Jesteś tutaj:-, Operatorzy, Płatności, Raporty i prezentacje-Masz smartfona bank zapłaci ci lepiej

Masz smartfona bank zapłaci ci lepiej

Banki proponują lepsze oprocentowanie lokat osobom, które korzystają z bankowości mobilnej. Różnica może być spora, bo w niektórych bankach sięga nawet powyżej 2 pkt proc. w stosunku do standardowej lokaty. W dobie niskich stóp procentowych może to być propozycja warta uwagi.

Oprocentowanie lokat mobilnych jest wyższe niż lokat zakładanych przez bankowość internetową czy w placówkach. Banki mogą sobie pozwolić na oferowanie wyższych odsetek posiadaczom smartfonów, bo relatywnie niewiele osób deponuje w ten sposób swoje oszczędności. Większość z nas przynosi je do oddziałów lub zakłada lokaty online. Warto pamiętać, że przed 10 laty w podobny sposób banki zachęcały klientów do zakładania lokat w bankowości internetowej. Nie należy też zapominać, że wyższe oprocentowanie jest dobrą reklamą dla bankowości mobilnej – mówi Wojciech Boczoń, analityk Bankier.pl

Lokaty mobilne oferuje swoim klientom już 10 banków. Są to depozyt, które można założyć wyłącznie z poziomu aplikacji zainstalowanej na smartfonie. aplikacja służy do obsługi konta osobistego, więc żeby skorzystać z oferty depozytowej trzeba posiadać rachunek w danym banku.

W wielu bankach oprocentowanie lokat mobilnych jest znacznie wyższe niż depozytów zakładanych w innych kanałach – placówkach lub online. Na przykład Bank Millennium płaci posiadaczom Konta 360 aż 3,25 proc. na lokacie w smartfonie, podczas gdy taki sam depozyt założony przez bankowość internetową objęty jest stawką 1,2 proc. Znaczne rozbieżności między oprocentowaniem lokat mobilnych i standardowych depozytów możemy też zauważyć w PKO Banku Polskim (nawet powyżej 2 pkt proc.). Deponując w ramach aplikacji IKO 10tys. zł na miesiąc, dostaniemy 14,44 zł odsetek. Jeśli tę samą operację powtórzymy w systemie bankowości internetowej, bank wypłaci nam… tylko 0,32 zł.

źródło Bankier

Kan

Autor |2016-02-05T06:17:51+01:005 lutego 2016 06:17|Kategorie: Newsy, Operatorzy, Płatności, Raporty i prezentacje|Tagi: , |1 komentarz

1 komenarz

  1. mimk 5 lutego 2016 w 08:07 - Odpowiedz

    Ale bankom zależy na inwigilacji nas – żeby wszystko o nas wiedzieli wciskają nam swoja aplikacje co ma dostęp do GPS, kontaktów, katy pamięci a nawet kamery czy historii przeglądania. Bank wie co robimy, gdzie jesteśmy, co oglądany – i potem np spradnie mam wiarygodność kredytowa bo bylismy w weekend zbyt długo w pubie..

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.