Jesteś tutaj:-, e-Handel, Inne, Internet, Newsy, Opinie ekspertów, Poradniki, Reklama, Rynek, Top7-Jak skutecznie zarządzać portfelem inwestycyjnym?

Jak skutecznie zarządzać portfelem inwestycyjnym?

Artykuł sponsorowany

Codziennie zarządzasz swoim portfelem, podejmując decyzje o swoich pieniądzach i inwestycjach. Kupno nowego samochodu, kredyt na mieszkanie, wzięcie pożyczki na zagraniczną wycieczkę, inwestycja w fundusze inwestycyjne – to tylko niektóre z podejmowanych decyzji finansowych. Zarządzanie portfelem, szczególnie w przypadku funduszy inwestycyjnych, można sobie w znaczny sposób ułatwić, korzystając z gotowych rozwiązań.

 

Definicja portfela inwestycyjnego

Portfel inwestycyjny to nic innego, jak ogół inwestycji danej osoby lub podmiotu. To od odpowiedniej budowy portfela zależy skuteczność podejmowanych inwestycji. Na rynku są dostępne liczne aktywa, w których można ulokować posiadane środki. Najczęściej dzieli się je ze względu na poziom ryzyka, jaki im towarzyszy oraz stopień płynności, a więc możliwość bezproblemowej zamiany swojej inwestycji na gotówkę. Aktywa o niskiej płynności to różnego rodzaju nieruchomości, dzieła sztuki, czy fundusze inwestycyjne zamknięte. Z kolei wysoką płynność posiadają waluty, obligacje Skarbu Państwa, akcje spółek notowanych na giełdzie oraz fundusze inwestycyjne otwarte. Więcej informacji na temat portfela inwestycyjnego można znaleźć tutaj: https://www.kupfundusz.pl/blog/post/czym-jest-i-jak-zbudowac-portfel-inwestycyjny.

 

Zarządzanie portfelem – o czym warto pamiętać?

Zarówno w przypadku krótko-, jak i długoterminowego inwestowania, warto pamiętać o tym, żeby część posiadanych środków, ulokować we względnie bezpiecznych aktywach o wysokiej płynności, np. na koncie oszczędnościowym. Najlepiej, żeby był to odpowiednik od trzech do sześciu miesięcznych kosztów utrzymania, biorąc również pod uwagę np. wysokość rat kredytów i innego rodzaju zobowiązania. W ten sposób, można zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych wydatków, w których niezbędny będzie szybki zastrzyk gotówki. Dopiero nadwyżki, które zostaną, można spokojnie ulokować np. w funduszach inwestycyjnych. Takie działanie, pozwala zachować minimum bezpieczeństwa oraz umożliwia elastyczność działania.

 

Zarządzanie inwestycjami – najlepiej pod okiem eksperta

W zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi, pomocna będzie platforma KupFundusz.pl. To właśnie tam można znaleźć narzędzia, które pozwolą kompleksowo zarządzać portfelem. Na platformie jest dostępny zarówno Kreator Portfela, który pomaga zbudować odpowiedni portfel, jak i narzędzia umożliwiające ocenę efektywności działania danego funduszu. Mowa tu o ratingach i rankingach Analiz Online, rankingu KupFundusz, czy też  kondycji funduszu. Dodatkowo, można skorzystać z innych elementów oceny funduszu i portfela, jak np. wskaźnik SRRI i moment zakupu funduszu. Ważnym udogodnieniem jest możliwość ustawienia automatycznego alertu, który informuje o przekroczeniu akceptowalnego zysku lub straty. Dzięki temu, klient nie musi codziennie przeglądać swojej inwestycji.Autor |2019-04-12T10:21:16+02:0012 kwietnia 2019 09:56|Kategorie: Bezpieczeństwo, e-Handel, Inne, Internet, Newsy, Opinie ekspertów, Poradniki, Reklama, Rynek, Top7|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.