Jesteś tutaj:-, Artykuły, Inne, iPhone, Oprogramowanie-Nowości Apple oraz z App Store

Nowości Apple oraz z App Store

Nowości

App Store rozwija się prężnie, ponad miliard pobrań, ponad 60 tysięcy aplikacji użytkowych to swoisty fenomen szczególnie, że jest to sklepu oferującego software dla telefonu komórkowego. Już we wrześniu doczekamy się kolejnych urządzeń pracujących pod kontrolą systemu iPhone OS, najbardziej oczekiwany jest tablet o roboczej nazwie iProd pierwszej generacji. Choć według wielu osób jest to tylko rozdmuchiwana od kilku dobrych lat plotka.

iPod to przeniesienie funkcjonalności oprogramowania iPhona w połączeniu z dużym AMOLedowym wyświetlaczem. Co ciekawe Ipod obsługiwać będzie, wielozadaniowość czyli tablet Appla będzie w pełni użytkowym urządzeniem nawiązującym w użytkowaniu do laptopa. Produkt taki może znaleźć szerokie zastosowanie i może zastąpić netbooka jak również laptopy w pracy biurowej, będą również chwaliły go osoby mobilne w tym przedstawiciele handlowi. A wszystko to za sprawa niewielkich rozmiarów, szybkości pracy, i zastosowaniu w nim wszystkich możliwych systemów komunikacji mobilnej i bogatej oferty softweru dostępnej dla iPodów Touch i iPhone-ów.

Ciekawie również zapowiada się premiera nowego iPoda Touch 3G. Wszystkie nowe urządzenia wyposażone będą w nowe oprogramowanie systemowe, bowiem z premierą nowych urządzeń zbiegnie się premiera softu oznaczonego jako 3.1, nowe oprogramowanie poprawi przede wszystkim bezpieczeństwo samych urządzeń, co uchroni posiadaczy urządzeń z iPhone OS np.: przed przejęciem telefonu za pomocą spreparowanych sms-ów.

Nowe iPody Touch będą oferowane w trzech wersjach pamięci wewnętrznej 16/32 i 64GB w cenie od 199/299 do 399 dolarów. Wraz z premierą nowych urządzeń oraz iPhone OS 3.1 pojawi się nowy iTunes w wersji 9.0, który według plotek ma załatać wszystkie dziury poprzedników, a także zamknąć drogę Palmowi Pre, jak wiemy, bowiem Palm chwalił się możliwością synchronizacji poprzez iTunes.

Według pewnych spekulacji (patrz video powyżej) iTunes ma umożliwiać również porządkowanie ikon na pulpicie iPhone’a i iPoda. Co przy kilkudziesięciu programach może być użyteczną funkcja, bo ręczne przestawianie ikonek jest dość pracochłonne.

Nowy iTunes wspiera w pełni format Bluray, co zwiastuje pojawienie się Maców i Macbooków z napędami Bluray. Apple jak zwykle przystępuje z opóźnieniem do nowinek technologicznych, było to spowodowane zapewne wojną systemów, pomiędzy HD DVD a Bluray, Apple wybrało, więc jedyną słuszną drogę wybierając odpowiedni moment, w którym cena odtwarzaczy znacznie stopniała, a sam system Bluray zaczął być bardzo popularny w USA.

Pytanie czy nowe Maci będą oferowały odtwarzanie w formacie blueray czy również nagrywanie w tym formacie?!

Kilka dni temu odbyła się premiera Tom Toma dla iPhona, nowe oprogramowanie pokazane oficjalnie w czerwcu b.r oznaczone symbolem 3.0 otworzyło drogę programom nawigacyjnym ,skorzystał z tego Navigon i Sygic oraz wspomniany Tom Tom a zaraz potem zobaczymy Rout 66.Niestety na dzień dzisiejszy Tom Tom nie zaprezentował map Polski, dostępna jest mapa europy zachodniej oraz Europa środkowa, jak widać ani nie należymy do europy zachodniej ani do europy środkowej??!!
Czyli nadal traktowani jesteśmy jako trzeci świat dla producenta Tom Toma.Autor |2009-09-12T12:24:02+01:0012 września 2009 12:24|Kategorie: Apple, Artykuły, Inne, iPhone, Oprogramowanie|Tagi: , , , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. vgnk 12 września 2009 w 10:41 - Odpowiedz

    Sral Tomusia

  2. AppleFan 1 października 2009 w 16:32 - Odpowiedz

    Dzięki za jedyne wiadomości o Apple i iPhone na tym portalu

    za mało jest info o App Store…

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.