Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Rynek-Płatności kryptowalutami w polskich sklepach internetowych

Płatności kryptowalutami w polskich sklepach internetowych

Kojarzący się głównie z operacjami walutowymi bitcoin coraz śmielej wkracza również w polski e-commerce. Platforma Shoper umożliwia płatności popularną kryptowalutą w e-sklepach.

bitcoin
bitcoin

Pierwsza transakcja bitcoinem w 2010 roku pozwoliła klientowi kupić dwie pizze. Teraz kupować można luksusowe rezydencje, samochody Tesli czy opłacić gry na xboxa. Zgodnie z badaniami Cambridge/VISA „Global cryptocurrency benchmarking study” na świecie bitcoina używa od 2,9 do 5,8 mln ludzi, a wciąż rosnąca wartość tego rynku to obecnie ponad 130 mld dolarów. Również w Polsce wirtualna forma płatności zyskuje coraz więcej zwolenników. Ich liczbę szacuje się już na kilkadziesiąt tysięcy osób.

Możesz nie wiedzieć, że jesteś… górnikiem

Rosnąca popularność bitcoina spowodowała wprowadzenie przez platformę Shoper nowego modułu płatności. Od teraz sklepy mogą obsługiwać płatności BTC poprzez aplikację Bitbe.co. Na pobranie jej zdecydowało się już prawie 100 sklepów, a pierwsze transakcje zostały już odnotowane.

Coraz więcej sklepów i punktów usługowych akceptuje płatności bitcoinem


Krajobraz rynku e-commerce zmienia się nieustannie, dlatego jako Shoper cały czas śledzimy światowe trendy. Dzięki temu możemy zaoferować swoim klientom przyszłościowe rozwiązania, które nie wymagają skomplikowanej integracji. Tak jak aplikacja Bitbe.co
– mówi Krzysztof Helak, Shoper App Store Coordinator. – Za wcześnie jeszcze żeby mówić o sukcesie tego rozwiązania, ale jedno jest pewne – rynek rozwijają te firmy, które w porę reagują na zmiany – dodaje.

Polacy, a nowe technologie płatnicze. Czy Bitcoin to waluta młodych?

Wirtualna waluta daje kupującemu możliwość szybkich i bezpiecznych płatności. Klienci mogą opłacać zamówienia internetowe poprzez portfel zainstalowany na telefonie lub komputerze. Natomiast sprzedawca nie musi operować bitcoinami, dzięki aplikacji otrzymuje równowartość zamówienia w złotówkach na swoje konto bankowe. Sklep nie płaci również prowizji. Opłata za transakcję, standardowo przy przesyłaniu bitcoinów, jest uiszczana przez płacącego.

W najbliższych miesiącach Shoper planuje wdrożenie kolejnych aplikacji do płatności kryptowalutami w e-sklepach.

źródło: Shoper

Kan

Autor |2017-11-20T14:16:09+01:0020 listopada 2017 14:16|Kategorie: e-Handel, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Rynek|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.