Jesteś tutaj:-, Operatorzy, Prawo, Taryfy komórkowe-UKE: stawki MTR zgodnie z planem

UKE: stawki MTR zgodnie z planem

Oświadczenie Prezesa UKE w związku z publikacjami w przedmiocie stawek MTR


W związku z pojawiającymi się w prasie i na stronach internetowych artykułami sugerującymi przesunięcie terminu wydania decyzji w sprawie nowych stawek MTR na koniec lutego 2013 r., Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej informuje, że nie ma żadnego zagrożenia dla wprowadzenia od 1 stycznia 2013 r. nowych stawek rozliczeń pomiędzy operatorami sieci komórkowych.

Decyzje o wprowadzeniu nowych stawek MTR uzyskały już akceptację Komisji Europejskiej. Obecnie są na etapie uzgodnień z Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który zgodnie z Kodeksem postępowania administracyjnego ma dwa tygodnie na zajęcie stanowiska.

źródło: UKE

Kan

Autor |2012-11-12T14:45:22+01:0012 listopada 2012 14:45|Kategorie: Newsy, Operatorzy, Prawo, Taryfy komórkowe|Tagi: , |11 komentarzy

11 komentarzy

 1. mnmnmn 12 listopada 2012 w 23:04 - Odpowiedz

  Mam nadzieje ze to prawda chcę niskiego mtr im niższy tym lepiej…

 2. Krzysiek 13 listopada 2012 w 08:49 - Odpowiedz

  Ciekawe czy to z automatu będzie oznaczało niższe ceny do Play, czy jak W3 będzie miała kaprys, to obniży a jak nie, to nikt ich do tego nie zmusi.

  • Lucek 13 listopada 2012 w 09:40 - Odpowiedz

   To nie będzie z automatu . Operator ceny detaliczne ustala samodzielnie . Jeżeli jednak nie wyrówna cen łatwo będzie można go oskarżyć o nieuczciwe praktyki handlowe , o wykorzystywanie swojej pozycji rynkowej i dyskryminację konkurencyjnych podmiotów . Operator musiałby się mocno nagimnastykować w różnego rodzaju sądach , aby uzasadnić np znacząco wyższe koszty połączeń do dyskryminowanej sieciowo sieci . Wątpliwe , aby cokolwiek ugrał a ewentualne koszty kar i odszkodowań mogłyby go wykończyć . Nie mówiąc o utracie wiarygodności i reputacji . Stąd tak ważna jest likwidacja pretekstu w postaci asymetrii MTR , stanowiąca alibi – co prawda fałszywe – dla operatorów W3 dojacych swoich klientów za ich połączenia do Play (no i CP)

  • Lucek 13 listopada 2012 w 09:43 - Odpowiedz

   Errata (-: „….do dyskryminowanej cenowo sieci .”

  • PROZAK 13 listopada 2012 w 13:31 - Odpowiedz

   żaden sąd nie zmusi operatora do obniżek. Naiwność w takim myśleniu przeraża, bo mtr nie jest wyznacznikiem cen detalicznych. Podobnie jest z ocena ze już operatora nie stać na obniżki, często tu przytaczanych przez komentujących. Miliardowe dochody zdecydowanie zaprzeczają takim własnie rewelacją. Jedynie klient może wywrzeć na droższym operatorze obniżki, większy ubytek abonentów takiej sieci jest bardzo skuteczną metoda na spadek cen. Można jeszcze administracyjnie wymusić jak to bywało za PRL, co jest raczej niemożliwe do realizacji bez kolejnej rewolucji politycznej. Ujednolicenie rozliczeń międzyoperatoskich dla wszystkich daje szanse na wprowadzenie prawdziwego ryczałtu w usługach oferowanych przez operatora, i to jest moim zdaniem przyszłość telefonii komórkowej. Jedna opłata i full opcja we wszystkich usługach.

