Jesteś tutaj:-, Foto, Internet, Newsy, Opinie ekspertów, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Telefony-vivo: 6 trendów dotyczących smartfonów na rok 2022

vivo: 6 trendów dotyczących smartfonów na rok 2022

Od sztucznej inteligencji po jeszcze bardziej realistyczne obrazowanie: Eksperci vivo zwracają uwagę na 6 trendów dotyczących smartfonów na rok 2022

Przede wszystkim zdrowie i elastyczność: utrzymująca się sytuacja pandemiczna sprawia, że ludzie potrzebują więcej poczucia bezpieczeństwa i bardziej elastycznego podejścia do obowiązków w swojej codziennej pracy. W roku 2022 i kolejnych latach, transformacja naszego codziennego życia przyspieszy – smartfony są w samym centrum tej transformacji, jeśli chodzi o zapewnienie łączności oraz przełomowe technologie. Jako światowy lider w branży, vivo nieustannie prezentuje postępowe rozwiązania w obszarach wzornictwa i technologii, stawiając użytkownika w centrum każdej innowacji. Ale nad czym pracują inżynierowie, liderzy i pionierzy w świecie smartfonów? Na jakie trendy w branży należy zwracać uwagę? Rzuć okiem na innowacje wdrażane dziś, żeby zmienić jutro.

 

PL vivo Trends Mailing Header

 

Przyszłość mobilnego obrazowania

W branży smartfonów, zaawansowane technologicznie aparaty należą do najważniejszych wyróżników rynkowych poszczególnych produktów. W roku 2022 roku i w kolejnych latach innowacje w tym obszarze będą stanowić ważną dziedzinę badań i rozwoju produktów, co pozwoli przenieść mobilną fotografię oraz wideografię na jeszcze wyższy poziom doskonałości. Dzięki swojej długoterminowej współpracy z pionierami optyki i optoelektroniki, firmą ZEISS, vivo przewodzi temu trendowi. W laboratorium obrazowania vivo x ZEISS, zespoły badawczo-rozwojowe obu firm pracują wspólnie nad połączeniem unikalnej wiedzy optycznej z doświadczeniem vivo w projektowaniu smartfonów. Rezultat: unikalne funkcje profesjonalnych urządzeń do obrazowania można implementować we flagowych smartfonach vivo. Na przykład, firma vivo zastosowała szklane soczewki o wysokiej przepuszczalności światła, które w połączeniu z powłokami antyrefleksyjnymi pokrywającymi obiektywy wybranych smartfonów, gwarantują obrazowanie wyjątkowej jakości.

 

Fotografia mobilna

Smartfony nadal przesuwają granicę możliwości hardware’u. W przyszłości, przetwarzanie obrazu i jakość oprogramowania będą odgrywać coraz większą rolę w rozwoju innowacyjnych technologii. Wraz z prezentacją chipa V1, vivo wkroczyło w erę algorytmów na poziomie sprzętowym, kładąc podwaliny pod nowe trendy w fotografii komputerowej, które będą się rozwijać w roku 2022 i kolejnych latach. Układ V1 łączy w sobie wysokiej jakości system sztucznej inteligencji z dużym usprawnieniem szybkości działania oraz redukcją zużycia energii. Użytkownicy mogą nie dostrzegać ulepszonego krzemu w swoich smartfonach, ale w przyszłości zobaczą różnicę w jakości zdjęć i filmów.

