Jesteś tutaj:-, HTC, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-HTC VIVE i firma Emissive wspierają rekonstrukcję katedry Notre Dame

HTC VIVE i firma Emissive wspierają rekonstrukcję katedry Notre Dame

Budowa Notre Dame de Paris rozpoczęła się w 1163 roku i trwała ponad wiek, a jej wygląd zewnętrzny stał się rozpoznawalny i podziwiany na całym świecie. Z biegiem lat katedra była świadkiem kluczowych momentów w historii, takich jak koronacja Napoleona Bonaparte na cesarza, była też sceną dla Dzwonnika z Notre Dame, klasyka Victora Hugo, a dziś jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wielowiekowa historia unikalne i wykwintne wzornictwo wywarły ogromne wrażenie na ludziach z całego świata, a w 2019 roku, kiedy pożar zniszczył znaczną część katedry, strata była odczuwalna daleko poza granicami Francji. Cały świat pogrążył się w smutku i w żałobie. Obawa przed nieodwracalną stratą tak ważnego dziedzictwa kulturowego, stała się przyczyną do wielu inicjatyw mających na celu sfinansowanie odbudowy katedry, ale też rekonstrukcji przy pomocy najnowszej, dostępnej technologii.

Do współpracy przy wirtualnej rekonstrukcji firma HTC VIVE zaprosiła firmę Emissive, która ma na swoim koncie interaktywną aplikację  „Mona Lisa: Beyond the Glass”, która była jednocześnie pierwszą w historii wystawą VR w Luwrze. Odbudowa Notre Dame w VR zajęła miesiące żmudnej pracy przy użyciu tysięcy skanów wnętrz w wysokiej rozdzielczości, po to by finalnie przedstawić światu katedrę w wirtualnej rzeczywistości z odwzorowaniem najmniejszych detali.

Praca Emissive oznacza, że odwiedzający mogą doświadczyć piękna Notre Dame, wykorzystując moc
i imersje zestawu VIVE Focus 3 do eksploracji wnętrza słynnej katedry. We współpracy z Orange wystawa zostanie otwarta dla publiczności 15 stycznia w la Défense w Paryżu.

 

„Umożliwienie ludziom zapoznania się z fantastycznymi szczegółami budzącego podziw piękna i historii katedry Notre Dame jest znakomitym przykładem tego, jak wirtualna rzeczywistość może sprawić, że historia pozostanie cały czas żywa. Zestaw VIVE Focus 3 pozwala ludziom chłonąć atmosferę i podziwiać cudowną architekturę i cenne zabytki, jakby tam byli osobiście. Jesteśmy szczególnie dumni z pracy naszego partnera w zakresie odwzorowania wierności treści, firmy Emissive, która poprowadziła ten wyjątkowy projekt VR”. – powiedziała Cher Wang, współzałożycielka i przewodnicząca HTC Corp.

Z niecierpliwością czekamy na pokazanie szerokiej publiczności ogromnego potencjału wciągających wypraw w VR. Nasze zespoły z dumą wnoszą swój wkład w odbudowę, konserwację i ulepszanie tego wyjątkowego zabytku, tak bogatego w symbole, jakim jest Notre Dame de Paris.” – powiedział Fabien Berati, prezes Emissive.

 

W nadchodzących tygodniach Emissive i HTC VIVE podzielą się nowymi szczegółami dotyczącymi prac nad wirtualną kopią katedry Notre Dame.Autor |2022-01-14T14:38:48+02:0014 stycznia 2022 15:00|Kategorie: Aplikacje, HTC, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.