Jesteś tutaj:-, Internet stacjonarny, Newsy, Operatorzy, Prawo, Wywiady-Dla wielu podatników ulga internetowa w tym roku po raz ostatni (wideo)

Dla wielu podatników ulga internetowa w tym roku po raz ostatni (wideo)

Rozliczenie za 2012 rok jest ostatnim, w którym każdy podatnik może skorzystać bez przeszkód z ulgi internetowej. Tak jak w ubiegłych latach można zmniejszyć swój dochód o wydatki poniesione w ciągu roku na internet, jednak maksymalnie może to być 760 zł. Nie ma już obowiązku dokumentowania wydatków fakturą VAT, w ramach ulgi można także odliczać wydatki na internet, z którego podatnik korzysta przez telefon komórkowy. W przyszłym roku możliwość skorzystania z ulgi zostanie mocno ograniczona – będą z niej mogli skorzystać tylko niektórzy podatnicy.

Ulgę internetową podatnicy odliczają od dochodu. Obowiązuje tu określony limit.

Ulga internetowa jest przewidziana dla osób fizycznych, które wybrały jako formę opodatkowania skalę podatkową albo ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Pozwala ona odpowiednio zmniejszyć dochód lub też przychód o kwoty wydatków poniesionych na korzystanie z internetu, nie więcej jednak niż 760 zł w ciągu roku – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Katarzyna Rola-Stężycka, kierownik zespołu analiz podatkowych Tax Care.

Nawet jeżeli podatnik poniósł wyższe wydatki na Internet w 2012 r., to można odliczyć tylko kwotę 760 zł.

Nie obowiązuje już dawny, dość uciążliwy dla podatników obowiązek, związany z dokumentowaniem tej ulgi jedynie fakturą VAT. Obecnie do skorzystania z ulgi wystarczy posiadać dokument, z którego wynika, że podatnik taki wydatek poniósł.

Warto przypomnieć, że w rozliczeniu dochodów za 2013 r. nastąpi zmiana zasad korzystania z ulgi internetowej, prawo do niej zostanie znacznie ograniczone. Będzie tak skonstruowana, by pomagała ludziom, którzy pierwszy raz zaczynają korzystać z internetu, a nie tym, którzy korzystają z internetu już od wielu lat. Prawo do korzystania z ulgi będzie przysługiwało jedynie w dwóch kolejnych latach podatkowych.

źródło: Agencja Informacyjna Newseria

Kan



Autor |2013-04-11T07:46:18+02:0011 kwietnia 2013 07:46|Kategorie: Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Operatorzy, Prawo, Wywiady|Tagi: , |1 komentarz

1 komenarz

  1. dg 12 kwietnia 2013 w 00:11 - Odpowiedz

    SKANDAL. Ulga powinna pozostać w nie zmienionej formie albo POWRÓT stawki 7%. Koniec kropka. Unio won!
    Tusku won!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.