Jesteś tutaj:-, Artykuły, Inne, iPhone, Oprogramowanie-Nowości Apple oraz z App Store

Nowości Apple oraz z App Store

Programy:

NOW PLAYING

Now Playing
Now Playing

Coraz więcej programów korzysta z możliwości nawigacyjnych iPhone’a dając możliwość spersonalizowania usług według położenia geograficznego…Według większości użytkowników to totalna inwigilacja, jednak niekiedy bardzo użyteczna.
Z takiej funkcji korzysta m.in.: program Now Playing, program, który jako pierwszy daje nam możliwość podglądu repertuaru naszych rodzimych kin, mamy możliwość przejrzenia ofert wszystkich kin w naszych okolicach. Program daje nam również dostęp do okładek filmów, streszczeń a także zwiastunów poprzez You Tube.

Now Playing umożliwia również z zapoznaniem się z premierami filmów, które dopiero pojawia się na rynku, mamy dostęp do premier kinowych jak również premier filmów video.
Program może również służyć jako przewodnik po kinach w miejscowościach których nie znamy, możemy ustalić gdzie znajdują się kina i jakim repertuarem dysponują.
Moim zdaniem bardzo przydatny program, jeśli nie mamy pod ręka internetu bądź też gazety z repertuarem programów kin.

Program jest darmowy i można pobrać go za pomocą App Store: Tutaj

TV Guide PL

TV Guide PL
TV Guide PL

Ale jest dużo osób, które przekładają ekran telewizora od niezbyt wygodnych sal kinowych, dla wszystkich telemaniaków polecam aplikacja TVGuide PL.
TVGuide PL to obszerny program telewizyjny obejmujący aż 95 polskich i europejskich stacji telewizyjnych.

Aplikacja jest banalna w użytkowaniu i daje nam dostęp do programów pogrupowanych alfabetycznie, mamy również możliwość wyboru ulubionych programów grupowanych w oddzielnej zakładce, mamy również możliwość podglądu naszych ulubionych audycji telewizyjnych, które zapisujemy w osobnym katalogu i dzięki temu nie przegapimy programu, który będzie wyświetlany za kilka dni, programowi brakuje tylko funkcji Push, która przypominałaby o zbliżający się terminie audycji.
Mimo to jest to doskonała alternatywa dla zwykłego programu gazetowego lub EPG towarzyszącemu stacji TV.

Program możemy pobrać za darmo: Tutaj

net TV

net TV
net TV

Dla wielbicieli telewizji mobilnej stworzono program net TV aplikacja pozwala na oglądanie programów regionalnych z niemalże całego świata. Programy pogrupowane są według krajów ich nadawania, oraz według kategorii tematycznych.

Jest to jedyna aplikacja, która udostępnia możliwość oglądania polskich programów regionalnych min: Trwam, WTK, Toya…Program jest dedykowany dla iPhone’a 3GS, jednak nie ma najmniejszego kłopotu z zainstalowaniem go na poprzednich modelach.

Program wyświetla obraz w postaci panoramicznej.

Aplikacja jest chwilowo darmowa (promo , normalna cena 2,99 USD) i możemy pobrać ją: Tutaj

TOKI CLOCK

TOKI CLOCK
TOKI CLOCK

Ciekawą propozycja w App Store jest program Toki Clock dostępny w cenie 0,79 euro centa (chyba, że trafimy na promocje wtedy dostaniemy go za darmo).
Toki Clock to rozbudowany zegar połączony z kalendarzem oraz budzikiem, również w wersji dla osób z wadami wzroku…

Aplikacja ma możliwość wyświetlania różnorakiego tła, zmiany wyglądu wyświetlanej treści, jak również trzy stopniowy system podświetlania ekranu, mamy również możliwość zwiększenia wielkości wyświetlanej godziny.
Program jako nocny zegarek sprawuje się idealnie szczególnie, jeśli posiadany dock dla iPhone’a lub iPoda.