  • Krzysiek 13 listopada 2012 w 15:04 - Odpowiedz

   @PROZAK Jak tak tylko rzuciłem hasło, bo… teraz mam numer w PLAY i Tmobile, z jednego będę chcial zrezygnować i jeśli stawki się wyrównaja to rozważę pozostanie w T-Mobile, jeśli nie to zostaje w Play. Nie mam ochoty ani płacić wiecej ani robić dochodzenia czy numer, na który dzwonie nie jest aby w Play i zapłace drożej. Nie czuje sentymentu do operatora, więc wybiorę to co jest taniej i prościej.

  • Lucek 13 listopada 2012 w 15:11 - Odpowiedz

   ~Prozak Znowu popis kompromitującej bezmyślności . Tylko wyjątkowy bezrozumny osobnik może sobie wyobrażać , że jakikolwiek przedsiębiorca może różnicować ceny za takie same usługi JEDYNIE w zależności od odbiorcy tych usług . No i , że odbiorca tych usług bez protestu pozwoli na takie dyskryminowanie go , a sądy bez stosownych powodów staną po stronie dyskryminujących .
   ~Prozak To chyba ty sam stwierdziłeś na tym forum , że dalsze obniżki cen nie są już możliwe i mimo odmiennych stwierdzeń przytaczanych w komentowanym artykule broniłeś swojej idiotycznej tezy . Nagle zarzucasz to innym ???? Przecież to szczyt hipokryzji i zakłamania !

  • PROZAK 9 grudnia 2012 w 07:59 - Odpowiedz

   ~Lucek, przytoczyłem wtedy wypowiedź rzecznika Orange ze już nie będzie obniżek cen i ze to już nie jest możliwe aby operatorzy w Polsce byli w stanie jeszcze obniżać. To nie była moja ocena, ale widać nie doczytałeś tego dokładnie. Trudno zdarza się. Co do dyskryminacji przytaczanej przez ciebie, to oficjalnie nie zauważyłem czegoś takiego aby przedsiębiorca różnicował cenę w zależności od odbiorcy. Kobiety,mężczyźni, dzieci, murzyni itp. płaca taką samą stawkę za usługę operatora. Jedynie w abonamentach dla firm może się zdarzyć ze duża firma wynegocjuje dla siebie niższa stawkę i tańsze telefony, ale to rożnie bywa.

  • Lucek 9 grudnia 2012 w 08:30 - Odpowiedz

   ~Prozak Nadal kłamiesz i popisujesz się hipokryzją . Któryś z rzeczników twierdził wtedy , że nie ma już miejsca na DUŻE obniżki , a TY z tępym uporem pieniacza twierdziłeś , że nie będzie już ŻADNYCH obniżek . Mimo odmiennych stwierdzeń przytaczanych w komentowanym artykule bezmyślnie broniłeś swojej idiotycznej tezy . A twoja hipokryzja polega na zarzucaniu innym błędności tez które sam niedawno propagowałeś „…operatora nie stać na obniżki, często tu przytaczanych przez komentujących.” Skoro zaś twierdzisz , że ” nie zauważyłem czegoś takiego aby przedsiębiorca różnicował cenę w zależności od odbiorcy.” to chyba jasne ,ze po zniknięciu PRETEKSTU w postaci asymetrii MTR , nie za bardzo będzie możliwa cenowa dyskryminacja jednych operatorów przez innych . Faktycznie przeraża u ciebie nie tyle naiwność w myśleniu , co popisy kompromitującej bezmyślności i to po tak długim czasie

 3. PINO INOWROCLAW 13 listopada 2012 w 10:20 - Odpowiedz

  BARDZO DOBRZE ZE BEDOM ROWNE STAWKI DO PLAY

 4. szeflunio 9 grudnia 2012 w 03:30 - Odpowiedz

  I tak zwlekali z tym maksymalnie długo tylko po to, żeby tylko wyszło na rękę Orange. Już KIGEiT im wypominał. Zresztą ktoś powinien się przyjrzeć jak UKE hojnie obdarza karami za wyimaginowane przewinienia konkurentów Orange’a.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.