Jesteś tutaj:-, Newsy, Opinie ekspertów, Sprzęt, Telefony-Długie życie telefonu?

Długie życie telefonu?

„Kiedyś to były lepsze produkty” – takie zdanie z całą pewnością nie raz słyszeliśmy w wielu sklepach. Dotyczy to zarówno współczesnych ubrań, na których kiepskie wykonanie skarżą się głównie panie, ale także sprzętu elektronicznego, na których niską żywotność narzekają wszyscy konsumenci. Nie inaczej jest oczywiście z telefonami, w przypadku których lista typowych, pojawiających się coraz szybciej usterek z każdym rokiem jest coraz dłuższa. Z jakiego powodu? Ponieważ telefony są teraz urządzeniami dużo bardziej złożonymi i skomplikowanymi niż wcześniej. Nie oznacza to jednak, że do wyboru mamy jedynie telefony o niskiej żywotności, na rynku pojawiają się również modele o wzmocnionej obudowie, dedykowane pracownikom fizycznym. Niemniej jednak warto przy decyzji o kupnie słuchawki brać pod uwagę to, czy producent zapewnia w ramach gwarancji odpowiedni darmowy serwis.

Współczesne telefony często pełnią funkcję mobilnych centrów zarządzania i rozrywki, które są wykorzystywane niemal bez przerwy i na których sprawdzamy wszystko – prognozę pogody, wiadomości ze świata, pocztę. Jeszcze inni używają ich do odtwarzania ulubionych filmów i utworów muzycznych czy grania w gry. To – przy coraz dalej posuniętej miniaturyzacji – powoduje, że telefony muszą wytrzymywać coraz większe obciążenia. Jak to znoszą? Delikatnie mówiąc nie najlepiej. Szacuje się, że średnia żywotność smartfona to kilkanaście miesięcy, czyli w wielu przypadkach krócej, niż trwa okres umowy abonamentowej z operatorem.

Wyobraźmy sobie, że abonent podpisuje umowę na świadczenie usług telekomunikacyjnych i dostaje swój wymarzony telefon. Kiedy zostałby on zapytany przy wyjściu z salonu o to, czemu kupił to a nie inne urządzenie, z całą pewnością usłyszymy argumenty mówiące o intuicyjnym korzystaniu, bardzo dobrym systemie operacyjnym, czy po prostu ładnym jego wyglądzie. Kwestie związane z wytrzymałością telefonu komórkowego, która powinna być jedną z najważniejszych przy podejmowaniu decyzji o zakupie, pojawiać się będzie niezwykle rzadko lub wcale. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że ta kwestia nie jest przez nabywców urządzeń w ogóle brana pod uwagę, ponieważ automatycznie uznają, że podpisując umowę na kilkanaście lub kilkadziesiąt miesięcy, telefon w tym czasie działać po prostu musi. Stan błogiej nieświadomości, jak ważną kwestią jest wytrzymałość telefonu trwa zwykle do pierwszego zepsucia drenującego portfel, ponieważ koszty naprawy jakiegokolwiek urządzenia zaczynają się od kilkuset złotych.

Jakie jest rozwiązanie tej sytuacji? Oczywiście zawsze można skorzystać z oferty niektórych producentów, którzy mają w swojej ofercie tak zwane telefony klasyczne charakteryzujące się co prawda znacznie mniejszą funkcjonalnością niż smartfony, ale w zamian oddają to, co mają w sobie najlepszego – większą trwałość i odporność oraz dłuższe funkcjonowanie samego urządzenia. Na rynku nie znajduje się wiele klasycznych telefonów, ale nie są one reliktem przeszłości i można je znaleźć na półkach sklepów RTV-AGD czy u operatorów. Jedną z takich firm jest brytyjski producent sprzętu mobilnego – KAZAM, który widzi zapotrzebowanie klientów na tego typu aparaty i w związku z tym oferuje oprócz smartfonów również klasyczne telefony, telefony z klapką oraz wzmocnione i trudne do zniszczenia słuchawki – konsumenci mają przed sobą jedną z najbardziej szerokich ofert na rynku. A co w przypadku, gdy któryś z tych telefonów ulegnie usterce?

KAZAM jest absolutnie pewien jakości swoich produktów, co potwierdza szerokim wachlarzem usług dodatkowych. Dzięki rejestracji na stronie producenta, można automatycznie przedłużyć okres gwarancyjny do 3 lat i to w cenie zakupionego smartfonu, bez dodatkowych kosztów. Ponadto KAZAM gwarantuje jednorazową wymianę stłuczonego ekranu w przeciągu roku od nabycia smartfona. Dodatkową zaletą jest serwis charakterystyczny dla największych producentów telefonów komórkowych, a dostępny także dla klientów brytyjskiego producenta. Nie dość, że kurier zabierze nasz telefon i zapewni bezpłatny transport w obie strony, to jeszcze cała naprawa będzie przeprowadzana przez jednych z najlepszych specjalistów w branży, a cały cykl zostanie zakończony testem poserwisowym, który wykaże, czy technicy wykonali swoje zadanie w sposób należyty – to ostatnie oferuje niewielu producentów.

Mamy zatem do czynienia z sytuacją, w której niektórzy producenci, w tym oczywiście KAZAM, dbają o jak najlepszą ofertę zarówno samych urządzeń (wysoka wytrzymałość telefonów), jak i usług dodatkowych (serwis i do 3 lat gwarantowanego serwisu sprzętu), ale sami użytkownicy nie zwracają na to, aż takiej uwagi. Zatem po co to wszystko? KAZAM wierzy, że ostatecznie jakość produktów i związanych z nimi usług jest najważniejsza i prędzej, czy później klienci będą wybierać właśnie takie solidne i korzystne oferty. Tak się zresztą już dzieje na rynku klientów korporacyjnych, które coraz częściej decydują się na dostarczanie swoim pracownikom urządzeń nie tylko dobrych, ale także trwałych.

źródło: KAZAMAutor |2015-04-16T07:45:35+01:0016 kwietnia 2015 07:45|Kategorie: Android, Newsy, Opinie ekspertów, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. zuzannaanna 18 maja 2015 w 20:49 - Odpowiedz

    U mnie telefony przeżywają tak do dwóch lat. Cały czas szukam modelu, który przetrwałby dłużej 🙂 Zastanawiam sie nad zakupem iphone lub samsunga z http://goophones.pl/ Ceny mają bardzo atrakcyjne a telefony wyglądają na porządne. Liczę na to, że jak juz się na któryś zdecyduję to będzie mi służył dłużej niż dotychczasowe telefony.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.