Jesteś tutaj:-, Newsy, Opinie ekspertów, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Top7-Huawei ustosunkowuje się do komentarzy wystosowanych przez amerykańskich urzędników
PL R200 NV 970x100 071119

Huawei ustosunkowuje się do komentarzy wystosowanych przez amerykańskich urzędników

W odniesieniu do ostatnich komentarzy wystosowanych przez amerykańskich urzędników, Austin Zhang, rzecznik Huawei CEE & Nordic Region wystosował poniższe oświadczenie, które zostało przesłane do prasy:

 

  • Huawei zadebiutował na europejskim rynku 20 lat temu. Zarówno w Europie, jak i na całym świecie, utrzymujemy wysokie standardy w dziedzinie bezpieczeństwa. Poświadczają to nasi klienci, którzy od wielu lat znają nas o wiele lepiej niż ktokolwiek inny. Niedawno mała grupa amerykańskich urzędników próbowała wywrzeć presję na kraje europejskie, aby z uwagi na kwestie bezpieczeństwa wykluczyły Huawei z ich rynków. Ich oskarżenia są całkowicie bezpodstawne, a zachowanie szokujące. Wierzymy, że nasi klienci podejmą właściwą decyzję w oparciu o własną, świadomą ocenę.

 

  • Potęga nie rodzi się z zastraszania, nieuzasadnionych żądań i władczych zachowań, a my mocno kwestionujemy motywacje stojące za takimi działaniami. Wierzymy, że rządy i obywatele Europy samodzielnie wyciągną wnioski.

 

  • Otwarta i uczciwa konkurencja przyczyniła się do rozwoju Europy i jej dobrobytu. Cyberbezpieczeństwo samo w sobie jest problemem technicznym i nie należy go upolityczniać. Wykluczenie Huawei nie pomoże skutecznie rozwiązać problemów bezpieczeństwa cybernetycznego. Ograniczenie otwartej i uczciwej konkurencji również nie zmniejszy ryzyka z tym związanego. Wręcz przeciwnie, znacząco podniesie koszty komunikacji w krajach europejskich i znacznie opóźni proces ich cyfryzacji. Ponadto tego typu działanie poważnie zahamuje innowacje technologiczne i sprawi, że kraje europejskie staną się mniej konkurencyjne, co ostatecznie zaszkodzi interesom poszczególnych rządów, przedsiębiorstw i obywateli.

 

  • Cyberbezpieczeństwo buduje się poprzez innowacje oraz współpracę wszystkich interesariuszy. Nie musimy wybierać między bezpieczeństwem a rozwojem. W ciągu ostatnich 20 lat Huawei wniósł znaczący wkład w europejską technologię cyfrową i rozwój społeczny oraz wykorzystując liczne innowacje pomógł zapewniać cyberbezpieczeństwo. Nie powodujemy problemów związanych z bezpieczeństwem cybernetycznym, a wręcz przeciwnie – aktywnie przyczyniamy się do jego wzmacniania. Wierzymy, że kraje europejskie podejmą świadome decyzje w oparciu o własne długoterminowe interesy i zapewnią równe szanse dla wszystkich przedsiębiorstw.


Autor |2019-02-18T16:36:06+01:0018 lutego 2019 15:32|Kategorie: Huawei, Newsy, Opinie ekspertów, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Top7|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. mahjongg titans 19 lutego 2019 w 06:14 - Odpowiedz

    Play free mahjong titans online by this official website of mahjong titans.

  2. driving directions 12 listopada 2019 w 08:51 - Odpowiedz

    Your post is great and engaging, the content is very practical, and gets people’s attention. Thank you for sharing.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.