Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Telefony-Fragmentacja wśród systemów Android powoli zanika

Fragmentacja wśród systemów Android powoli zanika

Fragmentacją wśród systemów nazywamy wiele wersji tego samego systemu dostępnych jednocześnie na rynku. Czy to z powodu braku aktualizacji, który to problem bardzo dobrze znamy, czy braku narzuconego nurtu przez producenta, w tym wypadku Google.

Android Gingerbread działa na połowie urządzeń opartych na Androidzie, które wchodzą na rynek. Wszystkich urządzeń, które działają pod kontrolą systemu Gingerbread >2.3 jest 50.6%, co stanowi ponad 500% skok w stosunku do stanu sprzed pół roku.


Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że w tamtym okresie Gingerbread nie był tak rozpowszechniony i skłonność producentów i operatorów do aktualizacji była bliska zeru. Pół roku temu ten współczynnik wynosił 10%.

Pamiętamy, że producenci zobowiązani zostali do 18 miesięcznego wsparcia dla swoich urządzeń, jeżeli chodzi o aktualizację do nowych wersji systemu Android. Po wynikach widać, że obietnice są rzetelnie wypełniane.

Warto również zaznaczyć, że urządzeń pracujących pod wersjami 2.3.3 do 2.3.7 jest 50.1%, co oznacza tylko 0.5% dla wersji 2.3 do 2.3.3.

Ciekawe co się stanie po oficjalnym udostępnieniu wersji 4.0 Ice Cream Sandwich, która ma rozwiązać problem fragmentacji w systemie plików, czy również wpłynie pozytywnie na samą fragmentację wersji systemów?

Źródło: theverge.com

JarKenAutor |2011-12-03T00:33:45+01:003 grudnia 2011 00:33|Kategorie: Android, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Kris20 4 grudnia 2011 w 16:20 - Odpowiedz

    Wg mnie to mimo wszystko brak aktualizacji jest głównym powodem .

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.