sieci 5G na dużą skalę. Co ważniejsze, możemy dostarczać możliwie najprostsze rozwiązania z wyższymi parametrami i wydajnością– zaznaczył Rotating Chairman. – Im więcej inwestujemy w nauki inżynieryjne, tym większą wartość możemy stworzyć. W Huawei możemy dostarczać wydajne, proste i inteligentne sieci 5G dla operatorów na całym świecie, szybciej niż ktokolwiek inny. Jesteśmy liderem w tym segmencie, niemniej rozumiemy, że innowacje nie mają żadnego znaczenia bez odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa – dodał.

 

Guo Ping odpowiedział również na ostatnie zarzuty rządu amerykańskiego skierowane do Huawei i wezwał do wprowadzenia regulacji opartych na faktach. Odwołał się tutaj do zaleceń GSMA – organizacji branżowej operatorów sieci komórkowych na całym świecie – aby rządy i operatorzy sieci komórkowych współpracowali.

Aby stworzyć bezpieczne środowisko cybernetyczne dla wszystkich, potrzebujemy jednolitej odpowiedzialności, zunifikowanych standardów i jasnych uregulowań opartych na faktach. Należy więc zbudować system, któremu wszyscy możemy zaufać– podkreślił Guo Ping. – W pełni też zgadzam się z ostatnimi zaleceniami. Rządy i operatorzy telefonii komórkowej powinni współpracować w celu uzgodnienia europejskiego systemu testowania i certyfikacji. NESAS jest bardzo dobrym pomysłem i zalecałbym rozszerzenie go na cały świat– zaakcentował.

 

Huawei nie tworzył i nigdy nie będzie tworzył w swoim oprogramowaniu furtek typu backdoor. Nigdy też nie pozwolimy, aby ktokolwiek inny robił to w naszym sprzęcie. Ironią jest, że amerykańska ustawa CLOUD Act umożliwia podmiotom rządowym dostęp do danych – podsumował swoje wystąpienie Rotating Chairman Huawei.

Autor |2019-02-28T16:08:55+01:0028 lutego 2019 16:08|Kategorie: Bez kategorii, Bezpieczeństwo, Huawei, Inne, Newsy, Rynek, Targi i konferencje, Top7|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Gatts 1 marca 2019 w 12:30 - Odpowiedz

    Widać zaczęła się walka na zabezpieczenia systemów operacyjnych.Huawei Mate 10 Pro dostał już trzecią aktualizację już w tym roku na temat bezpieczeństwa i wykrytych luk.Oj dzieje się bo zarzucanie Huawei szpiegostwa przez USA już teraz świadczy o tym , że wojna teraz już rozgrywa się w łamaniu zabezpieczeń IOS i Android z nakładką EMUI od Huawei.
    Apple też musi wydawać gruby hajs żeby nie stać się pośmiewiskiem bo Ruscy czy Chińczycy nie dadzą spokoju systemowi operacyjnemu IOS.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.