Jesteś tutaj:-, Newsy, Oprogramowanie, Pozostałe, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-HP umożliwia tworzenie bez ograniczeń dzięki stale rozwijanemu ekosystemowi mobilnych stacji roboczych, monitorów oraz oprogramowania

HP umożliwia tworzenie bez ograniczeń dzięki stale rozwijanemu ekosystemowi mobilnych stacji roboczych, monitorów oraz oprogramowania

HP umożliwia tworzenie bez ograniczeń dzięki stale rozwijanemu ekosystemowi mobilnych stacji roboczych, monitorów oraz oprogramowania

Firma HP zaprezentowała nowe mobilne stacje robocze ZBook Studio G9 i ZBook Fury G9, dwa nowe monitory, nową stację dokującą Thunderbolt G4 oraz narzędzia, które pomagają zwiększyć produktywność specjalistów, w tym tych zajmujących się danymi.

Najbardziej wymagający użytkownicy potrzebują narzędzi, które pozwolą im tworzyć szybko i płynnie, bez względu na to, gdzie się znajdują. Według badań, 25% twórców, którzy pracują poza biurem, zgłasza, że ma trudności z utrzymaniem produktywności. Natomiast 50% twierdzi, że pracuje w domu lub w modelu hybrydowym , dlatego możliwość wykonywania swojej pracy jak najlepiej z dowolnego miejsca ma zasadnicze znaczenie. Niezależnie od tego, czy takie osoby pracują w biurze, w domowym zaciszu, czy w innym otoczeniu, potrzebują wydajnej i elastycznej technologii, która przyspieszy ich najbardziej wymagające zadania i umożliwi płynną współpracę tak, aby każdy pomysł mógł zostać zrealizowany bez względu na miejsce, w którym pojawi się inspiracja.

 

Wielu naszych klientów oczekuje spersonalizowanego sprzętu i oprogramowania, które zapewnią im swobodę realizowania pasji i tworzenia bez ograniczeń związanych z technologią lub lokalizacją – powiedział Jim Nottingham, Dyrektor Generalny i Szef Działu Advanced Compute & Solutions w HP. Dzisiejsza zapowiedź urządzeń z szeroko rozumianej rodziny stacji roboczych HP łączy najnowocześniejszą technologię z wszechstronnością połączonego ekosystemu, aby urzeczywistnić każdy kreatywny pomysł – dodaje.

 

HP zmienia sposób w jaki tworzymy

 

Product Dev

 

Osoby kreatywne i techniczne polegają na wydajnych i elastycznych technologiach, które pozwalają im przekraczać granice ich twórczości. Aż 43% specjalistów z dziedziny architektury, inżynierii, budownictwa i działań operacyjnych (AECO) chce szybszego procesora oraz o 30% szybszego procesora graficznego , co świadczy o tym, że dzisiejsi twórcy chcą mieć niezawodne urządzenie, które nie będzie im przeszkadzać ani utrudniać pracy. Nowe komputery ZBook Fury G9 i ZBook Studio G9 pomagają artystom z branży medialnej i rozrywkowej, specjalistom AECO i rozwoju produktów oraz analitykom danych w realizacji wielu wymagających zadań.

ZBook Fury RGBKB Fury TopDownOpen

ZBook Fury

 

 

Nowe, mobilne stacje robocze

Zasilany przez 55-watowy procesor Intel® i kartę graficzną NVIDIA RTX™ A5500 lub AMD Radeon™ Pro, ZBook Fury jest tak potężny, że osoby wykorzystujące go do pracy zapomną, że to laptop. Od edycji wideo 8K, przez wizualizację 3D, po uczenie maszynowe – nowy ZBook Fury zapewnia wydajność niezbędną do realizowania nawet najbardziej wymagających zadań.

ZBook Studio G9 został zaprojektowany tak, by zapewnić wysoką, bezproblemową wydajność na poziomie profesjonalnym, dzięki procesorowi Intel Core i9 vPro, oraz kartom graficznym NVIDIA RTX A5500 lub GeForce RTX™ 3080 Ti. Modele wyposażone w karty graficzne NVIDIA RTX i GeForce RTX zostały zweryfikowane przez program NVIDIA Studio. Zapewniają one wydajność i stabilizacę w najpopularniejszych aplikacjach do pracy twórczej oraz dostęp do ekskluzywnego oprogramowania NVIDIA Studio: Omniverse, Broadcast i Canvas. ZBook Fury G9 i ZBook Studio G9 pozwalają twórcom zanurzyć się w swojej pracy wszędzie tam, gdzie tego potrzebują.

Podczas pracy nad złożonymi zadaniami, takimi jak edycja wideo, projekty CAD lub analiza dużych zbiorów danych, konfiguracja z dwoma ekranami może zwiększyć wydajność nawet o 31%. Dzięki dwóm monitorom można usprawnić współpracę, dzielić się każdym innowacyjnym pomysłem i zwiększyć możliwości twórcze.

 

Monitory dla wymagających

Снимок экрана 2022 05 25 в 09.53.18

HP Z24m i HP Z24q

 

Nowe monitory HP Z24q oferują częstotliwość odświeżania 90 Hz , która umożliwia tworzenie z niezakłóconą płynnością, wyjątkowe kolory – z fabrycznie skalibrowanymi przestrzeniami kolorów sRGB i P3 oraz VESA DisplayHDR 400 dla bardziej dynamicznych obrazów i wiernego odwzorowania barw na obu ekranach. Z kolei dzięki zintegrowanym funkcjom konferencyjnym, obejmującym odchylaną kamerę internetową 5 MP, dwa mikrofony z redukcją szumów oraz dwa głośniki, na monitorach HP Z24m można dzielić się każdym pomysłem ze współpracownikami i klientami. Ponadto, funkcja HP Presence, wzbogacona o funkcję Auto Lock i czujnik zbliżeniowy Awake , daje użytkownikom pewność, że ich prywatność jest chroniona w sposób dostosowany do ich potrzeb. Zarówno HP Z24m, jak i HP Z24q to monitory bezramkowe (z czterech stron), zapewniające niezakłócony obraz z każdej strony.

