Jesteś tutaj:-, HTC, Newsy, Nokia, Sprzęt, Telefony-Nikt nie przyznaje się do CarrierIQ

Nikt nie przyznaje się do CarrierIQ

Po burzy jaką rozpętał Trevor Eckhart pokazując, że CIQ może nagrywać to w jaki sposób korzystamy ze smartonu, przyszła kolej na oficjalne wypowiedzi producentów – jak można było się domyślać nikt się do niczego nie przyznaje.

Apple:
„Większość naszych urządzeń na iOS5 nie wspiera CIQ, w przyszłych aktualizacjach usuniemy dostęp całkowicie. Żeby jakiekolwiek informacje zostały przesłane do Apple użytkownik musi aktywnie wyrazić na to zgodę, a jeżeli to zrobi dane przesłane będą w anonimowej i zaszyfrowanej formie oraz nie będą zawierać żadnych informacji osobistych. Nigdy nie nagrywaliśmy naciśnięć klawiszy, wiadomości czy innych informacji osobistych i nigdy nie zamierzamy tego robić.”
Odpowiedź jest wymijająca jak należało się tego spodziewać – nie wyklucza ona możliwości cichutkiego wypływu informacji.

RIM:
„Nie instalujemy oprogramowania CarrierIQ na naszych smartfonach, jak również nie autoryzujemy partnerów do jego instalowania.”
Jak się wydaje CIQ wspiera platformę BlackBerry, a działania bez autoryzacji to ciągle problem.

Nokia :
„Jesteśmy świadomi błędnych raportów, które mówią, że oprogramowanie CarrierIQ zostało znalezione na smartfonach Nokia. CarrierIQ nie dostarcza swoich produktów do żadnego z urządzeń Nokia – więc te informacje są błędne.”
Nokia twardo odcięła się od powiązań z CIQ, ale również zapowiada ścisła współpracę z operatorami, a jak wiadomo to na życzenie operatora oprogramowanie CIQ może zostać zainstalowane w telefonie.

HTC:
„CarrierIQ jest wymagane przez licznych operatorów w Stanach Zjednoczonych, więc jeżeli klienci lub media maja pytania odnośnie CIQ, proponujemy kierować je do operatorów.
Trzeba zaznaczyć, że HTC nie jest klientem ani partnerem CarrierIQ i nie otrzymuje danych z aplikacji, od firmy CIQ lub jej partnerów.
HTC rozważa możliwość pozwolenia użytkownikom na usunięcie danych zebranych przez aplikację CIQ.”

źródło: theverge.com

JarKenAutor |2011-12-01T22:20:30+02:001 grudnia 2011 22:20|Kategorie: Android, HTC, Newsy, Nokia, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , |3 komentarze

3 komentarze

  1. Wicked 2 grudnia 2011 w 04:19 - Odpowiedz

    W cyfrowym świecie należy się liczyć z możliwościami tzw. Gromadzenia danych. Jak to nie będzie CarrierIQ, to inna cholera lub to samo CarrierIQ, tylko pod inną nazwą. Oni muszą wyjść na swoje :-/

  2. master 2 grudnia 2011 w 08:41 - Odpowiedz

    Nikt się nie przyznaje a program jest na 150 mln smartfonów. Więc na jakich ? Alcatelach albo myPhone’ach może ?

  3. sam001 2 grudnia 2011 w 08:55 - Odpowiedz

    to podpisz własnym

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.