 

Wydajność AI w smartfonach podwoi się

W 2022 inżynierowie vivo przewidują podwojenie wydajności sztucznej inteligencji, co umożliwi urzeczywistnienie wielu technologicznych wizji. Badania w laboratorium sztucznej inteligencji vivo obejmują wiele obszarów innowacji, w tym: systemy kamer, przetwarzanie języka naturalnego, mowę, uczenie maszynowe, wykresy wiedzy i inteligentne silniki. Nie ma wątpliwości, że analiza semantyczna w przetwarzaniu języka lub semantyczne rozumienie obrazu w wizji komputerowej, a także optymalizacja wydajności smartfonów poprzez dynamiczną i inteligentną alokację zasobów, będą nadal rozwijane. Inne obszary to inteligentne planowanie mocy obliczeniowej i optymalizacja zużycia energii, które zapewnią użytkownikom jeszcze lepsze wrażenia w codziennym korzystaniu ze smartfonów. Konsumenci mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, że te technologie istnieją, ale już dzisiaj są one używane przez wszystkie funkcje smartfonów od fotografii, przez poprawę wydajności i mocy obliczeniowej, po żywotność baterii.

 

Miniaturyzacja, nawet w urządzeniach ze średniej półki

Ponad 12 000 osób, pracujących w 10 centrach badawczo-rozwojowych vivo na całym świecie stale bada różne kształty i rozmiary smartfonów, w tym urządzenia składane, zaginane i rolowane. Jednak mając na względzie różne scenariusze użytkowania w miejscu pracy i w domu, projektanci nadal faworyzują tradycyjny kształt „prostopadłościanu” jako najbardziej użyteczny, akceptowany i funkcjonalny projekt. vivo uwzględnia trend miniaturyzacji nawet przy projektowaniu urządzeń klasy średniej. Łącząc ze sobą ultracienkie komponenty inżynierowie nadają urządzeniom przenośnym elegancki, minimalistyczny wygląd. Najnowszym przykładem jest model V21 5G, mający zaledwie 7.29mm* grubości i ważący jedynie 176g. W przypadku tego urządzenia, zastosowanie znalazło łącznie siedem technologicznych „kamieni milowych”, w tym najcieńsza płyta główna, uchwyt karty SIM, osłona termiczna oraz płyta chłodząca.

 

1,34 miliarda połączeń w sieciach 5G

Wdrażanie technologii i infrastruktury 5G w 2022 roku pozostanie silnym trendem, przemodelowując sposób, w jaki ludzie pracują i żyją. Pierwszymi beneficjentami będą właściciele smartfonów 5G – nie tylko poprzez strumieniowanie Ultra HD, gry mobilne, rozszerzoną i wirtualną rzeczywistość, ale również poprzez połączenie milionów urządzeń w ramach IoT, przekształcanie się miast w „smart cities”, automatyzację fabryk oraz wdrażanie mobilnych płatności. Według CCS Insight1, liczba połączeń w sieci 5G wzrośnie dwukrotnie do 1,34 miliarda, torując drogę do w pełni zdigitalizowanego świata. Firma vivo opracowała ponad 3000 patentów 5G i złożyła ponad 5500 propozycji technicznych do 3GPP. Obecnie vivo oferuje smartfony 5G w każdym przedziale cenowym.

 

6G: Łączenie świata cyfrowego i fizycznego

Podczas, gdy 5G jest rozwijane na całym świecie, vivo już myśli o kolejnym rozdziale mobilnej łączności szerokopasmowej. Przewiduje się, że 6G zaoferuje Internet o oszałamiającą prędkości jednego terabajta na sekundę, co umożliwi urzeczywistnienie wizji vivo o wszechobecnej sieci, która stanowi płynne połączenie pomiędzy światem cyfrowym i fizycznym. Firma oficjalnie rozpoczęła badania, które mają pomóc określić, w jaki sposób konsumenci mogą czerpać korzyści z tej nowej technologii, oraz jakie powinny być zalecenia dotyczące szczytowych szybkości, transmisji danych, latencji i efektywności energetycznej. 6G może zapewnić łączność praktycznie we wszystkim, od budynków, przez smartfony po roboty nie większe od owadów. Raport ABI Research2 przewiduje, że wczesne wdrożenie komercyjne sieci 6G nastąpi już w 2028 roku, a w kolejnych latach będzie ona rozwijana.Autor |2021-12-28T10:08:29+02:0028 grudnia 2021 09:00|Kategorie: Aplikacje, Foto, Internet, Newsy, Opinie ekspertów, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.