Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Operatorzy, Opinie ekspertów, Orange, Play, Plus, Raporty i prezentacje, Rynek, T-Mobile-T-Mobile wzmacnia pozycję – Internet mobilny w Polsce w lipcu 2021

T-Mobile wzmacnia pozycję – Internet mobilny w Polsce w lipcu 2021

Lato rozkręciło się na dobre. Upalny lipiec był wymarzonym czasem dla wszystkich urlopowiczów. Słoneczna pogoda sprzyjała wypoczynkowi oraz mniejszym i większym podróżom po całym kraju. Jak wpłynęło to na rynek Internetu mobilnego? Sprawdzamy w najnowszym rankingu RFBENCHMARK. 

Lipcowe zestawienie zostało przygotowane na bazie 224883 testów. W porównaniu z poprzednim rankingiem, użytkownicy aplikacji RFBENCHMARK wykonali mniej pomiarów. Ich liczba wciąż jednak znacząco przewyższa sumę pomiarów wykonywanych w trakcie spowolnienia związanego z obostrzeniami sanitarnymi.

Przy użyciu technologii LTE przeprowadzono 94% pomiarów, a WCDMA blisko 6%.

W lipcu użytkownicy naszej aplikacji najchętniej korzystali z usług Orange (33,6%) i Play (33,6%). Członkowie naszej społeczności rzadziej sięgali po takich operatorów jak Plus (18,6%) i T-Mobile (14,2%).

 

Снимок экрана 2021 08 06 в 14.55.09

 

Internet mobilny w Polsce – jak wyglądała sytuacja w czerwcu 2021?

Czerwiec oceniliśmy jako miesiąc stabilizacji. T-Mobile, po objęciu samodzielnego prowadzenia w kategorii średniej szybkości pobierania danych, zaczął okopywać swoją pozycje i zwiększać przewagę nad Orange. Dużo większa rywalizacja panowała pod kątem średniej szybkości wysyłania danych. Tam również na pierwszym miejscu pozostał dotychczasowy lider Play, chociaż jego przewaga nie była tak znacząca.

Orange, które zmaga się z problemami w dwóch poprzednich kategoriach, zajęło ponownie pierwsze miejsce pod względem najniższej wartości ping. Za jego plecami nieustannie kroczy T-Mobile, który ma ochotę na odbicie w kategorii, w której przez wiele miesięcy dzielił i rządził na polskim rynku.

 

Internet mobilny w Polsce – który operator był najlepszy w lipcu 2021?

Średnia szybkość pobierania danych: T-Mobile

T-Mobile nie wypuszcza z rąk z trudem zdobytej pozycji lidera w kategorii średniej szybkości pobierania danych. Magentowy operator umocnił się także na pierwszym miejscu w porównaniu z poprzednim miesiącem. Jego wynik to 45 Mb/s, podczas gdy Orange traci już do swojego rywala 5,9 Mb/s (wynik tego operatora w lipcu to 39,1 Mb/s).

Na trzeci miejscu zameldował się Play (38,2 Mb/s), który zaczyna już deptać po piętach Orange. Zdecydowanie najsłabszy wynik uzyskał Plus i zasłużenie zajął czwarte, ostatnie miejsce w klasyfikacji (31,2 Mb/s).

 

Średnia szybkość wysyłania danych: Play

Drugi operator z grona „świeżych liderów”, Play, również poprawił swój wynik i umocnił się na prowadzeniu stawki w zestawieniu dotyczącym średniej szybkości wysyłania danych. Ten operator poprawił swój wynik o 0,5 Mb/s m-m i zanotował w lipcu 18,3 Mb/s.

Za nim peleton konkurentów, których wyniki są bardzo podobne. Na drugim miejscu Orange (16,6 Mb/s), T-Mobile na trzecim (16,2 Mb/s), a na czwartym Plus (16,0 Mb/s).

 

Najniższa wartość ping: T-Mobile

W lipcu Orange straciło prowadzenie, co oznacza, że Pomarańczowy operator pierwszy raz od bardzo dawna nie zanotuje chociaż jednego zwycięstwa w naszym rankingu. Na swój tron powrócił T-Mobile, który może pochwalić się najniższą wartością ping w lipcu (30,9 ms).

Wspomniane Orange było drugie (32,9 ms). Najniższe miejsce na podium przypadło Play (34,7 ms), a stawkę zamknął Plus z wyraźnie słabszym wynikiem (40,9 ms).Autor |2021-08-06T15:00:49+01:006 sierpnia 2021 15:30|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Operatorzy, Opinie ekspertów, Orange, Play, Plus, Raporty i prezentacje, Rynek, T-Mobile|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.