Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Rynek, Voip-Inea z europejską nagrodą za walkę z wykluczeniem cyfrowym

Inea z europejską nagrodą za walkę z wykluczeniem cyfrowym

INEA – Wielkopolski Operator Multimedialny – dostała dziś w Luksemburgu prestiżową nagrodę za działania na rzecz budowy sieci dostępowych w technologii FTTH i walkę z wykluczeniem cyfrowym. To pierwszy polski operator wyróżniony przez FTTH Council Europe.

INEA znalazła się w doborowym towarzystwie – w poprzednich edycjach nagrodę za rozwój sieci FTTH otrzymał m. in. Vodafone, drugi co do wielkości dostawca usług telekomunikacyjnych na świecie.

Nagroda przyznana została INEA za duże zasługi dla rozwoju polskiego rynku FTTH i rozbudowę sieci światłowodowych, zwłaszcza na wiejskich i podmiejskich terenach Wielkopolski. Na tle innych operatorów w Polsce INEA jest liderem budowy sieci FTTH w stosunku do ilości gospodarstw domowych, do których dociera ze swoim zasięgiem. Ponad 5 lat temu na szeroką skalę zaczęła budować sieci FTTH zakończone gniazdkiem światłowodowym w mieszkaniu klienta i ciągle jest w tym zakresie liderem. Już dzisiaj ok 35% gospodarstw podłączonych do sieci INEA ma w mieszkaniu gniazdko światłowodowe.

Dziękujemy Wielkopolanom za to, że ciągle dopingują nas do pracy. W ciągu ostatnich kilku lat podłączyliśmy do sieci światłowodowej blisko 150 tysięcy domów i mieszkań. W INEA wierzymy, że tylko dzięki szybkim łączom umożliwimy mieszkańcom Wielkopolski dostęp do wiedzy i informacji, usług związanych z e-zdrowiem, e- edukacją czy e-administracją. Ta nagroda to wielki zaszczyt, ale i wielka odpowiedzialność” – powiedział Michał Bartkowiak, członek zarządu INEA SA, odbierając wyróżnienie.

Według najnowszych danych, opracowanych na zlecenie FTTH Council Europe, pod koniec września 2015 roku w Europie (wraz z Rosją, Kazachstanem, Białorusią i Ukrainą) z łączy FTTH korzystało ponad 17,9 miliona abonentów. W Polsce w zasięgu sieci FTTH znajduje się obecnie ponad 1 milion gospodarstw domowych.

Technologia FTTH- budowa sieci światłowodowych prosto do domu klienta

FTTH Council Europe – to organizacja gospodarcza, której zadaniem jest propagowanie idei budowy sieci dostępowych, w oparciu o ultra-szybkie włókna światłowodowe. Utworzona w 2004 roku przez Alcatel-Lucent, Cisco, Corning i Emtelle organizacja zrzesza obecnie ponad 150 członków. W ostatnich latach skupia się na promowaniu korzyści płynących z dostępu do sieci światłowodowych na całym kontynencie.

INEA SA – multimedialny operator telekomunikacyjny z Wielkopolski, większościowy udziałowiec Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej. W zasięgu sieci INEA, liczącej prawie 8 tysięcy kilometrów światłowodów, znajduje się 5,5 tysiąca miejscowości. W zasięgu sieci INEA jest aż 450 tysięcy gospodarstw domowych. Dostawca usług dla 210 tysięcy klientów indywidualnych oraz 6 tysięcy klientów biznesowych.

źródlo: INEA

Kan

Autor |2016-02-18T06:32:54+01:0018 lutego 2016 06:32|Kategorie: Internet stacjonarny, Newsy, Operatorzy, Rynek, Voip|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.