Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Bez kategorii, Bezpieczeństwo, Foto, Google, Huawei, Inne, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Tablety, Telefony, Top30, Top7-Hongmeng – system operacyjny Huawei. Można było się tego spodziewać.

Hongmeng – system operacyjny Huawei. Można było się tego spodziewać.

Firma gwarantuje swoim klientom, że otrzymają aktualizacji zabezpieczeń i obsługę wszystkich smartfonów i tabletów Huawei i Honor, piszę się w komunikacie Huawei Central.

Nowy OS Hongmeng opiera się na systemie Linux, jej nazwa ma swoje korzenie w koreańskiej mitologii. OS będzie używany jako uniwersalny systemu operacyjny cross-platform, w tym dla smartfonów i laptopów.

Po wydaniu dekretu przez prezydenta USA Donalda Trumpa, Departament Handlu USA zadeklarował, że amerykańskie firmy, które sprzedawały lub przekazywały technologię Huawei, będą w przyszłości wymagały licencji na nią, która według ekspertów najprawdopodobniej nie zostanie przyznana.

W poniedziałek okazało się, że współpraca z chińską firmą, wstrzymało Google, Qualcomm, Intel, Broadcom i inni amerykańscy producenci procesorów i oprogramowania.

Huawei nie będzie mógł korzystać z usług i aplikacji Google, w tym sklepu z aplikacjami Google Play i poczty  Gmail. Ponadto, chińska firma straci dostęp do technologii i oprogramowania amerykańskiej firmy.

 5 komentarzy

 1. niewiem 22 maja 2019 w 13:20 - Odpowiedz

  Firma gwarantuje swoim klientom, że otrzymają aktualizacji…

 2. niewiem 22 maja 2019 w 13:21 - Odpowiedz

  Nowy OS Hongmeng opiera się na systemie Linux, jej nazwa…

 3. niewiem 22 maja 2019 w 13:22 - Odpowiedz

  W poniedziałek okazało się, że współpraca z chińską firmą, wstrzymało Google…

 4. niewiem 22 maja 2019 w 13:30 - Odpowiedz

  Odmiana przez przypadki i rodzaje to trudna sztuka…

 5. Tytus 22 maja 2019 w 15:30 - Odpowiedz

  Tak jak myślałem oparty na Linux bo to najlepszy sposób by wyciągnąć jak najwięcej ze sprzętów.Świetne testy są na phoronix.com i takie coś może się przyczynić do upadku Windows.
  Tak samo pełna kompatybilność z aplikacjami zostanie zachowana jeżeli chodzi o Android.
  Biorąc pod uwagę jak się Chiny rozwinęły ostatnio oraz współczynnik ceny do jakości oraz wydajności urządzeń można już zakładać jak to się skończy dla USA.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.