Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Rynek-PizzaPortal.pl dostarcza jedzenie dronami (wideo)

PizzaPortal.pl dostarcza jedzenie dronami (wideo)

Dzisiaj, 17 września 2015, PizzaPortal.pl zrealizowała pierwszą w Polsce dostawę jedzenia z użyciem drona. Bezzałogowiec przeleciał nad warszawską plażą, tuż przy Moście Poniatowskiego, z posiłkiem ważącym dwa kilogramy. To pierwsza taka innowacja w dostawie jedzenia w Polsce, która przyczyni się do unowocześnienia i usprawnienia procesu dostarczenia posiłku do Klienta.

PizzaPortal.pl, rozwijający się w Polsce serwis do zamawiania jedzenia przez Internet, stawia na innowacje. Czwartkowy przelot drona z posiłkiem nad Wisłą to symbol zmian, nowatorstwa oraz stałej pracy nad ulepszaniem dostawy, która jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na zadowolenie z zamawiania jedzenia z dowozem.


Bezzałogowe statki coraz częściej znajdują zastosowanie w różnych branżach. Wykorzystanie dronów to jeden z naszych pomysłów na najbliższe lata, będący elementem całego systemu dostaw, jaki planujemy wprowadzić – mówi Lech Kaniuk, Dyrektor Zarządzający PizzaPortal.pl.


Według naszych danych, zamawiając jedzenie z dowozem, użytkownicy zwracają uwagę przede wszystkim na szybkość dostawy. Ponad 1/3 osób wskazuje czas dostarczenia posiłku jako zdecydowanie najważniejszy czynnik. Chcemy, sprostać potrzebom naszych Klientów, a odpowiedzią są właśnie innowacje w dostawach – dodaje Lech Kaniuk.


Dostarczenie jedzenia dronem miało miejsce w czwartek, 17 września, na praskiej plaży przy Moście Poniatowskiego. Bezzałogowy statek, sześciowirnikowiec o masie pięciu kilogramów, wystartował z okolic mostu średnicowego i wylądował tuż przy Moście Poniatowskiego przed lokalem Temat Rzeka. W specjalnie skonstruowanym pojemniku, podczepionym do drona, umieszczono kanapki oferowane przez jedną z warszawskich restauracji, które łącznie ważyły dwa kilogramy.

Odlotowy lunch zapowiedzią przyszłości


Pierwsza dostawa posiłku drogą powietrzną jest zapowiedzią usprawnienia i zoptymalizowania całego procesu dostarczania jedzenia do klientów PizzaPortal.pl. Już teraz portal udoskonala swoje usługi wychodząc naprzeciw klientom, a także restauratorom współpracującym z serwisem. W lipcu br. powołana została spółka VF Poland odpowiedzialna za zoptymalizowanie dostawy jedzenia.


Już od połowy tego roku pracujemy nad flotą kierowców specjalnie dedykowaną dostawom, a wykorzystanie dronów do transportowania jedzenia, to nasz testowany plan na przyszłość. Wiedząc, że szybkość dostawy ma tak duże znaczenie rozważamy wszelkie sposoby pozwalające na optymalizację czasu
– wyjaśnia Lech Kaniuk.

Zbudowanie specjalnej floty kierowców przyśpieszy dostawę i jednocześnie umożliwi transport jedzenia właściwie każdej restauracji w Polsce. Stworzenie nowej technologii logistycznej pozwoli na lepszą organizację dostawy oraz skrócenie czasu oczekiwania na zamówiony posiłek.


Oczywiście drony to sposób na specjalistyczne dostawy w bardzo określonych warunkach. Nie spodziewamy się szerokiego korzystania z tej formy, ale jednak widzimy miejsca gdzie to może funkcjonować
– dodaje Lech Kaniuk.

źródło: PizzaPortal.pl wł.

KanAutor |2015-09-17T16:19:22+02:0017 września 2015 16:19|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Rynek|Tagi: , , |4 komentarze

4 komentarze

 1. Remi 17 września 2015 w 17:40 - Odpowiedz

  To zamawiam dronem pizze na działkę ciekawe czy trafi 😉

 2. Rychu 17 września 2015 w 22:12 - Odpowiedz

  2 kg jedzenia – dużo to uniesie. A jak ktoś załaduje 2 kg C4 to dopiero będzie wesoło…

 3. K4r0lSz 18 września 2015 w 05:28 - Odpowiedz

  Za niedługo „głodni” wpadną na pomysł, jak szybko „zestrzelić” jedzenie z nieba 😉

 4. morpheus 18 września 2015 w 06:52 - Odpowiedz

  To, chyba 3-sekundowe, wideo mnie powaliło.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.