Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Bez kategorii, e-Sport, Foto, Gadżety, Gry, HTC, Inne, Internet, Konsole, Newsy, Operatorzy, Pozostałe, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Tablety, Telefony, Top30, Top7-HTC Vive ogłasza ceny, dostępność oraz rozpoczęcie przedsprzedaży HTC Vive Cosmos

HTC Vive ogłasza ceny, dostępność oraz rozpoczęcie przedsprzedaży HTC Vive Cosmos

HTC Vive Cosmos dostępny na całym świecie od 3 października 2019r. Cena w Polsce to 3699 złotych. Zapowiedź pierwszego modułurozszerzającego funkcjonalność Vive Cosmos. Debiut nowego oprogramowania VR – Vive Reality System.

 

HTC Vive przedstawiło dziś nowe funkcje Vive Cosmos, ceny i dostępność, a także ofertę przedsprzedaży. Vive Cosmos to najnowszy, najwyższej klasy, wykonany z najwyższej jakości materiałów, a zarazem prosty w obsłudze, system rzeczywistości wirtualnej na komputery PC. W urządzeniu zastosowano konstrukcję modułową pod kątem nadchodzących akcesoriów, takich jak moduł zewnętrznego śledzenia, które zmienią jego funkcjonalność i oferują klientom nowe możliwości. Sprzedaż Vive Cosmos wystartuje globalnie 3 października. Cena w Polsce wyniesie 3699 PLN. Przedsprzedaż zaczyna się 12 września.

 

„Od kiedy stworzyliśmy współczesną koncepcję VRu, ciągle rozwijamy i udoskonalamy tę technologię, aby zapewnić użytkownikom najbardziej pełne doświadczenie VR.”, powiedział Graham Wheeler, dyrektor generalny HTC Europe. „Vive Cosmos zapewnia niesamowite wrażenia. Jest naszym najbardziej wszechstronnym zestawem. Wyposażyliśmy go w wewnętrzny system pozycjonowania w przestrzeni i nowy interfejs użytkownika. Oferuje on też szeroki dostęp do treści, a dzięki modułowej budowie, można go rozbudowywać. Jesteśmy dumni, że możemy dostarczyć produkty najwyższej jakości dla stale rosnącej rzeszy użytkowników VR. Wierzymy, że Vive Cosmos będzie naszym największym sukcesem.”

 

Innowacyjna konstrukcja

Vive Cosmos został zaprojektowany, tak aby z łatwością sprostać potrzebom klientów VR, zapewniając wszechstronność i najwyższą wydajność. Zupełnie nowy system śledzenia czyni konfigurację bardzo prostą sprawiając, że korzystanie z VR staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Vive Cosmos posiada własny wewnętrzny, precyzyjny system pozycjonowania w przestrzeni, w postaci sześciu kamer umieszczonych w przednim panelu obudowy. Zestaw ma łączną rozdzielczość 2880×1700 pikseli – to o 88% więcej w stosunku do pierwszej generacji HTC Vive – zapewniając krystalicznie czysty obraz. Zupełnie nowe panele LCD zmniejszają odległość między pikselami i w połączeniu z wyświetlaczami RGB minimalizują efekt tzw. drzwi ekranowych.

 

Unikalna konstrukcja typu flip-up pozwala w szybki i wygodny sposób uchylać gogle do góry, by w razie potrzeby przeskoczyć między rzeczywistością a światem VR bez zdejmowania Vive Cosmos z głowy. Doskonała ergonomia, wentylacja i wygodna konstrukcja zestawu pozwalają cieszyć się rozgrywką w VR o wiele dłużej. Zintegrowane słuchawki nauszne zapewniają natomiast doskonały dźwięk stereo i pozwalają w pełni zanużyć się w wirtualnej rzeczywistości. Co więcej, Vive Cosmos cechuje się wsteczną kompatybilnością, co oznacza, że współpracuje z akcesoriami poprzedniej generacji Vive, takimi jak: trackery i latarnie Vive. Zestaw Vive Cosmos to również całkowicie przeprojektowane kontrolery, oferujące doskonałe pozycjonowanie w przestrzeni i jeszcze większy komfort podczas długich sesji w wirtualnym świecie.

 

Pierwszy oficjalny moduł

Dzięki modułowej konstrukcji przedniego panelu, Vive Cosmos to najbardziej wszechstronny jak dotąd zestaw VR klasy premium. Z myślą o nim zaprojektowaliśmy całą gamę akcesoriów, które pojawią się w najbliższej przyszłości. Dzięki nim będzie można zmieniać podstawowe funkcjonalności sprzętu, uwalniając nowe możliwości. Pierwszym oficjalnym elementem będzie moduł zewnętrznego śledzenia (z ang. Vive Cosmos External Tracking Mod), pozwalający klientom korzystać ze stacji bazowych zestawu Vive Pro, czerpiąc z zalet zewnętrznego systemu pozycjonowania w przestrzeni. Moduł jest kompatybilny z całym ekosystemem urządzeń peryferyjnych Vive. W sprzedaży pojawi się w pierwszym kwartale 2020 r.

 

Jeszcze bogatsza biblioteka

Vive Cosmos oferuje bogate spektrum aplikacji i treści VR od samego początku dzięki subskrypcji Viveport Infinity, którą użytkownik otrzymuje w prezencie na okres 12 miesięcy w ramach abonamentu. Oferta obowiązuję jedynie w okresie przedsprzedaży. Viveport Infinity zapewnia nieograniczony dostęp do setek najwyżej ocenianych aplikacji VR, gier i filmów, takich jak Fisherman’s Tale, Fujii i Ninja Legends, programów telewizyjnych Discovery Channel i Animal Planet oraz produkcji premium takich jak np. GoPro. Wraz z premierą Vive Cosmos, w ramach Viveport Infinity pojawią się nowe tytuły, takie jak Doctor Who: The Edge of Time, Eleven Eleven, Battlewake, Gloomy Eyes, Swords of Gargantua i MLB Home Run Derby.

 

Nowa odsłona wirtualnej rzeczywistości

Vive Cosmos jako pierwszy wykorzystuje system Vive Reality. Jest to całkowicie nowa filozofia projektowania wirtualnej rzeczywistości, dzięki której VR nie polega tylko na uruchomieniu aplikacji, a bardziej przypomina podróż między wirtualnymi światami. Vive Cosmos posiada zupełnie nowy interfejs użytkownika o nazwie Lens, który na etapie wyboru aplikacji lub gry, w sposób interaktywny zaczyna wyświetlać treści związane z grą na otaczającej nas scenie. Platforma startowa Origin została także dostosowana do nowych możliwości, a z czasem będzie uzupełniana o nowe treści.

 

Vive Cosmos specyfikacja techniczna:

Ekrany: Podwójne LCD o przekątnej 3,4″

Rozdzielczość: 1440 x 1700 pikseli na oko (łącznie 2880 x 1700 pikseli)

Częstotliwość: 90 Hz

Pole widzenia: 110 stopni

Dźwięk: wbudowane słuchawki stereo

Złącza: USB-C 3.0, DisplayPort™ 1.2

Śledzenie: 6 kamer, brak wymaganej powierzchni minimalnej do gry na stojąco lub siedząco

Dostępne mody: Vive Motion (w zestawie) i Vive Cosmos External Tracking Mod(sprzedawany oddzielnie)

Bezprzewodowy Vive Wireless Adapter: Tak, sprzedawany oddzielnie, wymaga wolnego portu PCIe.

 

 Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.