Jesteś tutaj:-, Gadżety, Inne, Internet mobilny, Raporty i prezentacje, Sprzęt sieciowy, Telewizja, Testy i opinie, Top7-Recenzja Ariva 103mini – kompaktowy rozmiar, elegancki design

Recenzja Ariva 103mini – kompaktowy rozmiar, elegancki design

Podsumowanie

Ariva 103 mini może być ciekawym rozwiązaniem dla użytkowników z telewizorem zawieszonym na ścianie. Bardzo małe wymiary sprawiają, że odbiornik może pozostać całkowicie niewidoczny i schowany na przykład za wiszącym telewizorem. Menu jest przyjazne dla użytkownika zarówno pod względem graficznym jak i prostotą obsługi. Dekoder wyświetla obraz dobrej jakości, w najwyższej rozdzielczości Full HD 1080P. Dodając do tego bardzo dobry obraz wyświetlanych kanałów, głównie dzięki wydajnemu procesorowi, oraz dostęp do wielu popularnych serwisów internetowych, ma szansę stać się w krótkim czasie jednym z popularniejszych tunerów satelitarnych na naszym rynku. Sugerowana cena detaliczna 239 pln.

Andrzej Kisiała

11 komentarzy

 1. marian 20 listopada 2014 w 08:44 - Odpowiedz

  Najładniejszy? Serio?!
  Bo czerwony?

  Wg. mnie to on nawet nie jest nawet ciekawy…nic szczególnego.

 2. franciszek 20 listopada 2014 w 09:27 - Odpowiedz

  bardzo fajna propozycja, przede wszystkim jeżeli ktoś chce go schować za TV, aby nie zaśmiecać miejsca na półce.

 3. KarolSk 20 listopada 2014 w 10:10 - Odpowiedz

  No ale jak to? Dekoder schowany za telewizorem? W Polsce trzeba mieć jak największy dekoder żeby się gościom pochwalić, a nie gdzieś chować przed zawistnym wzrokiem 😉 A tak już nieco bardziej poważnie to czy faktycznie poprawnym jest używanie zwrotu „funkcjonalność” w sensie dostępnych funkcji? Jakiś niedouczony marketingowiec wymyślił tego rodzaju koszmar słowny i wielu to niestety podchwyciło. Moim zdaniem urządzenia posiadają różnorakie funkcje, a jeśli jakieś urządzenie jest funkcjonalne oznacza to, że np. w sposób intuicyjny się je obsługuje albo posiada (ogólnie) funkcje, które są przydatne użytkownikom.

 4. szymon 20 listopada 2014 w 14:01 - Odpowiedz

  Złącze CA, a nie CI to zapewne działają tylko karty Seca ‚stare’ Cyfra+, Conax TNK, Viaccess? Brak miejsca na moduł CAM czyli nici z CP i NC+.
  Fajnie ze można strumieniować filmy przez My IPTV z komputera do telewizora, ale szkoda ze tylko po protokole HTTP, a nie po DLNA, Sambie. Mogliście przetestować jak działa funkcja Big2Small https://play.google.com/store/apps/details?id=com.skytech.dvbtoip według opisu może strumieniować telewizję HD i SD do urządzenia mobilnego oraz przy okazji funkcję Small2Big.
  Zabrakło podłączenia dekodera pod watomierz i zmierzenia ile pobiera watów w stanie spoczynku i przy odtwarzaniu kanału HD. Znając historię dekoderów Ferguson, to zapewne w sieci już ktoś pracuje nad patchem do firmware żeby był sharing i odblokowany Grooveshark. Rozmiar dekodera dobry żeby podpiąć pod monitor komputerowy.

 5. uki 26 listopada 2014 w 20:47 - Odpowiedz

  Ok, działa za moim telewizorem i to poprawnie. Nie znam się na technikaliach, u mnie ma po prostu pracować i tak jest.

 6. Tes 11 grudnia 2014 w 20:06 - Odpowiedz

  A będzie współpracował z kartą nc+?

  • ogldacz 28 grudnia 2014 w 10:27 - Odpowiedz

   Tak, współpracuje z kartą NC+ i z TNK

 7. ogldacz 28 grudnia 2014 w 10:25 - Odpowiedz

  Niestety firma Ferguson nie zapewnia osprzętu. Mam na myśli kable AV i RS232, które w tym tunerze mają nietypowy tyk jack 4pin. Dodam, że rozmiar wtyku jest nietypowy. Dostępne wtyki na rynku mają długość 14mm, a wymagany jest wtyk o długości 18mm. Taki sam jak od czujnika podczerwieni. Nie do zdobycia.

 8. Arnpax 28 grudnia 2014 w 17:43 - Odpowiedz

  Mam ,uzywam, poleca wszystko smiga bdb poza youtube (jak kazda ariva) mam tez podpiete wifi smiga super ,nie tnie ,nie wiesza.

  Ps schemat kabla rs323 jest w instrukcji obsługi wystarczy kabel ers i zykły jeck ,jesli chodzi o złącze scart no cóz to przeca odbiornik HD;)

 9. io 18 stycznia 2015 w 22:26 - Odpowiedz

  Czy ktoś wie do jakiego formaty pliku zapisuje nagrany program? Czy jest do tego pliku dostęp przez LAN? Czy plik w przypadku nagrania np 10 godzin jest dzielony na części?/Czy zewnętrzny dysk USB może być sformatowany w NTFS?

 10. mm 19 stycznia 2015 w 12:06 - Odpowiedz

  Mam pytanie. czy ktoś odtwarzał nagrane na nim pliki ts w komputerze i czy były z tym jakieś problemy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.