Jesteś tutaj:-, Google, Inne, Newsy, Operatorzy, Rozrywka, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Telefony, Top30, Top7-Google zaprezentował nową wersję inteligentnych okularów Glass

Google zaprezentował nową wersję inteligentnych okularów Glass

W porównaniu z poprzednią wersją, okulary otrzymały nowy procesor, bardziej pojemny akumulator, a także nową kamerę i oprawę. Ponadto, firma obniżyła cenę okularów o jedną trzecią — do 999 Dolarów (~3750 złotych). Poinformowano o tym na blogu Google.

Google Glass to okulary rozszerzonej rzeczywistości, które zostały zaprezentowane przez firmę Google w 2013 roku. Mimo, że Google Glass nie były pierwszymi okularami AR i nie stały się popularne,  to miały one  duży wpływ na rozwój w tej dziedzinie. W Google Glass informacje wyświetlane są na pryzmatycznym bloku znajdującym się nad prawym okiem. Wyświetlany obraz odbija się i jest się widoczny dla użytkownika. Firma zaleca używać okularów jako pomocniczego urządzenia zdolnego wyświetlać powiadomienia i inne informacje.

Google zaprezentował nową wersję inteligentnych okularów Glass

Podobnie jak poprzednia wersja, nowe okulary nie są przeznaczone dla zwykłego użytkowania w domu, lecz dla firm stosujących je w swojej pracy. Okulary zachowały swoją konstrukcję, choć otrzymały nową oprawę, stworzoną we współpracy z firmą Smith Optics. Główne zmiany dotyczą danych technicznych urządzenia. Teraz Glass pracują pod kontrolą procesora Qualcomm Snapdragon XR1, stworzonego właśnie dla urządzeń AR i VR. Procesor ten oparty jest na architekturze ARM i jest w stanie wyświetlać obraz w rozdzielczości 4K z szybkością do 60 klatek na sekundę. Oprócz niego w urządzeniu zainstalowano 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci stałej. Okulary działają pod kontrolą systemu Android Oreo.

Google zaprezentował nową wersję inteligentnych okularów Glass

Google zaktualizował też kamerę okularów – jej rozdzielczość  wynosi teraz 8 megapikseli, a także dodał w nich wsparcie dla nowych standardów Bluetooth i Wi-Fi oraz port USB-C.  Bateria ma pojemność 820 mAh co powinno wystarczyć na osiem godzin pracy w trybie standardowym.

Firma już zaczęła przyjmować zamówienia na urządzenie.

 Autor |2019-05-21T11:24:05+01:0021 maja 2019 11:24|Kategorie: Bez kategorii, Google, Inne, Newsy, Operatorzy, Rozrywka, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Telefony, Top30, Top7|Tagi: , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. morpheus 21 maja 2019 w 11:28 - Odpowiedz

    Jak cena spadnie do ~1000 to będę nad tym myśleć.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.