Jesteś tutaj:-, Foto, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Top7, Wydarzenia-Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem.

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem.

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o dowodzie osobistym. Teraz,  idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

Po prezent z telefonem

Jak informuje Poczta Polska – tylko w drugiej połowie listopada obsłużyła 5 miliona paczek, po 2,5 miliona tygodniowo. To więcej niż w najbardziej pracowitym tygodniu grudnia 2018 roku.

Niezależnie od tego, ile mamy lat – przyjemnie jest dostać prezent. Szczególnie, jeśli przychodzi do nas bez zapowiedzi, od daleko mieszkających bliskich lub znajomych. Awizo w ręku, czas wybrać się na pocztę. A tam… odbierając paczkę (lub list polecony) musimy udowodnić, że my to my, czyli po prostu musimy się wylegitymować. W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, w tym o dowodzie osobistym. Spokojnie, nie musicie wracać do domu po dokument tożsamości. Wystarczy, że w swoim telefonie zainstalujecie naszą aplikację mObywatel, w której znajdziecie m.in. mTożsamość.

– mObywatel to bezpłatna i oficjalna aplikacja na smartfony. To nasz cyfrowy portfelem z dokumentami, w którym znajdziemy m.in. wszystkie dane z dowodu osobistego. Właśnie tę część aplikacji nazwaliśmy mTożsamość – tłumaczy minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Już 720 tysięcy Polaków ma mObywatela w swoich smartfonach – dodaje szef MC.

 

Kolej na mObywatela

Popularność aplikacji rośnie z dnia na dzień. Wciąż przybywa miejsc, gdzie można z niej skorzystać. To hotele, sklepy, urzędy, ale i pociągi – w tym pociągi PKP Intercity, POLREGIO, a także Kolei Mazowieckich, Śląskich i Dolnośląskich.

Aplikacja ma umocowanie prawne. Można jej użyć wszędzie tam, gdzie nie jest wymagane wylegitymowanie się dowodem osobistym lub paszportem.

– Jako klienci możemy wymagać od firm, by honorowały ten legalny i bezpieczny sposób potwierdzania tożsamości – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Polacy coraz chętniej korzystają z nowych technologii i oczekują, że będą mogli ich używać wszędzie tam, gdzie to możliwe. Wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów to najlepsza reklama dla każdej firmy. Dlatego zachęcamy hotele, wypożyczalnie sprzętu, siłownie, baseny, ale i kina czy teatry do korzystania z naszej aplikacji i pochwalenia się tym – dodaje szef MC.

Poczta jest jednym z miejsc, gdzie Polacy z mObywatela korzystają najczęściej.

 

Aplikacja

Jeśli chcecie korzystać z aplikacji – w zależności od tego z jakiego systemu operacyjnego korzysta Wasz telefon – ściągnijcie ją ze sklepu Google Play lub App Store (aplikację sklepu znajdziecie w swoim smartfonie). Do uruchomienia mObywatela jest potrzebne posiadanie profilu zaufanego. To on gwarantuje bezpieczeństwo Waszych danych oraz uniemożliwia dostęp do nich osobom postronnym.

Jeśli nie ma jeszcze profilu zaufanego, warto założyć go na pz.gov.pl

Poza mTożsamością w mObywatelu znajdziecie też mPojazd  czyli odzwierciedlenie danych zawartych w dowodzie rejestracyjnym, polisie OC i karcie pojazdu. Ta usługa pokazuje m.in. informacje o obowiązkowym ubezpieczeniu OC pojazdu – w tym nazwę ubezpieczenia, serię i numer polisy, okres ubezpieczenia oraz jego wariant. Mało tego, jeśli nie pamiętacie o terminach ważności posiadanego ubezpieczenia lub zbliżającego się przeglądu rejestracyjnego pojazdu – aplikacja na 30 dni przed terminem wygaśnięcia OC lub przed końcem ważności badania wyświetli komunikat z przypomnieniem.Autor |2019-12-13T16:26:17+01:0013 grudnia 2019 16:26|Kategorie: Aplikacje, Foto, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.