Grażyna Piotrowska-Oliwa właśnie została prezesem Virgin mobile w Polsce — ustalił „Puls Biznesu”. Menedżerka pozostaje udziałowcem i nadzorcą w Telakcesie, a w polskim biznesie Richarda Bransona ma pokazać, że wirtualny operator (MVNO) jednak może osiągnąć sukces.

Grażyna Piotrowska-Oliwa
Grażyna Piotrowska-Oliwa

Pani Grażyna Piotrowska-Oliwa jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach (1993), Krajowej Szkoły Administracji Publicznej w Warszawie (1997), INSEAD Executive MBA (2005). Ponadto odbyła m.in. szkolenie z planowania strategicznego (Queens University, Kanada – 1996), kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa (zakończony egzaminem – 1997), kurs dla doradców inwestycyjnych (Centrum Prywatyzacji – 1998), kursy makroekonomiczne i finansowe (London School of Economics – 1999). W latach 1997 – 2001 pracowała w Ministerstwie Skarbu Państwa na stanowisku Naczelnika Wydziału Funduszy Kapitałowych i Naczelnika Wydziału Spółek Strategicznych i Instytucji Finansowych. Następnie pełniła kierownicze stanowiska w Telekomunikacji Polskiej S.A.: Dyrektora Departamentu Współpracy z Regulatorem (2001-2006) oraz Dyrektora Wykonawczego ds. Strategii, Rozwoju i Oferty Hurtowej (2006-2007). W latach 2007 – 2009 była Prezesem Zarządu / Dyrektorem Generalnym spółki PTK Centertel sp. z o.o., operatora sieci Orange, a od listopada 2010 do marca 2011 doradzała w sektorze private equity w transakcjach związanych z rynkiem telekomunikacyjnym. W latach 2011-12 była Członkiem Zarządu ds. Sprzedaży PKN ORLEN S.A. Od marca 2012 do kwietnia 2013 pełniła funkcję Prezesa Zarządu PGNiG. Jesienią zeszłego roku Grażyna Piotrowska-Oliwa, przy wsparciu m.in. Tomasza Misiaka, udziałowca Work Service, ujawniła się jako inwestorka w spółce Telakces.com, która została partnerem i dystrybutorem Virgin Mobile, czołowego polskiego operatora wirtualnego (tzw. MVNO).

Telakces.com od października 2014 r jest partnerem strategicznym Virgin Mobile.

Według ustaleń gazety, Piotrowska-Oliwa jest już po finalnych negocjacjach z udziałowcami Virgin Mobile. Sama zainteresowana odmówiła komentarza, pytana o jej zadania w ekipie brytyjskiego miliardera Richarda Bransona.

Według szacunków „PB”, obecnie Virgin ma ok. 180-200 tys. aktywnych kart SIM w Polsce. To około 1,5 proc. udziału w rynku telefonii komórkowej.

Cały artykuł w Pulsie Biznesu

Kan