Jesteś tutaj:-, Inne, Nawigacje, Newsy, Sprzęt-Prestigio Roadrunner 500: cyfrowy wideo rejestrator podróży

Prestigio Roadrunner 500: cyfrowy wideo rejestrator podróży

Prestigio prezentuje nowy model rejestratora samochodowego Roadrunner 500, który dzięki technologii full HD, utrwala przebieg podróży, dając zapis przejechanych kilometrów.


Cyfrowy wideo rejestrator Prestigio Roadrunner 500 to urządzenie wyposażone w kamerę dokonującą zapisu w formacie full HD 1080P. Dwucalowy ekran TFT z funkcją anti-shake umożliwia, niezależnie od stabilizacji, otrzymanie nieporuszonego i czystego zapisu jazdy. Urządzenie działa nieprzerwanie w oparciu o technikę multi-shot, która obraz z kilku kolejnych klatek łączy w jeden, zapewniając doskonałą precyzję ujęć. Czterokrotny zoom nie pozwala na umknięcie żadnego szczegółu podczas odtwarzania materiału.


Rejestrator działa w oparciu o loop recycle recording, funkcję umożliwiającą nadpisywanie i zapętlanie nagrywanego materiału. Wysokie parametry urządzenia sprawiają, że zapisany za jego pomocą przebieg trasy może bez wątpienia stać się kluczowym dowodem w czasie kontroli policyjnej bądź wypadku drogowego. Utrwalenie zaś drogowych zmagań może dostarczyć pasjonatom czterech kółek wrażeń rodem z filmu akcji, gdyż materiał może być potem zgrany na komputer i montowany w klipy wideo rozsyłane znajomym. Oprócz nieocenionych funkcji praktycznych, urządzenie wyróżnia także wysoka estetyka. Stylowe, czarno-srebrne urządzenie wkomponowuje się we wnętrze każdego samochodu.


Cena: 299 zł

źródło: Prestigio

KanAutor |2011-12-15T11:28:13+02:0015 grudnia 2011 11:28|Kategorie: Gadżety, Inne, Nawigacje, Newsy, Sprzęt|Tagi: , |9 komentarzy

9 komentarzy

 1. LesH 15 grudnia 2011 w 12:12 - Odpowiedz

  Już od dawna szukałem czegoś takiego, co by gromadziło materiał dowodowy w razie jakiegokolwiek konfliktu prawnego z udziałem innych użytkowników dróg lub ‚trzecich’ typu kontrole lub przygodni ‚atakuńczycy’, szukający np. ‚szybki do stłuczenia’. Myślałem o systemie kamer w aucie i centralnym rejestratorze na pamięciach flash, zabezpieczonym anty-pożarowo i anty-zniszczeniowo w razie wypadku, z zapisem w oparciu o ‚loop recycle’ video, audio oraz rejestracją prędkości oraz używania świateł, silnika, biegów, sygnału i hamulca w czasie rzeczywistym. Dużo jeżdżę. Mam wprawdzie wykupione ubezpieczenie ochrony prawnej ADAC (tzw. ‚Rechtschutz’ do 100 tys. Euro na koszty adwokacko-sądowe), ale takie nagrania rozwiałyby wszelkie wątpliwości prawne odnośnie winy, sprawców czy innych zdarzeń. Ileż to razy np. przychodziło cofać gwałtownie w tył (przez ‚amoka’, który ruszał pomyłkowo na wstecznym) by uniknąć zniszczeń, o które byłbym posądzony jako ten, który niby ‚przywalił’ od tyłu. Z taką kamerką tylko bym trąbił i spokojnie czekał na sponsorowanie nowej karoserii. Podałem tylko jeden przykład, najbanalniejszy z tysięcy możliwych. Kto wie, może kilka sztuk opisywanego tu Prestigio Roadrunner 500 w kabinie rozwiązałoby sprawę?…

  • LesH 15 grudnia 2011 w 12:27 - Odpowiedz

   W powyższym opisie zastosowań ograniczyłem wypowiedź tylko do zdarzeń prawnych, natomiast wcale nie mniej ważne – wspomnieniowo – może się okazać to, o czym też nadmieniono w newsie: odtworzenie krajobrazów i widoków przebytej drogi.
   Przy okazji mam dwa pytania: jak działa funkcja ‚anti-shake’, która, jak czytam „umożliwia, niezależnie od stabilizacji, otrzymanie nieporuszonego i czystego zapisu jazdy”. Chodzi o system dwóch, niezależnych stabilizacji obrazu?…
   A poza tym: co autor miał na myśli pod wzmianką o technice „multi-shot, która obraz z kilku kolejnych klatek łączy w jeden, zapewniając doskonałą precyzję ujęć”?… Będę dźwięczny za rozwianie wątpliwości i wyjaśnienia.

 2. LesH 15 grudnia 2011 w 12:15 - Odpowiedz

  Nic tu nie wspomniano o mikrofonie, możliwości rejestracji audio ani rozwiązaniu zasilania…

 3. Kan 15 grudnia 2011 w 12:35 - Odpowiedz

  Pytania przesłałem do producenta. Andrzej

 4. Iwona 1 lutego 2012 w 19:49 - Odpowiedz

  Witam, Prestigio Roadrunner 500 gdzie to urządzenie mozna kupić

 5. Christof 6 marca 2012 w 19:12 - Odpowiedz

  Czesc.

  przed chwila wyszedlem ze stony gdzie jest napisane ,ze zapisuje w systemie
  Full HD ale tylko 720 P,a to jak mi sie wydaje duza roznica.
  Do LesH ,szukaj na innych stronach ,znajdziesz o zasilaniu.
  Acha ,moj syn pytal sie dlaczego chcesz byc dzwieczny(przepraszam to tak na marginesie)

 6. misio 26 czerwca 2012 w 17:32 - Odpowiedz

  Proszę o pomoc w wyjaśnieniu funkcji powtarzaj w menu nagrywanie (nie, 1,5, 10, 15 min) Do czego ta opcja służy? Czy opcja powyżej „Czas” oznacza długość nadpisywanej pętli. Dziękuję z góry za wyjaśnienie.

  • Kornik 23 listopada 2012 w 10:39 - Odpowiedz

   Witaj.
   Jeśli chodzi o nadpisywanie jest to przydatne w długiej trasie.
   Jeśli masz małą kartę i nagrasz całą to sprzęt skasuje najstarszy zapis i nagra nowy.
   Wybór pomiędzy odcinkami 5,10 i 15 minut, no cóż, przydatność mała, chodzi chyba bardziej o jeszcze jedną opcję.
   Jedyne co mi przychodzi do głowy to że np. jedziesz do pracy przez 9 minut, więc wybierasz nagrywanie po 10 minut. Jednak jak pisałem wcześniej, wybór długości nagrywania to raczej bajer.

 7. Napieracz 10 stycznia 2013 w 10:07 - Odpowiedz

  Gdzie kupić taki towar za 299zł? nawet netto.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.