Jesteś tutaj:-, Lenovo, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Telefony-Lenovo Moto X dostaje aktualizację do Android 6.0 Marshmallow

Lenovo Moto X dostaje aktualizację do Android 6.0 Marshmallow

Wiadomość, na którą zapewne czekali szczęśliwi posiadacze smartfonu z niezwykle wydajną baterią. Rozpoczął się proces aktualizacji systemu w Lenovo Moto X Play i od dziś telefony te będą sukcesywnie otrzymywać aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow. To już drugi model po Lenovo Moto X Style, który może korzystać z najnowszej wersji systemu. Lada moment aktualizację dostanie także Lenovo Moto G 3. Gen.


Wszystkie smartfony z linii Lenovo Moto X stopniowo otrzymują aktualizację do Androida 6.0. Marshmallow. Nowy wersja systemu wprowadza modyfikacje i nowości, które mają usprawnić kontrolę nad aplikacjami i urządzeniem oraz zwiększyć jego wydajność. Jakie zmiany czekają na właścicieli smartfonów od Lenovo Moto?


Efektywniejsze zarządzanie energią: Jedną z najciekawszych zmian, jakie wprowadza Marshmallow jest Tryb Doze do zarządzania aplikacjami. Nowa funkcjonalność umożliwia systemowi określenie, czy aplikacja jest bezczynna, a w przypadku braku aktywności wprowadzi je w tryb czuwania, czyli zawiesi synchronizację i zadania. Funkcja czuwania aplikacji ogranicza wpływ aplikacji na baterię, co bezpośrednio płynie na czas pracy.

Asystent prawdziwie smart: Nowy system dostarcza usługę Now on Tap, która przy współpracy z Google Now może mieć szalenie wiele zastosowań. Wystarczy naciśnąć przycisk „home button” do uruchomienia i wrzucić coś na ekran smartfona. Google Now przeskanuje treści znajdujące się na ekranie i wyszuka dla nas najcenniejsze informacje i słowa kluczowe, a następnie poda więcej informormacji na wybrany temat. Na przykład, przy e-mailu o spotkaniu ze znajmomym może powiedzieć więcej na temat miejsca i dojazdu. Wszystko bez użycia rąk i przerywania tego, co robiłeś w momencie nadejścia wiadomości.


Elastyczna pamięć wewnętrzna: Android 6.0 wprowadza modyfikację w sposobie zarządzania pamięcią wewnętrzną. Po aktualizacji można sformatować i zaszyfrować kartę pamięci microSD i używać jej dokładnie tak samo, jak standardową pamięć wewnętrzną smartfona. Dzięki temu, mamy do dyspozycji jedną, wspólną przestrzeń na potrzeby aplikacji i gier. Łatwo, szybko i wygodnie. Jedyne o czym trzeba pamiętać, to by nie wyciągać karty podczas z włączonego urządzenia.

Kwestie bezpieczeństwa: Nowy Android usuwa konieczność nadawania uprawnień dla aplikacji. Te zaprojektowane pod Marshmallow będą prosić o uprawnienia tylko wtedy, kiedy będą one naprawdę potrzebne. I co najważniejsze, będzie można odmówić wszystkich uprawnień i nadal używać aplikacji. Usprawniono też sposób tworzenia kopii zapasowych, co z pewnością ucieszy wielu userów. Za pomocą Android Auto backup będzie można utworzyć kopię danych, aplikacji i ustawień na Dysku Google. Przy zmianie urządzenia na nowe, dane mogę być szybko i wygodnie zaimplementowane na nowym smartfonie lub po prostu przywrócone po powrocie do ustawień fabrycznych. Jak rozpocząć przywracanie danych? Wystarczy wydać komendę głosową „OK Google, setup my device” z poziomu strony głównej.

Nowe powiadomienia i zarządzanie: Funkcja Asysta Moto została zastąpiona przez nowe ustawienie „nie przeszkadzać”, które pozwala określić priorytety w powiadomieniach. Dzięki temu sam zdecydujesz które osoby mogą się z tobą kontaktować i jakie powiadomienia mają być wyświetlane w wybranym momencie. Uproszczono też panel regulacji głośności powiadomień, muzyki i alarmów, wprowadzono modyfikacje w wyszukiwaniu aplikacji w zasobniku oraz przeniesiono niektóre z udoskonaleń Moto w nowe miejsca, bardziej intuicyjne pod kątem wyszukiwania.

Część smartfonów Lenovo Moto X Play otrzymało już powiadomienie o aktualizacji do Android 6.0 Marshmallow. Aby samodzielnie zaktualizować swoje urządzenie, wystarczy:

  1) Sprawdzić czy bateria jest naładowana przynajmniej w 50%.

  2) Jeśli to możliwe, połączyć się z siecią Wi-Fi, aby szybciej pobrać pliki i nie korzystać z transferu danych – aktualizacja to ok. 0,5 GB danych.

  3) W menu aplikacji wybrać ikonę ustawień.

  4) Przejść do sekcji Informacje o telefonie i wybrać Aktualizacje systemowe.

  5) Oprogramowanie zostanie pobrane automatycznie. Po ukończeniu pobierania należy wybrać polecenie Zainstaluj teraz. Po zainstalowaniu oprogramowania telefon automatycznie uruchomi się ponownie.

źródło: Lenovo

Kan

Autor |2016-02-11T16:22:57+01:0011 lutego 2016 16:22|Kategorie: Android, Lenovo, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , |3 komentarze

3 komentarze

 1. Oki 11 lutego 2016 w 16:52 - Odpowiedz

  Brawo Lenovo

 2. leon 11 lutego 2016 w 17:08 - Odpowiedz

  ciekawe bo jak wczoraj dzwoniłem do motoroli na infolinie to nic nie wiedzieli o aktualizacji mot g 3 do 6.0 w ogole nie potrafili powiedziec cokolwiek o jakimkolwiek terminie. a tu prosze juz orzeknieto 6.0 dla g3 . wasze wiesci sa wysane z …. z palca

 3. Marcin 11 lutego 2016 w 20:21 - Odpowiedz

  Od jakiegoś czasu – soak test, a od przedwczoraj w szerszym zakresie, Androida 6.0 do moto g2 (xt1068) otrzymują mieszkańcy Brazylii i Indii.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.