Jesteś tutaj:-, Rynek, Tablety-II Polskie Forum Cyberbezpieczeństwa w Warszawie 6 kwietnia br.

II Polskie Forum Cyberbezpieczeństwa w Warszawie 6 kwietnia br.

6 kwietnia br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się II Polskie Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC PL. Celem konferencji jest wypracowanie rekomendacji w zakresie wzmocnienia cyberbezpieczeństwa kluczowych sektorów przemysłu. Jednym z głównych tematów będzie dyskusja dotycząca wdrożenia Strategii Cyberbezpieczeństwa RP na lata 2017 – 2022 z udziałem Anny Streżyńskiej, Minister Cyfryzacji.

Udział w wydarzeniu potwierdził już Edward Lucas – dziennikarz The Economist, autor publikacji „Oswoić cyberświat. Tożsamość, zaufanie i bezpieczeństwo w internecie”, który przyjedzie do Polski na specjalne zaproszenie Instytutu Kościuszki. Wśród prelegentów CYBERSEC PL znajdują się również m.in. Maciej Kawecki – doradca w Gabinecie Politycznym Ministra Cyfryzacji, Michał Krupiński – prezes zarządu PZU SA, Krzysztof Silicki – wiceprzewodniczący Rady Zarządzającej ENISA oraz prof. Andrzej Zybertowicz – doradca społeczny Prezydenta RP Andrzeja Dudy, współautor książki „Samobójstwo Oświecenia? Jak neuronauka i nowe technologie pustoszą ludzki świat”.

Eksperci biorący udział w wydarzeniu porozmawiają o najbardziej aktualnych wyzwaniach stojących przed Polską w cyberprzestrzeni.

– Czwarta rewolucja przemysłowa, której jesteśmy świadkami, to dla naszego kraju szansa na zbudowanie pozycji lidera w obszarze cyberobrony i cyberbezpieczeństwa. Aby skutecznie konkurować ze światowymi potęgami w tej dziedzinie, musimy umiejętnie wykorzystać potencjał wiedzy i kompetencji, który posiadamy, a także inwestować w rozwój innowacyjnych rozwiązań technologicznych. CYBERSEC PL jako platforma współpracy i wymiany strategicznego know how ma nas do tego celu przybliżyć – podkreśla Izabela Albrycht, prezes Instytutu Kościuszki, organizatora konferencji.

Jak co roku, dyskusje panelowe prowadzone będą wokół czterech ścieżek tematycznych: Państwo, Obrona, Przyszłość i Biznes. Uczestnicy wydarzenia porozmawiają na temat rozwiązań wspierających skuteczną implementację unijnej Dyrektywy NIS oraz Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (GDPR). Ich uwaga skupi się również na działaniach związanych z budową cyberobrony Polski i realizacją postanowień Szczytu NATO w Warszawie w zakresie budowy cyberzdolności. Na konferencji, nie zabraknie również dyskusji na temat pilnej potrzeby doinwestowania sektora cyberbezpieczeństwa, a także wzmocnienia współpracy w ramach hubów skupiających potencjał cyfrowy. Eksperci omówią także systemowe wsparcie dla rozwoju cyberinnowacji jako narodowej specjalizacji Polski.

Podczas CYBERSEC PL, Lior Tabansky – specjalista ds. cyberbezpieczeństwa w Blavatnik Interdisciplinary Cyber Research Center (ICRC) Uniwersytetu w Tel Avivie, zaprezentuje najlepsze praktyki z Izraela, kraju uznawanego dziś za światowego lidera branży cyberbezpieczeństwa i rozwiązań instytucjonalno-prawnych dla tego sektora. Konferencję zakończy „debata bez krawata” na temat dynamicznego rozwoju nowych technologii i jego wpływu na współczesne społeczeństwa. W dyskusji z geopolityczną perspektywą udział wezmą Edward Lucas i Andrzej Zybertowicz.

CYBERSEC PL to wiodąca konferencja poświęcona strategicznym aspektom cyberbezpieczeństwa. Poprzez debatę kluczowych przedstawicieli sektora, wydarzenie wspiera rozwój współpracy publiczno-prywatnej, a także kreuje strategiczne kierunki polityk publicznych i prac legislacyjnych.

Konferencja jest okazją do budowania trwałych relacji z najważniejszymi podmiotami zaangażowanymi w umacnianie cyberbezpieczeństwa Polski. Wśród uczestników i partnerów CYBERSEC PL znajdują się m.in. wysocy rangą przedstawiciele instytucji publicznych, świata nauki, narodowi i światowi liderzy biznesu, startupy technologiczne, a także organizacje pozarządowe i liderzy opinii.

Odwiedź stronę internetową wydarzenia: https://cybersecforum.pl/

źródło: Instytut Kościuszki

KanAutor |2017-03-17T10:52:59+01:0017 marca 2017 10:52|Kategorie: Newsy, Rynek, Tablety|Tagi: , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Zenek 18 marca 2017 w 16:23 - Odpowiedz

    Ciekawe wydarzenie

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.