Jesteś tutaj:-, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Epson i luksusowy dom mody Brunello Cucinelli wcielają w życie wizję gospodarki o obiegu zamkniętym z wykorzystaniem nowatorskiej technologii

Epson i luksusowy dom mody Brunello Cucinelli wcielają w życie wizję gospodarki o obiegu zamkniętym z wykorzystaniem nowatorskiej technologii

Globalna firma technologiczna Epson nawiązała współpracę z wiodącą, włoską, prestiżową, marką modową Brunello Cucinelli, instalując w jej siedzibie opracowany przez siebie system PaperLab. Jest to innowacyjny i zrównoważony system recyklingu papieru, który pozwala firmom i instytucjom zamknąć pętlę wykorzystywanych zasobów. Wdrażając gospodarkę papieru o obiegu zamkniętym stawiają kolejny krok na drodze do zrównoważonej działalności.

To partnerstwo jest przykładem wieloletniego zaangażowania Epson w opracowywanie zrównoważonej technologii. Teraz, wspólnie z domem mody Brunello Cucinelli realizuje cele, oparte na filozofii głębokiego szacunku dla wszystkich stworzeń, ludzkości i planety. Wspólnym mianownikiem tej współpracy jest połączenie nowoczesności i rzemiosła na równi z kreatywnością i pasją. Obecnie, dom mody Brunello Cucinelli nie tylko przetwarza, lecz także ponownie wykorzystuje papier w ramach jednego procesu.

Dzięki pierwszemu na świecie biurowemu urządzeniu do bezpiecznego recyklingu papieru – PaperLab firmy Epson – organizacje mogą samodzielnie przetwarzać makulaturę i produkować papier w celu ponownego wykorzystania. To funkcjonalne rozwiązanie, które znacząco zmniejsza ilość odpadów, zużytego surowca i energii.

„Jesteśmy dumni z połączenia sił z Brunello Cucinelli, pionierem w zakresie najwyższych standardów branżowych, który dąży do tworzenia lepszych i bardziej środowiskowo neutralnych produktów” – skomentował Yasunori Ogawa, prezes firmy Epson.

 

„Epson wspiera zrównoważony rozwój wnoszący nowe wartości do społeczności: przekształcając własną działalność, wprowadzamy innowacyjne technologie, które pomagają innym firmom stać się prawdziwie ekologicznymi. Jesteśmy zaszczyceni, że firma Brunello Cucinelli wybrała Epson, aby wkroczyć na ścieżkę zrównoważonego rozwoju. Wierzymy, że może to być pionierski ruch inspirujący inne firmy i organizacje, które dostosowują się do gospodarki o obiegu zamkniętym i dążą do osiągnięcia celów, takich jak Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ (UN SDGS)”.

„Brunello Cucinelli opiera się na zasadzie humanistycznego kapitalizmu, której kluczową cechą jest życie i tworzenie w zgodzie ze światem natury” – powiedział Riccardo Stefanelli, dyrektor generalny Brunello Cucinelli, wyjaśniając dokonany wybór. „Wierzę, że współpraca z firmą Epson pomoże nam rozwijać nasze wartości i dążyć do celu, jakim jest stałe poszanowanie godności ludzkiej i środowiska naturalnego. Wspiera ona nasze wysiłki w zakresie pielęgnowania i prezentowania obszarów wyjątkowych z racji ich naturalnego piękna, a dzięki najnowocześniejszej technologii możemy również zmieniać się od środka i stać się prawdziwie ekologiczną firmą”.

 

Dla Epsona, który dąży do ograniczenia do 2030 roku emisji w łańcuchów dostaw o ponad 2 mln ton zgodnie z opracowaną przez siebie odnowioną wizją korporacyjną 2025 jest to wyjątkowo ważne wydarzenie. Ta strategia wytycza organizacjom drogę do zmiany modeli biznesowych, zaczynając od utworzenia ekosystemów biur działających w obiegu zamkniętym.

W biurach generowanych jest coraz więcej odpadów papierowych, które stanowią ponad 50% wszystkich odpadów w firmie, co przekłada się na rosnący ślad węglowy. Szacuje się, że papier stanowi jedną czwartą wszystkich odpadów na wysypiskach oraz około 42% pozyskanego surowca drzewnego na świecie.

System PaperLab, „katalizator” ekosystemu biurowego o obiegu zamkniętym, równocześnie ratuje drzewa, zmniejsza zużycie wody oraz redukuje emisję dwutlenku węgla. Oparty jest na autorskiej, innowacyjnej technologii Dry Fiber. System PaperLab umożliwia produkcję do 720 arkuszy A4 lub 360 arkuszy A3 na godzinę. Stanowi także rozwiązanie problemu związanego z usuwaniem lub niszczeniem wrażliwych danych, które często są zawarte na odpadach papierowych. Kiedy ten proces jest przeprowadzany poza organizacją, wzrasta ryzyko ujawnienia danych, rosną koszty oraz emisja dwutlenku węgla, czego można uniknąć po wdrożeniu zasad gospodarki o obiegu zamkniętym.

PaperLab fundamentalnie zmienia status quo w tym obszarze. Zmniejszenie zużycia papieru i wody oraz emisji dwutlenku węgla stanowi decydujący krok w kierunku osiągnięcia przez organizacje zerowego lub ujemnego bilansu netto.Autor |2022-01-14T17:32:22+02:0014 stycznia 2022 17:32|Kategorie: Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.