Program możemy pobrać: Tutaj

SCHEDULE Poland

Schedule Poland
Schedule Poland

Jednak największym hitem wśród Polskich programów na App Store jest Schedule Poland rywal aplikacji Ginger, aplikacja udostępnia rozkład jazdy komunikacji miejskiej w następujących miastach: Poznań, Wrocław, Lublin, Rzeszów, Szczecin, Tychy, bielsko-Biała, Białystok, wkrótce dojdzie również rozkład MPK Warszawy oraz Krakowa.
Aplikacja kosztuje 0,99 dolara (normalna cena 1,99USD).

Wreszcie doczekaliśmy się w pełni sprawnego programu na iPhone’a który daje nam możliwość podglądu rozkładu jazdy komunikacji miejskiej, bez potrzeby łączenia się za każdym razem ze stroną internetową przewoźnika.
Aplikacji brakuje tylko integracji z odbiornikiem GPS do pełnego szczęścia, co pomogłoby w zlokalizowaniu naszego położenia względem najbliższego przystanku…

Aplikację można pobrać: Tutaj

PALRINGO PREMIUM

Palringo Premium
Palringo Premium

Pojawiła się długo oczekiwana wersja Premium Programu Palringo, który stał się znany w Polsce dzięki udostępnieniu w nim możliwości darmowego korzystania z GG ( w tym z kilku kont jednocześnie).Palringo umożliwia również korzystanie z innych znanych komunikatorów w tym : Google Talk, AIM, AOL, Jabber, Facebook, Yahoo czy Windows Live.

Z pojawieniem się Palringo Premium program został wzbogacony o obsługę Push Notification, jego działanie stało się szybsze nawet, jeśli posiadamy ponad 600 kontaktów, chyba wpłynęło na to usunięcie wyskakujących okienek reklamowych.

Wersja Premium udostępnia również wysyłanie i odbieranie zdjęć w pełnym rozmiarze, udostępnia tematy stylistyczne, wybór czcionki, również wiadomości mogą być pisane w trybie off-line i wysyłane dopiero w Momocie przejścia do trybu on-line.
Niestety wersja Premium nie jest udostępniona za darmo i trzeba za nią zapłacić 4,99 dolara.
Mimo wszystko jest to doskonałą alternatywa dla oryginalne komunikatora GG, który nie posiada funkcji Push Notification, ani współpracy z kilkoma kontami jednocześnie.

Program można pobrać: Tutaj

Ze strony www.palringo.com możemy ściągnąć wersje dla wszystkich systemów operacyjnych w tym dla telefonów działających pod kontrola Windows Mobile, Android, Black Berry…

Większość z programów, które zostały dziś opisane wymagają aktywnego połączenia internetowego będąc w domu możemy śmiało korzystać z dobrodziejstw Wi-Fi natomiast poza domem zdecydowanie polecam ofertę PLAY ON-Line naprawdę duży transfer za niewielkie pieniądze. Dzięki tanim usługom internetowym nasze smartphone’y przestaną wreszcie być martwymi zabawkami a zaczną być prawdziwymi kombajnami dostarczającymi nam w każdym momencie potrzebnych informacji…

Repertuar kin, wyniki losowań, prognoza pogody, czy radio internetowe będą dostępne poza domem na wyciagnięcie palca, przestaną być martwymi ikonkami za uruchomieniem, których kryje się spory wydatek…

Obyśmy doczekali czasów darmowego Internetu dostępnego dla wszystkich i wszędzie…

Dydymus.Autor |2009-09-12T12:24:02+02:0012 września 2009 12:24|Kategorie: Apple, Artykuły, Inne, iPhone, Oprogramowanie|Tagi: , , , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. vgnk 12 września 2009 w 10:41 - Odpowiedz

    Sral Tomusia

  2. AppleFan 1 października 2009 w 16:32 - Odpowiedz

    Dzięki za jedyne wiadomości o Apple i iPhone na tym portalu

    za mało jest info o App Store…

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.