Jesteś tutaj:-, Newsy, Opinie ekspertów, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Top7-Huawei ustosunkowuje się do komentarzy wystosowanych przez amerykańskich urzędników

Huawei ustosunkowuje się do komentarzy wystosowanych przez amerykańskich urzędników

W odniesieniu do ostatnich komentarzy wystosowanych przez amerykańskich urzędników, Austin Zhang, rzecznik Huawei CEE & Nordic Region wystosował poniższe oświadczenie, które zostało przesłane do prasy:

 

 • Huawei zadebiutował na europejskim rynku 20 lat temu. Zarówno w Europie, jak i na całym świecie, utrzymujemy wysokie standardy w dziedzinie bezpieczeństwa. Poświadczają to nasi klienci, którzy od wielu lat znają nas o wiele lepiej niż ktokolwiek inny. Niedawno mała grupa amerykańskich urzędników próbowała wywrzeć presję na kraje europejskie, aby z uwagi na kwestie bezpieczeństwa wykluczyły Huawei z ich rynków. Ich oskarżenia są całkowicie bezpodstawne, a zachowanie szokujące. Wierzymy, że nasi klienci podejmą właściwą decyzję w oparciu o własną, świadomą ocenę.

 

 • Potęga nie rodzi się z zastraszania, nieuzasadnionych żądań i władczych zachowań, a my mocno kwestionujemy motywacje stojące za takimi działaniami. Wierzymy, że rządy i obywatele Europy samodzielnie wyciągną wnioski.

 

 • Otwarta i uczciwa konkurencja przyczyniła się do rozwoju Europy i jej dobrobytu. Cyberbezpieczeństwo samo w sobie jest problemem technicznym i nie należy go upolityczniać. Wykluczenie Huawei nie pomoże skutecznie rozwiązać problemów bezpieczeństwa cybernetycznego. Ograniczenie otwartej i uczciwej konkurencji również nie zmniejszy ryzyka z tym związanego. Wręcz przeciwnie, znacząco podniesie koszty komunikacji w krajach europejskich i znacznie opóźni proces ich cyfryzacji. Ponadto tego typu działanie poważnie zahamuje innowacje technologiczne i sprawi, że kraje europejskie staną się mniej konkurencyjne, co ostatecznie zaszkodzi interesom poszczególnych rządów, przedsiębiorstw i obywateli.

 

 • Cyberbezpieczeństwo buduje się poprzez innowacje oraz współpracę wszystkich interesariuszy. Nie musimy wybierać między bezpieczeństwem a rozwojem. W ciągu ostatnich 20 lat Huawei wniósł znaczący wkład w europejską technologię cyfrową i rozwój społeczny oraz wykorzystując liczne innowacje pomógł zapewniać cyberbezpieczeństwo. Nie powodujemy problemów związanych z bezpieczeństwem cybernetycznym, a wręcz przeciwnie – aktywnie przyczyniamy się do jego wzmacniania. Wierzymy, że kraje europejskie podejmą świadome decyzje w oparciu o własne długoterminowe interesy i zapewnią równe szanse dla wszystkich przedsiębiorstw.


Autor |2019-02-18T16:36:06+02:0018 lutego 2019 15:32|Kategorie: Huawei, Newsy, Opinie ekspertów, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Top7|Tagi: , , |3 komentarze

3 komentarze

 1. mahjongg titans 19 lutego 2019 w 06:14 - Odpowiedz

  Play free mahjong titans online by this official website of mahjong titans.

 2. driving directions 12 listopada 2019 w 08:51 - Odpowiedz

  Your post is great and engaging, the content is very practical, and gets people’s attention. Thank you for sharing.

 3. SOAP2DAY BIZ 1 czerwca 2020 w 13:35 - Odpowiedz

  this is really nice, Thank you for sharing.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.