Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Apple, Inne, Newsy, Tablety-Wyciekły dziesiątki tysięcy zdjęć użytkowników Snapchata

Wyciekły dziesiątki tysięcy zdjęć użytkowników Snapchata

Niemal 13 GB zdjęć ze Snapchata krąży po portalu 4chan, wskutek wycieku danych nazwanych przez użytkowników The Snappening. Tym razem problemy z bezpieczeństwem nie dotyczą jednak oficjalnego programu, lecz aplikacji firmy zwenętrznej, z której użytkownicy wysyłali i odbierali zdjęcia.

W sieci możemy znaleźć kilka serwisów czy aplikacji firm trzecich do obsługi Snapchata, z których niektórzy użytkownicy korzystają, by poszerzyć funkcjonalność popularnej społecznościówki. I to właśnie jeden z takich serwisów stoi za wyciekiem danych użytkowników. Nie wiemy dokładnie który, ale Business Insider wskazuje na nieistniejący już Snapsaved.com.

Snapchat
Snapchat

Snapchat wystosował oświadczenie, w którym stwierdza, że jego serwery „nigdy nie zostały naruszone i nie są źródłem tych przecieków.” Wyjaśnia, że użytkownicy „stali się ofiarami korzystania z aplikacji firm trzecich do obierania i wysyłania Snapów, a więc praktyki, która jest wyraźnie zabroniona w Warunkach Użytkowania z powodów bezpieczeństwa użytkowników.” Przedstawiciel dodaje: „Wciąż monitorujemy sklepy App Store i Google Play w poszukiwaniu nielegalnych aplikacji firm zewnętrznych, i wiele z nich udało nam się już usunąć.”

Wyciek danych ze Snapchata to lekcja dla wszystkich użytkowników smartfonów, aby korzystać tylko z oficjalnych aplikacji zamiast ich nieraz bardziej rozbudowanych odpowiedników firm trzecich. Chociaż już nie raz mogliśmy się przekonać, że i to nie jest gwarancją naszego bezpieczeństwa.

Źródło: The Verge

SewixAutor |2014-10-10T20:48:44+02:0010 października 2014 20:48|Kategorie: Android, Aplikacje, Apple, Inne, Newsy, Tablety|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.