Jesteś tutaj:-, Foto, Gadżety, Google, Inne, Internet, LTE, Newsy, Operatorzy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Telefony, Top30, Top7-Firma Google ogłosiła datę prezentacji Pixel 4

Firma Google ogłosiła datę prezentacji Pixel 4

Google zaprasza wszystkich na jesienną prezentację Made By Google, która odbędzie się 15 października.  Spodziewamy się prezentacji nowych modeli „Pixeli”, laptopa Pixelbook 2 i nowych głośników z asystentem głosowym.

Główną nowością będą smartfony Pixel 4. Google zezwala na ujawnienie informacji na temat flagowców  za długo przed prezentacją, a nawet sam publikuje szczegółowe informacje na temat nowości.

Specjalnie dla nowych smartfonów Google opracował czujnik Soli — to skomplikowany moduł z kilku kamer i czujników. Jest on używany do rozpoznawania twarzy i ma zastąpić czytnik linii papilarnych. W odróżnieniu od innych smartfonów kamera na podczerwień w Pixel 4 skanuje twarz jeszcze przed tym jak człowiek włączył ekran. Tak więc do odblokowania nie trzeba będzie naciskać na przycisku włączenia.

Za pomocą czujnika Soli można będzie też sterować smartfonem ruchem ręki, bez dotykania ekranu. Można np. ruszyć dłonią przed kamerą, żeby przełączyć muzykę lub odrzucić połączenie. Nowa funkcja zdalnego sterowania nazywa się Motion Sense. Firma obiecuje, że w przyszłości pojawi się więcej gestów.

Ponadto,  po raz pierwszy smartfony Google otrzymają podwójną kamerę. W Pixel 4 pojawi się też więcej możliwości do robienia zdjęć w ciemności.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.