Jesteś tutaj:-, Google, Newsy, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-Google dostarczy przesyłki dronem

Google dostarczy przesyłki dronem

Firma Wing z działu rozwoju X Labs firmy Google, wybrała Helsinki jako pierwsze europejskie miasto, w którym firma będzie świadczyła usługi dostawy za pomocą dronów. Do wiosny 2019 r. na północy Finlandii będą odbywać się loty próbne w niskich temperaturach. Następnie usługa wystartuje testowo w stolicy Finlandii i okolicach.

Amerykańska firma Wing ogłosiła, że po raz pierwszy przetestuje swoje usługi dostawy w Europie. Dzięki Wing, użytkownicy mogą odebrać przesyłki dostarczane bezpośrednio do drzwi wejściowych. Burgess podkreśla jednak, że możliwa jest również dostawa do aktualnego miejsca przebywania – na przykład do parku.  Drony latają z prędkością do 125 km/h a specjalne algorytmu mają zapobiec kolizjom z innymi obiektami – np. budynkami lub drzewami. Ze względów bezpieczeństwa Hummingbird nie ląduje, ale opuszcza paczkę na rozwijanej linie.

„Finowie są znani z szybkiego dostosowywania nowych technologii. Cieszymy się na współpracę ze społecznością lokalną i lokalnymi przedsiębiorstwami, aby znaleźć najlepszy sposób na zaoferowanie naszych usług w Helsinkach”, powiedział James Ryan Burgess, CEO Wing.

We wcześniejszych testach Wing dostarczał burritos na teren uniwersytetu w USA. Wing zdołała przekonać Helsinki do przeprowadzenia testów na terenie miasta, wykonując ponad 60.000 lotów próbnych i sporządzając na tej podstawie bilans bezpieczeństwa, który wypadł pomyślnie.

Google rozpoczyna usługę Drone delivery w Europie 1

 

Pierwsze loty zaplanowane na wiosnę 2019 roku. Do tego czasu Wing będzie testował swój samolot na północ od Tampere w Finlandii, aby dowiedzieć się, jak chłodna fińska zima wpłynie na drony. Firma zamierza dostarczać paczki od różnych fińskich dystrybutorów i firm usługowych a zbierać komentarze od ludzi. Mieszkańcy będą mogli zostawiać swoje opinie na specjalnie w tym celu utworzonej stronie internetowej.Autor |2018-12-04T15:40:39+02:004 grudnia 2018 15:40|Kategorie: e-Handel, Google, Newsy, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.