Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Google, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-W Asystencie Google pojawił się tłumacz głosowy, który zna 44 języki

W Asystencie Google pojawił się tłumacz głosowy, który zna 44 języki

Firma Google wprowadziła nową funkcję tłumaczenia mowy (w tym w języku rosyjskim) w czasie rzeczywistym. Dzięki wprowadzonemu w Asystencie” trybowi poligloty ” użytkownicy będą mogli zapomnieć o barierze językowej i komunikować się z obcokrajowcami w 44 językach.

Tłumacz głosowy może być aktywowany na przykład zwrotami „Ok, Google, bądź moim tłumaczem” lub „OK, Google, pomóż mi mówić po niemiecku”. Następnie asystent automatycznie wykryje język, w którym dana osoba mówi i będzie wyświetlał przetłumaczony tekst na wyświetlaczu.

Smartfon działa jako pośrednik, więc obaj rozmówcy muszą komunikować się po kolei. Przyspieszyć proces pomogą „inteligentne” podpowiedzi, które będą się pojawiały na ekranie — dzięki nim można odpowiedzieć bez wypowiadania słowa.

Tłumacz głosowy pojawił się w „Asystencie” w styczniu, ale jego obsługa była ograniczona inteligentnymi ekranami i głośnikami, donosi The Verge. Na urządzeniach mobilnych z Androidem i iOS nowa funkcja będzie dostępna od dzisiaj.

Autor |2019-12-13T16:27:13+01:0013 grudnia 2019 16:27|Kategorie: Android, Aplikacje, Google, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.