Jesteś tutaj:-, Newsy, Płatności, Raporty i prezentacje, Rynek-Liczba aktywnych klientów indyw. e-bankowości w II kw. wzrosła do 9,92 mln

Liczba aktywnych klientów indyw. e-bankowości w II kw. wzrosła do 9,92 mln

Na koniec II kwartału 2011 roku z bankowości internetowej aktywnie blisko 10 milionów Polaków. Jeżeli tendencja wzrostowa się utrzyma, a wszystko na to wskazuje, w kolejnym kwartale magiczna granica zostanie przekroczona – powiedział Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes ZBP podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Większość analizowanych wskaźników dotyczących wielkości obrotów na kontach i kartach wróciła do poziomów z końcówki poprzedniego roku, po sezonowo słabszym I kwartale. Polacy niezależnie od zawirowań na międzynarodowych rynkach finansowych ufają bankom i coraz częściej korzystają z bankowości internetowej i płatności bezgotówkowych. Rekordowe wzrosty dotyczą szczególnie kart bezstykowych, w ciągu 3 miesięcy przybyło ich aż o 1,7 miliona sztuk – wynika z czwartej edycji raportu netB@nk przygotowanego przez Związek Banków Polskich.

Na koniec pierwszego półrocza 2011 roku liczba klientów indywidualnych posiadających dostęp do bankowości internetowej wyniosła ponad 16,8 miliona osób. To o około 300 tysięcy więcej niż jeszcze 3 miesiące wcześniej. Liczba klientów indywidualnych, którzy aktywnie korzystają z bankowości internetowej dynamicznie wzrasta od kilku lat. W I kwartale 2011 roku przybyło ich ponad 620 tysięcy, czyli dwukrotnie więcej osób niż zyskało dostęp do bankowości internetowej. W tej ostatniej kategorii miniony kwartał był powrotem do rekordowych wzrostów z 2009 i 2010 roku.

Polskie banki od lat są w czołówce instytucji wdrażających na masową skalę innowacyjne rozwiązania. Karty zbliżeniowe są doskonałym przykładem szybkiego rozwoju technologii i błyskawicznego jej wdrożenia. Trzy miesiące temu zwracaliśmy uwagę że jest ich już 4,2 miliona, II kwartał przyniósł wzrost ich liczby o kolejne 1,7 miliona sztuk. Jest absolutnie rekordowy przyrost. Spodziewamy się kontynuacji tego trendu, zwłaszcza że dynamicznie rośnie też liczba punktów, w których można regulować płatności za pośrednictwem kart bezstykowych.” – podsumowuje Remigiusz Kaszubski.

Raport NetB@nk – II kwartał 2011: Tutaj (doc)

źródło: ZBP

KanAutor |2011-10-26T07:00:31+02:0026 października 2011 07:00|Kategorie: Internet, Newsy, Płatności, Raporty i prezentacje, Rynek|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.