Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Opinie ekspertów, Płatności, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Rozmowy o płatnościach elektronicznych w Polsce i Czechach

Rozmowy o płatnościach elektronicznych w Polsce i Czechach

W Ambasadzie Rzeczpospolitej Polskiej w Pradze odbyło się wczoraj (24 maja 2022 r.) spotkanie przedstawicieli polskiej branży płatniczej i przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie Republiki Czeskiej. Tematem były możliwości wykorzystania nowoczesnych rozwiązań płatniczych dla wsparcia rozwoju polskich i czeskich firm. Przedstawiciele polskiej branży finansowej i płatniczej reprezentowani przez PKO Bank Polski oraz eService, a także przedstawiciele największych organizacji płatniczych – Visa i Mastercard rozmawiali także o międzynarodowej synergii, partnerstwie i inspirujących inicjatywach sprzyjających rozwojowi polsko-czeskiego biznesu.

 

Współczesny świat i wyzwania, jakie stawia przed nami rzeczywistość, wymagają nowoczesnych i dostosowanych do potrzeb rozwiązań oraz synergii w wielu dziedzinach. To niezwykle ważne, zwłaszcza w obszarze systemów finansowych, bankowości i płatności, które działają jak układ krążenia zdrowej gospodarki. Jestem dumny, że polscy bankowcy, informatycy i menedżerowie mają swój wyraźny udział w tworzeniu tych rozwiązań nie tylko w Polsce, ale również na rynkach zagranicznych, stając się inspiracją i podstawą międzynarodowych partnerstw – powiedział Antoni Wręga, Chargé D’affaires RP w Republice Czeskiej.

 

Wydarzenie zorganizowane przez Ambasadę RP w Pradze zostało zrealizowane we współpracy z przedstawicielami polskiej branży finansowej i płatniczej działającymi na terenie Republiki Czeskiej. Wśród nich wiodącą rolę odgrywa PKO Bank Polski oraz eService – lider polskiego rynku płatności elektronicznych i jednocześnie największy operator płatności tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma jest obecna także na rynku czeskim, na którym od blisko 8 lat prowadzi działalność pod marką własną, a także pod markami REVO i Moneta. Partnerami spotkania były Visa i Mastercard, a wśród gości specjalnych znaleźli się przedstawiciele Ministerstwa Finansów Republiki Czeskiej.

Na zaproszenie organizatorów do Pałacu Fürstenbergów w Pradze przybyli przedstawiciele największych sieci handlowych działających na terenie Polski i Republiki Czeskiej. Podczas spotkania zaprezentowano kierunki rozwoju, trendy, a także najnowsze rozwiązania na rynku płatności elektronicznych. Dodatkowo podkreślono wartość współpracy międzynarodowej oraz zawieranych partnerstw wspierających wspólne inicjatywy.

 

eService, jako część międzynarodowej grupy EVO Payments, posiada kompetencje i rozwiniętą nowoczesną infrastrukturę, dzięki której jest w stanie wspierać biznes polskich firm nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. Czechy są dla nas jednym z najważniejszych, spośród 11 rynków zagranicznych, na których świadczymy swoje usługi i dostarczamy najnowocześniejszych rozwiązań płatniczych. Z racji bezpośredniego sąsiedztwa naszych krajów mamy tu wielu rodzimych klientów, dla których przygotowujemy usługi z uwzględnieniem charakterystyki lokalnego rynku oraz oczekiwań i preferencji czeskich konsumentów – powiedziała Joanna Seklecka, Prezes Zarządu eService.

 

Uczestnicy spotkania podkreślili znaczenie możliwości wymiany doświadczeń i obserwacji kierunku zmian, w którym podąża sektor płatności elektronicznych. Uczestnictwo grona ekspertów reprezentujących różne gałęzie branży płatniczej było też doskonałą okazją do porównania trendów rysujących się zarówno na rynku polskim, jak i czeskim.1 komenarz

  1. mrgrwsr43 17 stycznia 2023 w 07:46 - Odpowiedz

    Agora, se você estiver na Polônia e em outro país e deseja enviar dinheiro para sua família e parentes e seus clientes, o PayPal é o método de pagamento mais usado no mundo, onde você pode transferir facilmente dinheiro de um país para outro. E se você já está usando o PayPal como um método de pagamento, você enfrenta uma taxa de imposto e comissão relacionada ao problema, então eu tenho uma solução disso Calculadora PayPal 2023.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.