Jesteś tutaj:-, Apple, Finanse, Gry, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Płatności, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Telefony-Apple obniży o połowę prowizję dla programistów w App Store

Apple obniży o połowę prowizję dla programistów w App Store

Od 1 stycznia 2021 r. Apple obniży prowizję w App Store w ramach wsparcia dla małych firm o połowę — z 30% do 15%, informuje The Verge. Nowe zasady będą obowiązywały dla programistów, których przychody są mniejsze niż 1 mln USD rocznie.

Aby to zrobić, programiści będą musieli złożyć wniosek o udział w programie. Więcej informacji na temat programu firma ma ogłosić w grudniu.

Apple weźmie pod uwagę przychody za 2020 rok. Jeśli firma przekroczy próg 1 mln USD w dowolnym momencie w 2021 r., zostanie wtedy automatycznie wykluczona z programu. Jeśli przyszłoroczne przychody będą niższe niż próg, firma może powrócić do udziału w programie ze zmniejszoną prowizją.

Obniżona prowizja programu oznacza, że programiści i początkujący przedsiębiorcy będą mieli więcej zasobów do inwestowania i rozwijania swojej działalności w ekosystemie App Store.

Firma twierdzi, że zmiany wpłyną na „zdecydowaną większość” programistów z ponad 28 milionów zarejestrowanych wydawców aplikacji, ale dokładna liczba nie została ujawniona.

Apple nie ujawniło również, ile przychodów straci z powodu obniżki opłat. Według CNBC, App Store jest jednym z kluczowych obszarów działalności firmy obok produkcji iPhone. W 2019 r. przychody Apple z App Store wyniosły 50 mld USD.

Wysokość opłat w Appstore jest od dawna przedmiotem sporu między dostawcami aplikacji a także między Komisją Europejską a Apple.

  • O obniżenie prowizji w App Store występowało wiele firm – m.in.: Epic Games, Spotify i właściciel Tindera
  • Ponadto w czerwcu 2020 r. omisja Europejska rozpoczęła dwa dochodzenia antymonopolowe przeciwko Apple dotyczące zasad App Store i Apple Pay po skargach Spotify i Rakuten.
Autor |2020-11-18T20:58:28+01:0018 listopada 2020 20:58|Kategorie: Aplikacje, Apple, Finanse, Gry, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Płatności, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.