 

 

 

Moc dostępna zawsze i wszędzie

Stacja dokująca HP Thunderbolt G4 pomaga płynnie połączyć cały ekosystem stacji roboczych HP i dodatkowych akcesoriów, zwiększając bezpieczeństwo, produktywność i łączność. Pozwala to użytkownikom zapanować nad swoimi biurkami i ograniczyć ilość kabli. Warto nadmienić, że 66% pracowników deklaruje, że woli korzystać ze stacji dokującej w domu, a sprawność? w każdej przestrzeni roboczej pozwala pracownikom łączyć się, tworzyć i w zaledwie w ciągu kilku sekund. Stacja dokująca HP Thunderbolt G4 zapewnia zasilanie do 280 W, możliwość pełnego naładowania dowolnego laptopa lub mobilnej stacji roboczej dzięki superszybkiej technologii Thunderbolt™ 4 oraz dwukrotnie większą szybkość sieci ethernet niż poprzednie generacje, co pozwala na szybkie pobieranie danych. Ponadto, jako najlepiej zabezpieczona stacja dokująca na rynku, daje menedżerom IT i innym użytkownikom możliwość poczucia pewności i bezpieczeństwa od momentu połączenia z HP SureStart.

 

Szybsze wykorzystanie danych

Definicja profesjonalnego twórcy wykracza poza tradycyjnego artystę, architekta, fotografa, animatora i montażystę wideo. Tak, jak tradycyjni twórcy wykorzystują moc obliczeniową do tworzenia modeli 3D, projektów architektonicznych, gier wideo i filmów, tak samo analitycy danych wykorzystują moc obliczeniową do tworzenia biznesowych analiz danych. Stacje robocze HP eliminują niektóre z najczęstszych problemów, z jakimi na co dzień borykają się np. specjaliści od analizy danych, zapewniając odpowiednie narzędzia do przekształcania złożonych zbiorów danych w użyteczne informacje.

Według badania HP przeprowadzonego w 2021 roku, 42% ekspertów twierdzi, że konfiguracja ich środowiska zajmuje zbyt wiele czasu. Teraz, dzięki wprowadzeniu Data Science Stack Manager, graficznego interfejsu użytkownika stacji roboczej OEM do dostosowywania oprogramowania do przetwarzania danych, dostępnego zarówno w systemie Ubuntu, jak i Microsoft WSL2, użytkownicy mogą jeszcze łatwiej dostosowywać i zarządzać środowiskami przetwarzania danych w zależności od projektu. Ten zestaw oprogramowania do zarządzania danymi eliminuje konieczność zgadywania, jak stworzyć optymalne środowisko do analizy danych, poprzez testowanie i wstępne ładowanie popularnych narzędzi do analizy danych, w tym wybranych pakietów z zestawu narzędzi analitycznych Intel oneAPI AI, a także Pytorch, Python, NVIDIA RAPIDS i innych.

 

Możliwość tworzenia z dowolnego miejsca

Pierwszy krok w kierunku połączenia najlepszych cech obu, nagrodzonych nagrodą Emmy® rozwiązań w zakresie oprogramowania do zdalnego sterowania, został wykonany w grudniu 2021 r. w ramach subskrypcji HP Teradici. Teraz firmy Teradici i HP udostępniły pierwszą wersję beta HP Anyware, oprogramowania IT dla przedsiębiorstw, które utrzymuje produktywność pracowników i zespołów poprzez zapewnienie bezpiecznego dostępu do ich cyfrowych przestrzeni roboczych. HP Anyware integruje funkcje Teradici CAS i ZCentral Remote Boost w jednym rozwiązaniu, które daje firmom elastyczność w wykorzystaniu możliwości chmury, centrum danych, infrastruktury brzegowej, systemu operacyjnego lub stacji roboczej w celu zapewnienia użytkownikom końcowym (PC, Mac, laptop, tablet, thin i zero client) najwyższej jakości obsługi.

 

Ceny i dostępność:

  • HP ZBook Studio będzie dostępny w czerwcu br. w cenie od 12000 PLN
  • HP ZBook Fury będzie dostępny w czerwcu br w cenie od 13000 PLN
  • Wyświetlacz konferencyjny HP Z24m G3 QHD będzie dostępny w lipcu br. w cenie od 2700 PLN
  • Monitor HP Z24q G3 QHD będzie dostępny w maju br. w cenie od 1950 PLN.
  • Stacje dokujące HP Thunderbolt G4 Dock 120W i 280W będą dostępne w maju br. Polskie ceny pierwszego urządzenia poznamy na dniach, drugiego cena wynosi 1360 PLN.
  • Pierwsze wydanie beta HP Anyware (22.07) jest dostępne już dziś w ramach rocznej subskrypcji, a ogólna dostępność przewidziana jest na lato 2022 r.
  • Oprogramowanie Data Science Stack Manager będzie można pobrać ze strony internetowej HP 12 maja 2022 roku. Wybrane stacjonarne i mobilne stacje robocze HP będą miały fabrycznie zainstalowany program Data Science Stack Manager w modelach z natywnym systemem Ubuntu lub Windows za pośrednictwem Microsoft WSL2 od końca czerwca 2022 r.


Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.