Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Operatorzy, Oprogramowanie, Orange, Play, Plus, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, T-Mobile, Top7, UPC, Vectra-Ranking SpeedTest – wyniki za październik 2019

Ranking SpeedTest – wyniki za październik 2019

W październiku użytkownicy największej polskiej platformy pomiarowej SpeedTest.pl wykonali ponad 2,57 miliona testów. Z czego 1 941 698 pomiarów wykonano za pomocą aplikacji webowej, a 628 373 w aplikacjach mobilnych.

 

INEA wygrywa w rankingu ogólnym

SpeedTest pazdziernik 2019 ogolny

W październikowym rankingu ogólnym, który powstaje na podstawie testów wykonanych za pomocą aplikacji web, pierwszą pozycję utrzymuje INEA. Klienci tego wielkopolskiego operatora pobierali dane ze średnią prędkością powyżej 150 Mbit/s. Z kolei Toya w dalszym ciągu utrzymuje drugie miejsce z wynikiem powyżej 130 Mbit/s. Na trzecim miejscu uplasowało się UPC z wynikiem powyżej 110 Mbit/s. Poza podium znajduje się Vectra (93 Mbit/s).

 

Sieci Wi-Fi powoli przyspieszają

SpeedTest-pazdziernik-2019-WiFi

Ranking Wi-Fi przeważnie odzwierciedla sytuację widoczną w zestawieniu ogólnym. Widoczne różnice wynikają z innej metodyki pozyskiwania danych, które pochodzą z testów wykonywanych przez użytkowników naszych aplikacji mobilnych. Dlatego też w czołówce obu rankingów znajdują się Ci sami operatorzy. Przy czym kolejność na podium jest inna. W głównej mierze bierze się to stąd, że wypływ na wynik takiego testu ma nie tylko przepustowość łącza i wydajność routera Wi-Fi, ale również klasa smartfona.

 

T-Mobile i Orange liderami wśród dostawców internetu mobilnego 3G/LTE

SpeedTest pazdziernik 2019 mobilni

Październikowy ranking przygotowany na podstawie wyników testów wykonanych przez użytkowników naszych aplikacji mobilnych pokazuje, że najszybszy internet mobilny w Polsce dostarczają T-Mobile i Orange. Dalsze miejsca na podium zajmują Play oraz Plus. Różnice pomiędzy poszczególnymi miejscami są niewielkie. Rozpiętość wyników pomiędzy 1 i 2 miejscem nie przekracza 0,6 Mbit/s. Również Plus poprawił swoje wyniki. Operatorowi udało się zmniejszyć dystans z 5,7 Mbit/s do 4,3 Mbit/s.

W rankingu nieuwzględniający wyników testów wykonanych w roamingu krajowym, prowadzi Play.

SpeedTest pazdziernik 2019 mobilni noroam

 

Najszybszy internet LTE dostarcza T-Mobile

SpeedTest pazdziernik 2019 LTE

Sieci LTE odpowiadają za przesył większości danych pakietowych. Dlatego też ranking LTE jest bardzo zbliżony do zestawienia mieszanego 3G/4G. Przy czym różnice w liczbie testów wykonanych w poszczególnych technologiach może prowadzić do niewielkich zmian na podium. Najważniejsze jest jednak to, że średnie prędkości pobierania danych w sieciach trzech najszybszych operatorów przekraczają 25 Mbit/s. Różnica w prędkościach pomiędzy 1 i 3 miejscem wynosi 1,35 Mbit/s. Z kolei Plus odstaje od podium o 4,6 Mbit/s. Przy czym operatorowi udało się w ubiegłym miesiącu uzyskać dość dobry wynik. Średnia prędkość pobierania danych w sieci 4G Plusa przekroczyła ostatni raz 20 Mbit/s we wrześniu zeszłego roku.

W październikowym zestawieniu sieci LTE nieuwzględniającym wyników testów wykonanych w roamingu krajowym pierwsze miejsce zajmują ex aequo Play i T-Mobile

SpeedTest pazdziernik 2019 LTE noroam

 1 komenarz

  1. igor 28 listopada 2019 w 15:55 - Odpowiedz

    toya widocznie ma coraz lepszy internet jest 2 w rankingu niedlugo bedzie 1

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.