Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Rynek-Macquarie przejmie większościowy pakiet akcji INEA

Macquarie przejmie większościowy pakiet akcji INEA

Fundusz Macquarie European Infrastructure Fund 5 (MEIF5), zarządzany przez Macquarie Infrastructure and Real Assets (MIRA), zawarł umowę na zakup większościowego pakietu akcji w firmie INEA, wiodącym operatorze telekomunikacyjnym i sieci FTTH (fiber-to-the-home) w Wielkopolsce. MEIF5 nabędzie udziały od funduszu private equity Warburg Pincus, od założyciela firmy INEA oraz od innych akcjonariuszy.

INEA, wiodący operator i właściciel infrastruktury telekomunikacyjnej w zachodniej Polsce, oferuje usługi quadruple Play (telewizja, szerokopasmowy internet, telefonia stacjonarna i komórkowa) klientom detalicznym, biznesowym oraz instytucjom publicznym. Spółka jest właścicielem największej regionalnej, światłowodowej sieci szkieletowej w Polsce – 7 000 km – oraz wysokiej jakości sieci tzw. „ostatniej mili”, docierającej do ponad 500 tys. (ok. 40%) gospodarstw domowych w Wielkopolsce.

Jako jeden z największych operatorów FTTH i operatorów kablowych w zachodniej Polsce INEA z sukcesem stworzyła najlepszą w branży sieć dostępową dla kluczowych usług telekomunikacyjnych. Spółka ma znaczny potencjał do dalszego rozwoju. Cieszymy się, że będziemy mogli wraz z obecnym zarządem INEA S.A. pracować nad wzmacnianiem pozycji Spółki jako preferowanego dostawcy infrastruktury i usług telekomunikacyjnych w regionie.”

„Długoterminowe i konsekwentne podejście MIRA do inwestycji infrastrukturalnych oraz dogłębna znajomość sektora będą wsparciem dla rozwoju naszego biznesu. Cieszymy się, że będziemy mogli blisko współpracować z MIRA w nadchodzących latach” – stwierdził Janusz Kosiński, założyciel i Prezes Zarządu Spółki INEA S.A.

Adarsh Sarma, Dyrektor Zarządzający Warburg Pincus, powiedział: „Jesteśmy dumni z inwestycji, które zmieniły obraz Spółki oraz z rozwoju sieci, która dokonała się w czasie, gdy byliśmy właścicielem Spółki INEA. Jest ona świetnie przygotowana do dalszego wzrostu. Życzymy Januszowi i całemu zespołowi INEA dalszych sukcesów. Jako inwestor zorientowany na wzrost czujemy się zaszczyceni, że wsparliśmy budowę najlepszego jakościowo operatora z najlepszą infrastrukturą w kraju.”

Zakup Spółki INEA będzie drugą bezpośrednią inwestycją MIRA w Polsce po głębokowodnym terminalu kontenerowym DCT Gdańsk, który został wybudowany w 2005 roku i jest stale rozwijany. Dla funduszu MEIF5 zakup Spółki INEA jest szóstą inwestycją po EP Infrastructure, Race Bank, Offshore Wind Co., CLH oraz Empark Investments.

Zamknięcie transakcji spodziewane jest na początek lutego 2018, a jej finalizacja zależna jest od zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

źródło: Inea

KanAutor |2017-12-05T07:54:10+02:005 grudnia 2017 07:54|Kategorie: Finanse, Newsy, Operatorzy, Rynek|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. […] Czytaj też: Macquarie przejmie większościowy pakiet akcji INEA […]

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.