Jesteś tutaj:-, Newsy, Prawo, Rynek-UKE – ruszyły konsultacje przetargu na częstotliwości z CDMA450

UKE – ruszyły konsultacje przetargu na częstotliwości z CDMA450

Prezes UKE ogłasił rozpoczęcie konsultacji przetargu na jedną rezerwację częstotliwości z zakresów 452,5125-457,0125 MHz oraz 462,5125-467,0125 MHz.

Oferowane zasoby częstotliwości są przeznaczone do świadczenia usług telekomunikacyjnych w służbie ruchomej lub stałej na obszarze całej Polski. Zwycięzca będzie uprawniony do wykorzystywania częstotliwości przez okres 15 lat od dnia doręczenia rezerwacji częstotliwości.


Pasmo 450 MHz może być wykorzystywane do rozszerzenia pojemności sieci 2G/3G/4G w zakresie mobilnego dostępu do internetu i głosu. Prace organizacji standaryzacyjnych, w szczególności grupy 3GPP (3rd Generation Partnership Project) pracującej nad rozwojem systemów telekomunikacyjnych i ich zestandaryzowaniem, potwierdzają, że pasmo 450 MHz będzie mogło zostać wykorzystane do świadczenia nowoczesnych usług telekomunikacyjnych w technologii LTE pozwalającej na zwiększenie prędkości przesyłania danych, zmniejszenie opóźnień, zwiększenie efektywności wykorzystywania częstotliwości radiowych, zmniejszenie kosztów transmisji danych oraz uproszczenie architektury.

Orange rezygnuje z CDMA450 – jest za drogie

Projekt konsultowanej dokumentacji przewiduje, że kryteriami oceny ofert w ramach procedury selekcyjnej będą:

    1. wysokość kwoty zadeklarowanej,

    2. zachowanie warunków konkurencji,

    3. wiarygodność finansowa.

Najistotniejszym kryterium oceny ofert będzie kryterium wysokości kwoty zadeklarowanej.


Minimalna wysokość kwoty deklarowanej za rezerwację została określona z uwzględnieniem wyceny dokonanej przez biegłego w ramach postępowania prowadzonego z wniosku Orange Polska o dokonanie rezerwacji na ponowny okres. Kwota 56,35 mln wskazana została przez biegłego jako najniższy z trzech wariantów wyceny częstotliwości z pasma 450 MHz, oparty na wycenie bezpośredniej wartości tego pasma.

Projekt konsultowanej dokumentacji przewiduje, że podmioty należące do jednej grupy kapitałowej, mogą złożyć tylko jedną ofertę. Złożenie ofert przez kilka podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej oznacza złożenie ofert niezgodnych z warunkami uczestnictwa.

Prezes UKE zaprasza wszystkie zainteresowane podmioty do składania w ramach konsultacji swoich stanowisk w formie i trybie wskazanym w obwieszczeniu o konsultacjach.

źródło: UKE

KanAutor |2017-04-18T15:48:20+02:0018 kwietnia 2017 15:48|Kategorie: Internet mobilny, Newsy, Prawo, Rynek|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Olga 18 kwietnia 2017 w 20:32 - Odpowiedz

    Już Orange ocenił że to za drogie

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.